غذاهایی که به عنوان ملین طبیعی عمل می کنند

یبوست می تواند یک وضعیت خسته کننده و دردناک باشد، که اگر غذاهای بیشتری بخورید که به عنوان ملین طبیعی عمل می کنند، به راحتی قابل پیشگیری است. افزودن غذاهایی که به عنوان یک ملین طبیعی عمل می کنند، آنقدرها هم که بسیاری از مردم ممکن است تصور کنند دشوار نیست. داشتن یک لیست مفید از غذاهای با فیبر بالا ممکن است انتخاب های جدید بیشتری به شما بدهد. میوه‌ها، آجیل‌ها، سبزیجات و حتی برخی از گیاهان می‌توانند به عنوان یک ملین عمل کنند تا با حرکات منظم روده، نظم و تعادل را به سیستم گوارش شما بازگردانند.

غذاهای ملین طبیعی برای بازگرداندن تعادل و نظم به سیستم گوارش و حرکات روده شناخته شده است. سبزیجاتی که فیبر بالایی دارند عبارتند از آووکادو، گوجه فرنگی، کنگر فرنگی، لوبیا لیما، کلم بروکسل، کلم، بادمجان، لوبیا سبز و بامیه تنها چند سبزی هستند که ممکن است بخواهید به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

سیب، نارگیل، انگور، زردآلو، انبه، هلو، گلابی، آلو و آناناس منابع عالی فیبر هستند. خوردن آجیل منبع عالی پروتئین، ویتامین های B، کلسیم، روی، سلنیوم، آنتی اکسیدان های ویتامین E، اسید فولیک و فیبر است.

خوردن بادام زمینی، بادام، تخمه آفتابگردان، گردو، بادام، بادام هندی، آجیل برزیلی و تخمه کدو را در نظر بگیرید. شما می توانید از آجیل هایی بهره مند شوید که مواد مغذی زیادی دارند به هر شکلی مانند برشته، پوسته پوسته شده، بدون پوسته، و با روکش نمکی یا عسلی. گیاهان همچنین می توانند به عنوان یک ملین طبیعی عمل کنند. گیاهان با فیبر بالا عبارتند از تریفالا، یونجه، پالپ کاسیا، برگ قاصدک، غلاف سنا و ریواس بوقلمون.

مردم این روزها چنان سبک زندگی شلوغی دارند که خوردن یک کاسه سریع غلات اغلب یک ضرورت است. این عالی است، زیرا تزیین غلات، میوه و آجیل یک وعده غذایی سالم با مقدار زیادی ویتامین و فیبر را تشکیل می دهد. غلات و غلاتی که ممکن است در نظر بگیرید: برنج قهوه ای، کورن فلکس، نودل تخم مرغ، بلغور جو دوسر، ذرت بو داده، نان چاودار، تورتیلا و برنج سفید.

غذاهای پر فیبر نه تنها به عنوان ملین های طبیعی عمل می کنند، بلکه به پیشگیری از انواع خاصی از سرطان ها نیز کمک می کنند. ملین طبیعی به غذاهایی گفته می شود که غنی از فیبرهای محلول هستند. وقتی غذا می خورید، اسید موجود در معده، غذا را به فیبرهای نامحلول و محلول تبدیل می کند. غذاهای حاوی فیبر محلول از روده عبور می کنند و بقایای آن را از کناره های دیواره روده جمع می کنند.

در نهایت فیبرهای محلول و نامحلول با هم ترکیب می شوند و مدفوع را تشکیل می دهند. فیبرهای محلول عملکرد بسیار ضروری را برای تمیز کردن دیواره های روده انجام می دهند تا شما را سالم نگه دارند. گنجاندن چند غذای پر فیبر بیشتر در رژیم غذایی شما را پرانرژی تر، شادتر و سالم تر می کند. بعد از همه اینها رژیم غذایی مناسبی را پیدا کردم.