عوارض جانبی درمان ریزش مو – زمانی که باید نگران باشید

در حالی که تحقیقات برای حمایت از این ایده عمومی وجود دارد که عوارض جانبی درمان ریزش مو به اندازه کافی جدی نیست که نگرانی پزشکی را تضمین کند، و در سال 1996 FDA Rogaine را با ماینوکسیدیل برای فروش بدون نسخه تایید کرد، اگر شما هنوز هم باید مراقب باشید. در حال بررسی درمان ریزش مو هستند.

عوارض جانبی از جزئی تا جدی

در حالی که برخی از درمان‌های ریزش مو ممکن است به خودی خود عوارض جانبی حداقلی داشته باشند یا بدون عوارض جانبی باشند، در صورت استفاده با سایر داروها، عوارض جانبی درمان ریزش مو آنها را می‌توان افزایش داد. آنها همچنین ممکن است عوارض جانبی غیرمنتظره ای ایجاد کنند اگر کاربر یک بیماری زمینه ای داشته باشد.

به عنوان مثال، کاربران Rogaine دریافته اند که از جمله عوارض جانبی درمان ریزش موی آن می توان به تحریک و خارش پوست سر یا خشکی، قرمزی و پوسته پوسته شدن پوست سر اشاره کرد. همه این شرایط، با این حال، ممکن است با یک شامپو شوره سر قابل اطمینان کاهش یابد. با این حال، Rogaine به ندرت باعث عوارض جانبی جدی تر درمان های ریزش مو شده است که نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

آنها شامل تاری دید هستند. کاهش قابل توجه فشار خون؛ ضربان قلب سریع؛ سرگیجه؛ سردرد؛ کاهش میل جنسی یا حتی ناتوانی جنسی؛ افزایش وزن ناگهانی؛ و حتی درد قفسه سینه

یک اثر جانبی شگفت انگیز درمان ریزش مو

یکی دیگر از عوارض جانبی درمان ریزش مو، که از نظر فنی ناخواسته نیست، این است که هر ناحیه از بدن که با درمان موضعی ریزش مو در تماس است، ممکن است شروع به رشد موهای ناخواسته کند. کسانی که از درمان‌های موضعی استفاده می‌کنند باید بسیار مراقب باشند تا از پوستی که نمی‌خواهند موهای جدید روی آن رشد کند محافظت کنند و پس از هر بار استفاده، دست‌های خود را کاملا بشویند.

یک اثر جانبی آرایشی

یکی دیگر از عوارض جانبی درمان ریزش مو Rogaine این است که می تواند موهای کاربر را چرب به نظر برساند. این نتیجه پروپیلن گلیکول در فرمول اصلی Rogaine است. فوم روگین که اکنون برای مردان در دسترس است، مشکل را برطرف می کند، اما زنان فقط می توانند از محلول روگین 2% بدون نسخه استفاده کنند.

متاسفانه عوارض جانبی درمان ریزش مو چیزی است که کاربران آنها باید خود را با آن تطبیق دهند، زیرا درمان ریزش مو به یک دوره چند ماهه برای ایجاد نتایج قابل مشاهده نیاز دارد. و همه آنها باید یک یا دو بار در روز اعمال شوند.

عوارض جانبی درمان ریزش مو روگین مربوط به مواردی است که توسط سایر داروهای پیشگیری کننده از ریزش مو ایجاد می شود و در بیشتر موارد به تحریک پوست سر محدود می شود. اما هر شرایط شدیدتری که پس از شروع استفاده از درمان ریزش مو ایجاد می شود، باید به پزشک خود اطلاع داده شود.