ظرفیت جدید آب شیرین کن جزیره هرمز اجرایی شد/ رفع کمبود آب هرمز در فصل گردشگریساعت: 10:47
تاریخ انتشار: 1401/03/21
کد خبر: 1855011

ظرفیت جدید آب شیرین کن جزیره هرمز همزمان با ولادت امام هشتم امام رضا (ع) در مراسمی با حضور فرماندار هرمزگان رسما اجرایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از هارموز; مهدی دوستی فرماندار هرمزگان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه امروز شاهد بهره برداری و مرمت چهار پروژه در جزیره هرمز هستیم، خاطرنشان کرد: تامین آب شرب جزیره یکی از مطالبات پیشرو و دغدغه اصلی است. در دستور کار دولت قرار گرفته و امروز با اضافه شدن ظرفیت جدید 800 متر مکعبی به ظرفیت آب شیرین کن هرمز، کم آبی جزیره مرتفع و وضعیت آبی این جزیره ثابت می ماند.

عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان پس از پایان این مراسم گفت: ظرفیت جدید با هدف تامین نیاز آبی جزیره هرمز و تامین نیاز آبی این جزیره در ماه های گرم آینده اجرایی شده است. این ظرفیت می تواند پاسخگوی نیاز آبی مردم در فصل تابستان و همچنین جمعیت شناور جزیره در فصل گردشگری باشد.

وی پیش از این ظرفیت تولید آب شیرین کن جزیره هرمز را هزار و دویست متر مکعب در شبانه روز عنوان و بیان کرد: جمعیت شناور جزیره هرمز نسبت به جمعیت شناور نورفولک در پایان سال گذشته و امسال بیش از دو برابر شده است. در تامین آب با محدودیت ها و مشکلات تولید، با این موضوع مواجه شدیم که ظرفیت اتصال نیز با هدف رفع این مشکلات ارزیابی شد.

مدیرعامل آبفا در تشریح جزئیات حجم پروژه، اظهار داشت: ظرفیت جدید آب شیرین کن 800 متر مکعب در روز خواهد بود که با احتساب ظرفیت قبلی، میزان تولید آب شیرین کن هارموس به هر دو هزار مکعب افزایش می یابد. متر روز

حمزه پور افزود: برای این ظرفیت اعتباری 85 میلیارد ریال هزینه شده است که موجب افزایش راندمان تامین آب، ارتقای شاخص پایداری آب و ارتقای شاخص های بهداشتی و زیست محیطی می شود.

به گفته وی، بازسازی و مرمت محوطه قدیمی که قدمتی طولانی دارد در دستور کار قرار دارد و تلاش می کنیم تا پایان سال به طور کامل مرمت شود.

به گزارش حمزه پور، جزیره هرمز 8 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت دارد که به عنوان یک فصل گردشگری دو برابر می شود.

احمد مرادی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت آبرسانی به مرزنشینان و جزیره نشینان استان، کمبود آب را یکی از مهم ترین دغدغه های جزیره هرمز عنوان کرد و گفت: کمبود آب یکی از مهمترین دغدغه های جزیره هرمز است.

وی همچنین با تقدیر از تلاش های استاندار هرمزگان در حل و فصل مشکلات استان، تاکید کرد: تمرکز استاندار بر دغدغه های مردم این جزیره قابل تقدیر است چرا که رفع مشکل جزایر و مشکلات جزیره نشینان است. خیلی مهم. یک مشکل مهم و جدی.

پایان پیام/