عدم عرضه خودرو در بورسساعت: 16:53
تاریخ انتشار: 1301/06/12
کد خبر: 1894797

یکی از اعضای کمیسیون مالی مجلس درباره عرضه خودرو در بورس گفت: مشکلی برای عرضه خودرو در بورس وجود ندارد اما آنچه در واقع اتفاق می افتد کمبود عرضه خودرو در بورس است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ مسلم صالحی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص عرضه خودرو در بورس گفت: مشکلی برای عرضه خودرو در بورس وجود ندارد، اما آنچه در واقع اتفاق می افتد کمبود عرضه خودرو است. بازار سهام.

وی افزود: کمبود عرضه در مقابل تقاضای بالا باعث افزایش قیمت خودرو شده است که خودروساز از آن سود می برد به طوری که تا دیروز خودرو 800 میلیون تومان فروخته می شد که امروز به آن رسیده است. هزینه 1.2 میلیارد تومان; این به دلیل کمبود عرضه است.

این عضو کمیسیون مالی مجلس به خوبی عرضه خودرو در بورس را تشریح کرد و توضیح داد: در شرایطی عرضه خودرو در بورس موفقیت آمیز است که عرضه خودرو غیرقابل ردیابی باشد. قیمت اشتباه الان قیمت ها دروغه

صالحی ادامه داد: نمونه آن را می توان مشاهده کرد، به عنوان مثال در خودرویی از محصولات بهمن، خودروساز بین 800 تا 900 میلیون قیمت تعیین کرده و خریدار می تواند آن را در سیستم یکپارچه خودرو خریداری کند، اما در بازار سهام، 1.2 میلیارد هزینه دارد. این اختلاف قیمت به جیب خودروسازان می رود.

وی در نهایت گفت: زمانی که عرضه خودرو کم باشد قیمت های کاذبی ایجاد می شود بنابراین اگر عرضه خودرو در بورس موفق شود، عرضه خودرو نیز افزایش می یابد.