غذاهای فیلیپینی مورد علاقه با فواید و خطرات سلامتی آنها – منودو

یکی از بهترین غذاهای مورد علاقه فیلیپین منودو است. تقریباً در هر مناسبتی یافت می شود، این غذا منبع عالی از مواد مغذی است. اما استفاده از گوشت و روغن خطراتی برای سلامتی دارد. درباره این منودو مورد علاقه فیلیپین بیشتر بدانید.

درست مانند گروه پسر با همین نام، این غذای غنی فیلیپینی یک جشن برای حواس است. این غذای لذیذ فیلیپینی یک غذای گوشت و سبزیجات خرد شده در سس غلیظ است. منودو با طعم گوجه فرنگی، پیاز ریز خرد شده و فلفل دلمه ای رنگارنگ، غذای نسبتا سالم تری نسبت به بقیه غذاهای فیلیپینی است.

منودو عمدتاً گوشت خوک است که سرشار از پروتئین و فسفر است. راز منودو در افزودن جگر است. جگر سرشار از ویتامین A، ویتامین B1 یا تیامین، ویتامین B2 یا ریبوفلاوین، اسید فولیک و نیاسین است.

این غذا به دلیل استفاده از سس گوجه فرنگی سرشار از سدیم است. مانند سایر غذاهای فیلیپینی، به دلیل روغن و گوشت، چربی بالایی دارد.

به عنوان یک راه حل سالم تر، برش های کم چربی گوشت خوک را انتخاب کنید و سعی کنید مقدار روغن مورد استفاده برای تفت دادن مواد را کاهش دهید. در زیر دستور غذای سالم تر خودم آمده است:

مواد لازم: روغن پخت و پز، 50 گرم سیر، 750 گرم گوشت خوک بدون چربی، 250 گرم جگر، 200 گرم فلفل دلمه ای (سبز و قرمز برای رنگ)، 100 گرم پیاز (قرمز)، 200 گرم سیب زمینی، 200 گرم هویج، 2.5 فنجان گوجه فرنگی سس، 4 فنجان آب سوپ، سوپ برای رنگ، فلفل سیاه و نمک برای طعم دادن

برای پخت منودو پیاز و سپس سیر را در روغن تفت دهید. اتسوئت را با گوشت خوک و جگر اضافه کنید و بجوشانید تا گوشت نرم شود. سس گوجه فرنگی و آب سوپ را اضافه کنید و بجوشانید تا سس غلیظ شود. هویج، سیب زمینی و فلفل دلمه ای را اضافه کنید و با نمک و فلفل مزه دار کنید.