طرز تهیه پاستا پاپاردل


در این پست و ویدیو به صورت مرحله به مرحله طرز تهیه پاستای پاپاردل عالی با دست برش را در خانه (بدون دستگاه پاستا) به شما آموزش می دهد. کمتر از یک دقیقه طول می کشد!

یک دسته نودل پاپاردل تازه روی تخته برش

پاستا پاپاردل چیست؟

پاپاردل ها “نوارهای” بلند و پهنی از پاستا هستند که معمولا از خمیر تخم مرغ تهیه می شوند. این پاستا به دلیل شکل منحصربفرد، پهن و مسطح آن، بهتر است با سس های غنی و دلچسب مانند راگو بولونیس اصلی سرو شود – این ماکارونی ساخته شده در بهشت ​​است. پاپاردل (با من بگو: “په پاهر دله”ریشه آن در توسکانی است. آنها را می توان با دست با چاقو یا چرخ شیرینی پزی شیاردار برای لمس تزئینی برش داد.

راهنمایی سریع:

  • پیشنهاد پاستا پاپاردل چیست؟ معمولاً حدود 2.5 سانتی متر است. با این حال، من دوست دارم آن را پهن تر داشته باشم، حدود 1 1/2 – 2 اینچ (3.8-5 سانتی متر).
  • پاپاردل در مقابل: تالیاتله: تفاوت چیست؟ به زبان ساده، این نمایش است. تالیاتل به اندازه یک پاستا پاپاردل نیست، حدود 1/2 اینچ (1.25 سانتی متر). خمیر تخم مرغ و پاستا ضخامت حدود 1/16 اینچ (1-2 میلی متر) یکسان است. برای برش دو شکل پاستا از روش زیر استفاده کنید.
انبوهی از رشته ماکارونی خانگی تا شده

پاستا پاپاردل: طرز تهیه آن

نحوه نگهداری پاپاردل تازه

پاستا را روی سینی کاملاً با آرد سمولینا بچینید. انجام این کار، شکل پهن و صاف پاپاردل را حفظ می کند – و تاب نمی خورد. در صورت پختن ظرف 1 تا 2 ساعت روی آن را با پلاستیک بپوشانید و در دمای اتاق نگه دارید. روش دیگر، در یخچال قرار دهید تا آماده پختن، حداکثر تا 12 ساعت. ماکارونی خانگی بهتر است در همان روزی که درست می شود پخته شود، در غیر این صورت اگر بعد از 24 ساعت در یخچال نگهداری شود ممکن است اکسید شود، رنگ آن تغییر کند و به هم بچسبد.

چگونه ماکارونی تازه را فریز کنیم

اجازه دهید تا پاستا قبل از انجماد به مدت 20 دقیقه بدون پوشش در هوا خشک شود. این به جلوگیری از چسبندگی کمک می کند. در کیسه های زیپ دار بریزید و تا 1 ماه فریز کنید. مستقیم از فریزر بپزید، بدون یخ زدایی اول.

طرز پخت ماکارونی تازه

پاستا را به یک قابلمه بزرگ آب جوش اضافه کنید. ابتدا به مقدار زیاد نمک بزنید. زمان پخت بستگی به ضخامت پاستا دارد. برای پاپاردل، 5 تا 7 دقیقه برای آل دنته (مزه اما با لقمه) برنامه ریزی کنید، اما ابتدا آن را بچشید تا مطمئن شوید که آماده است. پس از اتمام، از انبر برای انتقال مستقیم پاستا به سس استفاده کنید.