عملیات ارتش سوریه علیه داعش در رقه و دیرالزور آغاز شد


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ نیروهای سوری روز پنجشنبه عملیاتی را علیه شبه نظامیان داعش در جنوب شرق استان رقه آغاز کردند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع میدانی گزارش داد که نیروهای سوری عملیات زمینی را برای پاکسازی مناطق بیابانی و روستایی بین استان های رقه و دیرالزور (شرق سوریه) آغاز کرده اند. محور عملیات صحرای جبل البشاری بود.

به گفته این منابع، ارتش سوریه تعداد زیادی از نیروهای پیاده خود را بسیج کرده و با پشتیبانی هوایی جنگنده های سوری و روسی عملیات را آغاز کرده است. حملات به تحرکات عناصر داعش به شدت بر شرق سوریه، به ویژه فضاهای عمومی و مناطق تحت اشغال آمریکا در امتداد مرز سوریه، عراق و اردن متمرکز شده است.

از آغاز این حملات تاکنون تعداد زیادی از عناصر داعش کشته و زخمی شده اند. لشکرهای 17، 25 و 5 زرهی در این عملیات حضور دارند. این عملیات در منطقه صحرای الرصافه رقه آغاز شد.

در اواخر ژوئن، عناصر داعش به یک اتوبوس ارتش سوریه در ریف رقه حمله کردند. در این حمله 13 سرباز سوری کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

همچنین در 12 ژوئن، عناصر تروریستی به یک اتوبوس مسافربری در استان دیرالزور در شرق سوریه حمله کردند که در نتیجه آن سه غیرنظامی کشته و بیش از 20 نفر زخمی شدند.

به گفته منابع میدانی، تحرکات داعش به دلیل حمایت نیروهای تروریستی آمریکاست. این عناصر به نوعی در حال آموزش تروریست های داعش در شمال شرق سوریه هستند. ارتش آمریکا آموزش های فشرده ای را برای شناسایی عناصر داعش با استفاده از آرپی جی و نارنجک های راکتی آغاز کرده است.

این آموزش برای گروهی از عناصر داعش در نظر گرفته شده بود که توسط عناصر آمریکایی در زندانی در جنوب الحسکه اسیر شده بودند. این زندان در پایگاه آمریکایی در شهر الشدادی قرار دارد.

به گفته منابع محلی، نیروهای آمریکایی همچنین در حال آموزش استفاده از موشک های ضد تانک برای انتقال عناصر داعش به صحرای دیرالزور و تدمر و سپس حمله به مواضع ارتش سوریه و ساختمان ها و منازل دولتی هستند. سربازی را شروع کنید. .

گزارش های رسانه ای در ماه های اخیر نشان می دهد که آمریکایی ها صدها تن از عناصر داعش را از زندان های عراق و الحسکه به اطراف پایگاه غیرقانونی خود در منطقه التنف در مرز سوریه و اردن منتقل کرده اند.

پایان پیام/