عابدین اولین سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کاپان ارمنستان شدساعت: 09:17
تاریخ انتشار: 1301/07/09
کد خبر: 1900302

مرتضی عابدین ورامین اولین سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کاپان ارمنستان نامه انتصاب خود را به آرارات میرزویان وزیر امور خارجه جمهوری ارمنستان تقدیم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ مرتضی عابدین ورامین سرکنسول اول جمهوری اسلامی ایران در کاپان در مراسمی با حضور سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران حکم انتصاب خود را به آرارات میرزویان وزیر امور خارجه جمهوری ارمنستان تقدیم کرد. . ایران در ارمنستان

عابدین ورامین با تقدیم انتصاب خود ابراز امیدواری کرد که فعالیت های سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کاپان به گسترش و تعمیق روابط دو کشور در همه زمینه ها کمک کند.

همچنین میرزویان وزیر امور خارجه ارمنستان تصمیم ایران را برای راه اندازی سرکنسولگری در کاپان به عنوان بخشی از تلاش های ایران برای گسترش روابط با جمهوری ارمنستان و حفظ صلح و ثبات در منطقه بیان کرد. آمادگی دولت ارمنستان برای حمایت کامل از عملکرد موفق کنسولگری ایران در کاپان. وزیر امور خارجه ارمنستان با قدردانی از مواضع کشورمان در قبال تحولات منطقه، مذاکرات مثمر ثمری را بین سران دو کشور در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک پیشنهاد کرد.

شرکت کنندگان در این نشست در زمینه های مختلف مربوط به توسعه روابط دو کشور و بخش زیرساخت گفتگو کردند.

سفیر کشورمان در ارمنستان با بررسی دیدارها و توافقات اخیر مقامات ارشد دو کشور، جمهوری اسلامی ایران با هدف توسعه روابط اقتصادی دوجانبه، استفاده بهتر از فرصت‌های موجود و ارتقای خدمات است. ایجاد سرکنسولگری در کاپان برای هموطنان و کارگران اقتصادی به ویژه در استان سیونیک.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کاپان همچنین به تشریح فعالیت های مصوب سرکنسولگری از جمله کمک به جریان سازی روابط مشترک اقتصادی پرداخت و ابراز امیدواری کرد که عملکرد موفق سرکنسولگری مظهر جمهوری اسلامی ایران باشد. . حفظ صلح و ثبات و بهبود شرایط در منطقه قفقاز جنوبی.