شکست ایران در لیگ ملت های والیبال در راک هلند / مرحله دوم مقابل شاگردان عطاییساعت: 00:20
تاریخ انتشار: 1401/03/21
کد خبر: 1854931

والیبالیست های کشورمان در دیدار تیم های ملی والیبال هلند و ایران شکست خوردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، چهارمین روز از هفته اول مرحله مقدماتی لیگ ملت های 2022 در گروه مردان امروز (جمعه 30 خرداد) در شهرهای اتاوا و برازیلیا برگزار می شود.

دو تیم ملی والیبال ایران و هلند در دومین و اولین دیدار گروه اول امروز در برازیلیا به مصاف یکدیگر رفتند که شاگردان بهروز آتوی این دیدار را 3 بر صفر واگذار کردند.

رقابت دو تیم در ست اول بسیار نزدیک بود و امتیازات به تساوی رسید تا اینکه در نهایت هلند با نتیجه 26 بر 24 پیروز شد. در این ست هلند 17 حمله از نظر هجومی در بازی انجام داد و با امتیاز برتری داشت. ایران در ست اول 13 امتیاز کسب کرد.

در شروع ست دوم هلند سه امتیاز متوالی را به دست آورد که با امتیازهای متوالی او هر دو تیم به تساوی 9 بر 9 رسیدند. در نهایت این ست با دو امتیاز برتری از ایران نماینده سرزمین لاله ها از 25 به 21 به سود هلند رسید.

ایران ست سوم را درخشان آغاز کرد و با برتری 10 امتیازی مقابل هلند، دو تیم در این مرحله به تساوی رسیدند. در نهایت این ست با نتیجه 25 بر 21 به سود هلند به پایان رسید که در نهایت با شکست 3 بر صفر والیبال مردان ایران انجامید.

مربیگری تیم ملی والیبال ایران در ابتدای این مسابقه را بهروز عطایی سرمربی، میلاد عبادی پور (کاپیتان)، امیرحسین توخته، امین اسماعیل نژاد، مرتضی شریفی، مهدی زلوی، محمد طاهر وادی و محمدرضا حضرت بر عهده داشتند. به عنوان Libro. علی رمضانی، امیرحسین اسفندیار، مهراب ملکی سرخی و صابر کاظمی دیگر بازیکنان ایران در این دیدار هستند.

رضا عابدی دونده سرعتی بانوان تیم ملی ایران که در اولین دیدار مقابل چین در اولین بازی لیگ ملت‌های والیبال در ترکیب اصلی قرار داشت، به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو در دیدار مقابل هلند به میدان نرفت. غیبت او در ترکیب ایران مشهود بود.

به گفته سرمربی هلندی روبرتو پیاتزا، فابیان پلاک، نیمیر عبدالعزیز (کاپیتان)، تیش ترهورس، ون ویلتنبرگ، وسل کیمینک و بنینور توئین استرا در ابتدای بازی در جمع شش تیم برتر قرار گرفتند.

داور اول موروزک ویکک از لهستان و داور دوم والتر هوگو از پرو ورا ماچین بود.

نیمیر عبدالعزیز از هلند با کسب 20 امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن این دیدار را از آن خود کرد و امین اسماعیل نژاد از ایران با 15 امتیاز بهترین بازیکن این مسابقه شد.

هلندی ها در مجموع 75 امتیاز شامل 47 امتیاز از اشتباهات بازیکنان تیم ایران، 8 امتیاز از حمله، 2 امتیاز از امتیاز سرویس و 18 امتیاز به دست آوردند.

تیم ملی والیبال ایران در این دیدار در مجموع 66 امتیاز در ست ها، 36 امتیاز در حمله، 36 امتیاز در حمله، 1 امتیاز در دفاع، 7 امتیاز در سرویس و 22 امتیاز با اشتباهات تیم ملی والیبال به دست آورد. بازیکنان هلندی

انتهای پیام/