علت جنگ آمریکا در 102 کشور/ عملکرد موفق سیاست خارجی کشور در سال گذشته


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور عصر یکشنبه به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی که در مسجد امام حسن مجتبی (ع) ورامین برگزار شد، گفت: این انقلاب در صحنه و در برابر تاکتیک های دشمن باید متوقف شود تا به دست استاد واقعی خود حضرت ولی عصار (ع) برسد.

وی گفت: دولت با تمام توان در حال خدمت رسانی به مردم است و شبانه روز در تلاش است تا با کمبودهای موجود وضعیت را بهبود بخشد و دشمنان و رقبا در صدد رفع مشکلات مسئولان هستند. نظام اسلامی هم دارد تلاش می‌کند.» و اینکه ما از آمریکا حرف می‌زنیم توهمی نیست، از اول انقلاب اسلامی مانع شده و مخالفت کرده‌اند و همچنان می‌خواهند به نظام اسلامی حمله کنند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور افزود: جنایات آمریکا نشان‌دهنده ماهیت آمریکاست که از زمان تأسیس و سه قرن فعالیت آن با کشتار بومیان و سرخ پوستان قاره آمریکا و با شعار «ما مردم هستیم، می‌خواهیم معرفی کنیم». دموکراسی برای جهان، ما مانند چراغ دریایی در دریا هستیم.

حسینی تصریح کرد: زمانی که قیام 28 مرداد در ایران رخ داد و نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا در آن زمان به ایران آمد، یکی از وظایف او تأسیس سازمانی برای پرورش و انتقال افکار آمریکایی در ایران بود. روشن فکران و اساتید در غرب تحصیل کردند، در کشور مبلغ شدند و در پوشش چنین شعارهای زیبایی وارد شدند.

وی با اشاره به اینکه هر جا آمریکا دست به کشتار می‌زند، به نام ترویج دموکراسی انجام می‌دهد، تصریح کرد: زمانی که ژاپنی‌ها در جنگ جهانی دوم تسلیم شدند، آمریکا مسئول قیام‌ها و قیام‌ها در ۷۰ کشور جهان بود. و هیچ استدلالی نداشتند، بمباران شیمیایی شدند. آمریکا تنها کشوری است که سلاح شیمیایی دارد و از آن استفاده کرده است، اما آنها برای نشان دادن قدرت خود به مردم دنیا دست به چنین اقداماتی می زنند و می گویند این قدرت مال ماست.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: در فیلم های هالیوودی خود را مهربان، مقتدر و شکست ناپذیر جلوه می دهند، اما اینطور نیست اما خیلی ها معتقدند. آنها می دانند که از زمان جنگ جهانی تاکنون سابقه حمله کشوری به پایگاه آمریکایی ها وجود نداشته است و این اقدام پس از شهادت سلیمانی صورت گرفت و امروز پایان یافت.

آمریکا 300 سال پیش تشکیل شده است، هر چه می بینیم برای ملت های دنیا چیزی جز وحشت، تهاجم و بدبختی نیست، متاسفانه عده ای هنوز به آنها دل بسته اند و چهره شیطان دارند.

وی در 21 تیرماه با اشاره به اینکه آمریکا جنایات بزرگی علیه ایران مرتکب شده است، گفت: اگر برای یکی از زندانیان ما در کشور اتفاقی بیفتد، آمریکا بیشترین اسیر را دارد، چه غوغایی به پا می کنند. خیلی ناهنجاری اجتماعی است.» دارند، اما وانمود می‌کنند که مشکلی ندارند و مشکل ایران است و انگار در کشورهای این منطقه می‌خواهند به ما درس انسانیت بدهند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: سالانه 4000 نفر در زندان های آمریکا می میرند اما صدایی در نمی آورند، هر چه از جنایت های آمریکایی و فعالان حقوق بشر بگوییم کم حرف می زنیم چون این همه جنایت می کنند.

حسینی تصریح کرد: امروز در نبردی سخت با نظام سلطه هستیم و با قدرت و روحیه جهادی و اراده به وجود، با وجود ایرادات موجود، باید آینده روشنی را پیش برد.

وی گفت: در اوایل انقلاب عده ای نزد امام (ره) آمدند و گفتند ملت به بن بست رسیده است و امام (ره) فرمودند به بن بست رسیدید امت امام زمان. . بی پایان، کشور ما الهام بخش است و در این منطقه یک جبهه مقاومت مردانه و مقتدر در مقابل استکبار جهانی ایستاده و صهیونیست ها را به خاک و خون کشیده اند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته اقدامات موثری در حوزه های مختلف در کشور انجام شده است و در سیاست خارجی زمانی نگاه دولت فقط به غرب بود اما امروز دولت سیزدهم به همسایگان نگاه می کند. . و کشورهای منطقه و می بینید که ما روز به روز در حال پیشرفت هستیم و از موقعیت خود در منطقه استفاده می کنیم و قطعا از انزوا خارج خواهیم شد.

حسینی با اشاره به بازدیدهای دولت از شهرستان ها گفت: بازدیدهای استانی نمایشی نیست بلکه واقعیت است و بلافاصله مجوزها تعیین و اقداماتی انجام می شود.

وی در پایان گفت: کسانی که به دنبال جسارت برای پیروی از عقاید ما هستند، 15 بدانند که امثال مردم دیار در خرداد در مقابل آنها خواهند ایستاد.

انتهای پیام/