شرکت مدیریت پسماند به زودی در مازندران راه اندازی می شودساعت: 11:20
تاریخ انتشار: 1301/07/09
کد خبر: 1900339

رضا علیخانی گفت: برای حل مشکل مدیریت چرخه پسماند، سازمان مدیریت پسماند مازندران در آینده نزدیک راه اندازی می شود که نقش موثری در مدیریت جامع پسماند استان خواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش بلاغ ، رضا علیخانی صبح امروز در بازدید از کارخانه کمپوست شهرستان نور اظهار داشت: معضل زباله یک چالش جدی و مهم در استان مازندران است که به دلیل رشد جمعیت، معضل زیست محیطی، بهداشت و درمان مشکل بزرگی است. همشهریان و… اما با مدیریت صحیح و برنامه ریزی صحیح می توان این تهدید را به یک فرصت اقتصادی ارزشمند در استان تبدیل کرد.


وی با ذکر سه راهکار مهم در این زمینه خاطرنشان کرد: مدیریت چرخه زباله در سطح منطقه از تولید زباله، تفکیک دقیق و برنامه ریزی شده، دفع صحیح زباله تا انتقال و فرآوری زباله یک گام است.


معاون امور هماهنگی ساخت و ساز استان مازندران با اشاره به 6 پروژه دفع زباله در استان مازندران افزود: سه طرح دفع زباله در استان در حال اجراست ضمن اینکه سه طرح مهم و موفق پسماند سوزی زباله ساری در استان مازندران در حال تکمیل است. با ظرفیت 500 تن.. سوزاندن زباله نوشهر با ظرفیت 200 تن، شهرستان نور با ظرفیت 250 تن تبدیل زباله به کود و کمپوست.. امیدواریم این سه پروژه 100 درصد تکمیل و اجرا شود. آخر سال.


این مسئول پس از بازدید از کارخانه کمپوست شهرستان نور تاکید کرد: این پروژه موفق با ظرفیت 250 تن از سه بخش اصلی دپو و فرآوری، تولید و تصفیه شیرابه تشکیل شده است که امیدواریم به صورت 100 درصدی تکمیل شود. پایان آبان ماه امسال.

علیخانی افزود: در این بازدید الزامات فنی برای تکمیل و توسعه پروژه وجود دارد و مقرر شد جلسات متعددی با مسئولان منطقه ای که می توانند در این پروژه نقش آفرینی کنند برگزار شود تا این پروژه برای بهره برداری 100 درصدی آماده شود.


وی با اشاره به اینکه کارخانه کمپوست نور پایلوت دفع زباله در استان است، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه نوع زباله در استان کم است، این کارخانه پایلوت بسیار مهم و ایده آلی برای پسماندهای استان است که توسعه می یابد. . این کارخانه 100% موفقیت دارد.

معاون امور هماهنگی ساخت و ساز استانداری مازندران با اشاره به نقش استانداری در پروژه های دفع زباله استان گفت: برای حل مشکل مدیریت چرخه پسماند، سازمان مدیریت پسماند استان در آینده نزدیک راه اندازی می شود. مدت، اصطلاح. در آینده نقش موثری در مدیریت یکپارچه پسماند در استان خواهد داشت.


این مسئول با اشاره به سازمان پسماند استان تاکید کرد: این سازمان می تواند با مدیریت یکپارچه با فرهنگ سازی و آموزش مردم، تولید زباله را کاهش دهد و با توجه به تکمیل ظرفیت دپوی استان، در این راستا سیاست این است که زباله ها را نریزند، بنابراین باید از مجموعه خارج شده و به کارخانه برسد.

علیخانی با اشاره به حمایت های وزارت کشور و دولت برای تکمیل پروژه های نیمه تمام تاکید کرد: از روش های علمی در استان استفاده می کنیم که به عنوان پایلوت تبدیل زباله در آمل راه اندازی شد. دیزل و ما از پروژه های دانش بنیان در این راستا استقبال می کنیم. .


وی افزود: رویکرد استان در دفع زباله جذب سرمایه گذار و ایجاد فرصت های اقتصادی برای آنها است تا این تهدید به فرصت اقتصادی بهره وری برای سرمایه گذاران تبدیل شود.

انتهای پیام/