ضربه زدن به EFT خیلی ایده احمقانه ای است، فقط یک احمق باور می کند که می تواند کار کند!

بسیاری از مردم در مورد EFT به عنوان یک روش درمانی بسیار شک دارند، اما به زودی از اثربخشی آن متقاعد می شوند.

EFT یا eft tapping به این صورت عمل می کند که مشتری هنگام صحبت با خودش به قسمت های مختلف بدنش ضربه بزند. می دانم، وقتی آن را اینطور قرار می دهید دیوانه کننده به نظر می رسد، اما من بارها و بارها کارکرد آن را دیده ام. EFT روی از بین بردن درد فیزیکی و همچنین مقابله با مسائل عاطفی از جمله استرس کار می کند. حتی می توان از آن برای بهبود بازی گلف خود استفاده کرد!

اما چنین درمان عجیب و غریبی چگونه می تواند عمل کند؟ خوب، من فکر می کنم چند دلیل وجود دارد که چرا اینقدر موثر عمل می کند.

· اول از همه، ذهن، جسم و روح یا روح ما به هم مرتبط هستند. این بدان معناست که اگر شما احساس غمگینی کنید، تمام بدن شما احساس غمگینی می کند. اگر عصبانی هستید، تمام اعضای شما عصبانی هستند.

دلیل دوم این است که ما از انرژی تشکیل شده‌ایم که در ما جریان دارد و گاهی اوقات ممکن است مسدود شود.

بیایید هر یک از اینها را برای لحظه ای بررسی کنیم. ارتباط ذهن، بدن و روح. برای مدت طولانی می پذیرفتم که این درست است، اما تنها زمانی که واقعاً شروع به فکر کردن در مورد شفای جامع کردم، شروع به درک مفاهیم معنای واقعی آن کردم.

همه می توانند زمانی را در نظر بگیرند که فقط فکر کردن یا پیش بینی چیزی منجر به تغییر فیزیکی در بدن شده است. قبل از یک جلسه مهم، یا زمانی که برای اولین بار قرار است بیرون بروید، به احساس خود فکر کنید. گلف بازها هم می دانند که بهترین گلف خود را زمانی بازی می کنند که فشار کم است و فقط برای سرگرمی بازی می کنند. با این حال، در موقعیت‌های پرفشار، آن‌ها سفت می‌شوند و امتیازشان کاهش می‌یابد.

همه اینها نمونه هایی از تأثیر ذهن بر بدن هستند.

اما مشکلات زمانی به وجود می آیند که شما از تأثیری که ناراحتی عاطفی ایجاد می کند آگاه نباشید. استرس یک مورد کلاسیک است. استرس یک واکنش خوب و سالم به یک موقعیت بد است. بدن شما خطر را حس می کند و شما را در حالت “جنگ یا گریز” قرار می دهد. ضربان قلب شما تندتر می شود، خون به سمت ماهیچه های اصلی جریان می یابد و برخی از عملکردها مانند هضم غذا کند می شود. این برای پاسخ سریع عالی است، اما در جایی که این مدت طولانی شود، این تغییرات برای آسیب واقعی به بدن شما انجام می شود.

اینجاست که انرژی وارد می‌شود. EFT پیشنهاد می‌کند که در طول زندگی‌تان تحت تأثیر اتفاقات خوب یا بد قرار بگیرید. این تجربیات به “نوشتن روی دیوار شما” می افزاید. به عبارت دیگر، ارزش ها و باورهای شما از تجربیات شما شکل می گیرد. اینها می توانند باعث انسداد یا نقص در میدان انرژی داخلی شما شوند.

ضربه زدن EFT با از بین بردن این انسدادها عمل می کند و به عنوان طب سوزنی بدون سوزن توصیف شده است. با ضربه زدن به انتهای یک خط انرژی، انسداد را از بین می برید و اجازه می دهید انرژی آزادانه جریان یابد. تعادل مناسب برقرار می شود.

این ساده به نظر می‌رسد، اما در واقع فوق‌العاده قدرتمند است و اغلب می‌تواند در مواقعی که همه چیز شکست خورده است، تسکین فوری را فراهم کند. نیازی نیست باور کنید که کار می کند. شما فقط باید آن را امتحان کنید با این حال، EFT می تواند خاطرات و احساسات آسیب زا را به منصه ظهور برساند، بنابراین با آن با احترام رفتار کنید. از پرسشگری دقیق می توان برای رسیدگی سریع به مسائل عمیق، بدون نیاز به تجدید تجربه های گذشته استفاده کرد.

در مجموع EFT درمانی ایمن، سرگرم کننده و جامع است که همچنان نتایج شگفت انگیزی را ارائه می دهد.