علت کاهش جرایم اجتماعی در ماه محرم به دلیل تأثیر این ماه بر مردم استساعت: 08:35
تاریخ انتشار: 1301/05/17
کد خبر: 1888508

محمد احمدی گفت: کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی در ماه های محرم و صفر به دلیل ذاتی بودن و دلیل تقویت باورهای دینی در این ایام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ محمد احمدی کارشناس علوم اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار عصرمون با بیان اینکه در ماه محرم آسیب های اجتماعی در بین جوانان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد، اظهار داشت: 50 تا 70 درصد آسیب های اجتماعی در این گروه سنی جوان در این ماه رخ می دهد. ماه محرم


وی با بیان اینکه جوانان با حضور در مجالس عزاداری از آسیب های اجتماعی و بزهکاری دوری می کنند، گفت: این امر را فرصتی طلایی بدانند.


این کارشناس اجتماعی حسینی، هیئت ها را نقش مهمی در جذب جوانان به جشن های معنوی ایفا می کند و تصریح کرد: هیئت های مذهبی می توانند جشن ها و برنامه های خود را در مساجد و محلات نه تنها در ماه محرم بلکه در سایر جشن ها نیز گسترش دهند. ، جوانان را تحت لوای اهل بیت علیهم السلام و حضور آنان در تمامی مراسم مذهبی رهبری کرد; از نظر معنوی و فرهنگی بهره مند شوند.


وی ادامه داد: مکتب های حسینی و عاشورا نباید منحصر به ایام محرم و صفر باشد و باید درس هایی را که از نهضت عاشورا می گیریم با زندگی امروز خود تطبیق دهیم و اخلاق و رفتار خود را با این فرهنگ تنظیم کنیم.یکی از سیاست های ماه محرم تقویت دین و ارزش های دینی است

احمدی با بیان اینکه یکی از سیاست های ماه محرم تقویت دین و ارزش های دینی است، بیان می کند: دین چیزی است که انسان را از باطن و به سمت جرم و گناه باز می دارد که یک سیاست فردی و اجتماعی در ماه محرم است. و Zero رول پررنگی دارد.


وی با اشاره به نقش قوی باورهای معنوی در پیشگیری از آسیب ها و درگیری های اخلاقی و اجتماعی گفت: ماه محرم بهترین و موثرترین زمان برای استفاده از روحانیون، ائمه جماعات مساجد و نهادهای مذهبی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد است. . ، مواد مخدر، طلاق و خشونت است.


این کارشناس علوم اجتماعی افزود: ماه محرم با توجه به ویژگی های فراوانی که دارد تا حد زیادی در کنترل و هدایت رفتار انسان موثر است و باعث تغییرات اساسی در نگرش و رفتار انسان می شود.


احمدی با بیان اینکه در ماه محرم، جامعه و مردم زیر سایه عاشورا و معارف آن قرار گرفته است، اظهار داشت: این امر عاملی شده است تا مردم نسبت به رفتار و کردار خود آگاه شوند و تا حد امکان اقدام به کارهای خلاف قانون کنند. . . نمان

انتهای پیام/