شهید قبل از شهادت توسط بسیاری از منافقین و بی گناهان به شهادت رسید.ساعت: 08:56
تاریخ انتشار: 1401/04/05
کد خبر: 1878593

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهید بهشتی قبل از شهادت توسط منافقین و جاهلان ترور شد و به همین دلیل امام راحل (ره) فرمودند شهید بهشتی مظلوم و مظلوم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ محمد باکر خلیفه، رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه، 5 تیرماه) در نطق پیش از دستور مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سالگرد ترور شهید بهشتی گفت: این ضایعه را به ایشان تسلیت می گویم. جمهوری اسلامی منافقین کوردل در همان سال در مسجد ابوذر نقشه ترور ولی فقیه را کشیدند و بهترین، محبوب ترین، توانمندترین مدیران انقلاب و یاران نزدیک و شاگردان امام خمینی را به شهادت رساندند. انقلاب اسلامی را خاتمه دهید، اما اراده خداوند متعال رهبری حکیمانه امام و شعور مردم انقلاب را قویتر از همیشه کرد.

وی افزود: شهید بهشتی زندگی پربرکت و پرافتخار خود را به گونه ای سپری کرد که موجب ارتقای درک هوشمندانه دینداری و انقلابی شد و بدین ترتیب از ترس آرمان های امام با تروریسم و ​​فرقه گرایی مبارزه کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهید بهشتی در عین حال عصبانی بود زیرا نماد بارز عقل گرایی و انقلاب عدالت محور بود و از آرمان های انقلاب عدول نکرد و اجازه تخطی از آن را نداد. . حقوق اساسی مردم. گروه اول استکبار بیگانه که از منطق قوی و اراده قوی او در مسیر ضد نفس به تنگ آمده بودند، صدای بلند او را سدی محکم در برابر تأثیر و دگرگونی انقلاب اسلامی می دیدند.

خلیفه ادامه داد: گروه دوم منافقین و ضدانقلاب داخلی، قدرت ویژه شهید بهشتی در بسیج مردمی علیه قدرت تشکیلاتی و ضدانقلاب خود، آنها را ناتوان و ناتوان و دسته سوم انقلابیون را در مقابل ایمان عمیق به مقدسات قرار داد. اراضی شهید بهشت ​​در برابر مردمش ایمان قلبی و حفظ حقوق ملی را نداشتند و تحمل انقلاب خردمندانه و عادلانه شهید بهشتی را که خداباوری و مردم گرایی او بود و برانگیختند، نداشتند. جوانان انقلابی علیه بهشتی.

وی گفت: حقیقت این است که شهید بهشتی قبل از شهادت به دست منافقان و بی گناهان کشته شد و به همین دلیل امام راحل (ره) می فرمایند که شهید بهشتی مظلوم بود و مظلومانه شهید شدند و خداوند خواهد داشت. رحمت بر او.»

رئیس مجلس شورای اسلامی وی با گرامیداشت هفته قوه قضائیه گفت: به همه مجاهدان قوه قضائیه اعم از قضات در تمامی سطوح قوه قضائیه و سایر عزیزان قوت می دهم.


خلیفه افزود: از برادر عزیزم و مجاهد حوزه‌الاسلام و همکارانش برای تغییر قوه قضائیه و افزایش سرمایه اجتماعی تشکر می‌کنم، بنابراین هر دو قوه سهم خود را در جهت افزایش رضایت مردم انجام می‌دهند.