طرح «شفافیت قوای سه گانه» فروش ناخواسته اطلاعات محرمانه به دشمنان استساعت: 21:31
تاریخ انتشار: 1401/03/24
کد خبر: 1856088

حسین کنعانی مقدم طرح «شفافیت سه قوه» را فروش ناخواسته اطلاعات محرمانه به دشمن دانست و گفت: این طرح مصداق ضرب المثل «سنگ بزرگ را علامت نزنید» است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ حسین کنعانی مقدم در گفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، با اشاره به رد قانون «دو فوریت شفافیت قوای سه گانه، قوه مجریه و سایر دستگاه ها» از سوی شورای نگهبان، گفت: مجلس به یاد نمی آورد. سنگ بزرگ به عنوان نمونه ای از این ضرب المثل.» تصمیم گرفت شفاف باشد.

وی از سوی دیگر گفت: آرای نمایندگان مردم باید شفاف باشد تا مردم بدانند مردم به چه کسانی رای داده اند و در نتیجه اعتماد مردم به نمایندگان مردم افزایش یابد.

این کارشناس سیاسی گفت: نمایندگان طرح شفافیت وزارتخانه ها، سازمان ها و دولت را گسترش داده اند و این عملا خلاف شرع است و شورای نگهبان این طرح را رد می کند و من با شورای نگهبان موافقم.

وی افزود: ما در تحریم هستیم و معاملات ما در صنعت نفت و صنایع دفاعی و غیردفاعی محرمانه است و شفافیت این نهادهای امنیتی و اطلاعاتی در اختیار دشمن قرار می‌گیرد و ممکن است این اطلاعات به طور تصادفی در اختیار دشمن قرار گیرد. گفت کنعان.

وی گفت: دشمن اکنون در حال انجام یک حمله بزرگ علیه ایران اسلامی است.

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه قانون «برنامه ریزی اضطراری برای شفافیت قوای سه گانه، مجریه و سایر دستگاه ها» از ابتدا اشتباه بوده است، تاکید کرد: این قانون ابتدا باید به تصویب قوه مقننه و سپس قوه قضائیه برسد. اجرایی.

کانون مقدم توضیح داد: تقلیل سه قوه و زیرمجموعه ها به شفافیت و کنار گذاشتن برخی سازمان ها و سایر سازمان ها از شمول طرح شفافیت غیرمنطقی است، زیرا هر ارگان و ارگانی باید با شرایط و مأموریت خود مطابقت داشته باشد و شفافیت آرا باید رعایت شود. مشمول قانون شود.»

وی گفت: به عنوان مثال در حوزه شفافیت مخابراتی شایسته نیست از این دستگاه بخواهیم قانون خود را در شرایط تحریم شفاف کند و در جنگ اطلاعاتی کنونی به ضرر ماست.

پایان پیام / *