عملیات نظامی تا زمان دریافت پول فروش نفت ادامه خواهد داشت


وی افزود: عملیات نظامی ما تا زمانی ادامه خواهد داشت که تمام پول حاصل از فروش نفت و گاز وارد یمن شود تا حقوق کارکنان پرداخت شود و بر اساس بودجه سال 2014 در تمام استان ها توزیع شود.

پس از خنثی سازی عملیات بهره برداری نفتی یمن توسط ارتش این کشور، «عبدالعزیز بن حبطور» نخست وزیر دولت نجات ملی با حمایت جنبش انصارالله در صورت تکرار این اقدامات به بهره برداران منابع نفتی کشورش هشدار داد. ، کشتی های دزدان دریایی مستقیما هدف قرار می گیرند.

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن دوشنبه شب گفت: ارتش و کمیته های مردمی یک نفتکش خارجی را که قصد غارت نفت از مناطق تحت اشغال ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی در استان شرقی را داشت، مجبور کردند. حضرمت برگرد.

ساری افزود: نیروهای مسلح یمن یک نفتکش را که در شرف رسیدن به بندر الذبع بود مجبور به ترک این بندر کردند.

بندر الدبه توسط مزدوران ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی و امارات اشغال شده است.

چیرالا می گوید: هدف این نفتکش غارت مقدار زیادی نفت است.

وی خاطرنشان کرد: ابتدا این کشتی به هشدارهای نیروهای مسلح یمن بی توجهی کرد و افزود: دشمن نیز در صدد اقدام بود که نیروهای مسلح یمن متوجه این موضوع شدند و بر اساس آن عمل کردند. .

ساری در پایان تاکید کرد: نیروهای مسلح یمن به حفاظت از ثروت ملی و حاکمیتی این کشور ادامه خواهند داد تا درآمدهای یمنی در خدمت همه یمنی ها باشد و به همه کارکنان در سراسر کشور حقوق پرداخت شود.

این سومین عملیات نیروهای مسلح یمن برای عقب راندن نفتکش ها برای غارت نفت یمن است.

دومین عملیات در 21 اکتبر گذشته انجام شد که در آن یک نفتکش اقدام به قاچاق نفت خام از طریق بندر الظبه کرد.

دومین عملیات در دهم همین ماه صورت گرفت که طی آن نیروهای وابسته به ائتلاف اشغالگر اقدام به سرقت مقادیر زیادی نفت از طریق بندر کونا کردند. بندری واقع در استان شبوعه و ائتلاف از آن برای قاچاق نفت استفاده می کند.

منابع خبری بعدازظهر دوشنبه از وقوع انفجاری در بندر الدبه در شرق شهر مکله مرکز استان حضرموت (شرق یمن) خبر دادند. منابع محلی گزارش دادند که این پهپاد بندر الدبه را هدف قرار داده است. این حمله ساعاتی قبل از ورود نفتکش خارجی صورت گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه ای اعلام کرد که عملیات پهپادی در بندر الدبه (شرق یمن) تنها یک حمله هشدار دهنده جزئی با هدف جلوگیری از اخاذی و قاچاق نفت بوده است.