عملیاتی شدن 445 آموزشکده فنی حرفه ای آزاد در استان یزد/ ارائه آموزش های مهارتی به بیش از 8 میلیون نفر در دستور کار است.


مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان آزاد، مراکز فنی حرفه ای را در تمامی مراکز استان فعال دانست و ادامه داد: در بخش غیردولتی مراکز آموزش فنی و حرفه ای رایگان در استان فعالیت و خدمات رسانی می کنند.

وی تسهیل در صدور مجوز تاسیس مراکز آزاد فنی و حرفه ای را یکی از اقدامات دولت سیزدهم برشمرد و خاطرنشان کرد: روند صدور این مجوز با مشکل مواجه بود اما در نیمه دوم دهه 1400 رهبری تاکید کردند که مجوز صادر شده است. مراکز فنی و حرفه ای تسریع شد.

حکجو با اشاره به اینکه در حال حاضر 445 آموزشکده فنی حرفه ای آزاد در استان فعال است، ادامه داد: حدود 47 آموزشکده در سال 1400 و 134 هنرستان در چهارمین ماه امسال راه اندازی شده است.

وی گفت: حدود 450 شغل در بخش فنی و حرفه ای دولتی و غیردولتی در استان آموزش می بینند و خدمات فنی و حرفه ای بر اساس 6500 ضوابط شغلی در موسسه فنی و حرفه ای کشور ارائه می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد با اشاره به طرح نهضت مهارت آموزی ادامه داد: در این راه نیازمند کمک شرکای اجتماعی، دانشگاه ها، صنعت و معدن هستیم.

حکجو با بیان اینکه به 18 منطقه خدمات فنی و حرفه ای ارائه می شود، خاطرنشان کرد: مشمولان از دوره های فنی و حرفه ای استفاده می کنند و پس از اتمام دوره می توانند از خدمات تسهیلات کم بهره و همچنین رفع نیاز روستاها بهره مند شوند. روستا خدمات در آنجا ارائه می شود.

وی گفت: آموزش فنی و حرفه ای استان متعهد به آموزش بیش از چهار میلیون و 355 هزار نفر ساعت در بخش دولتی و سه میلیون و 779 هزار نفر در بخش غیردولتی است که شامل 670 هزار نفر ساعت آموزش است. دور.”

انتهای پیام/