سیاست مداخله جویانه آلمان با همدردی با شورش ها در ایرانساعت: 05:29
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۸/۱۹
کد خبر: 1909883

وزیر خارجه آلمان بار دیگر دولت ایران را به مداخله متهم کرد و در عین حال حمایت خود را از اغتشاشات اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ در پی سیاست و سیاست خصمانه دولت آلمان و مداخله آنالنا بائرباخ در امور داخلی ایران، وزیر امور خارجه آلمان بار دیگر دولت ایران را متهم به دخالت کرد و همزمان از شکایت خود خبر داد. حمایت از شورش ها

در همین راستا، آنالنا بائرباخ، وزیر امور خارجه آلمان شامگاه چهارشنبه در توییتر خود در بیانیه‌ای غیردیپلماتیک با اشاره به تحولات ایران نوشت: ما تسلیم نمی‌شویم. ما نه تنها امروز بلکه تا زمانی که لازم باشد در کنار مردان و زنان ایران هستیم. ما صدای آنها را به گوش جهانیان رساندیم.

وزیر امور خارجه آلمان پا را فراتر گذاشت و تصریح کرد: 4 هفته پس از درگذشت جینا مهسا امینی، تحریم های اتحادیه اروپا را علیه مسئولان سرکوب وحشیانه اعتراضات در ایران صادر کردیم. ما روی بسته تحریمی بعدی کار می کنیم».

سخنگوی دولت آلمان نیز تصریح کرد: در عین حال تلاش می کنیم جلسه ویژه ای درباره ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل برگزار شود و مکانیزم تحقیق اجباری باشد. زیرا ما گوش می دهیم و می دانیم که چقدر مهم است که مسئولین را مسئول بدانیم.»

این اولین بار نیست که وزیر خارجه آلمان موضعی خصمانه و مداخله جویانه علیه ایران اتخاذ می کند. سه روز پیش «آنالنا بائربوک» با نقض قوانین بین المللی عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل از اغتشاشگران و برهم زنندگان امنیت عمومی دفاع کرد. به گزارش این خبرگزاری، وزیر امور خارجه آلمان در گفت و گو با روزنامه «بیلد» با تکرار ادعای توهم آمیز خود درباره «ظلم به زنان و معترضان» در ایران اعلام کرد که برلین وعده مصادره دارایی ها و «ممنوعیت ورود» را داده است. مردم”. مسئول سرکوب ها.

از زمان شروع ناآرامی ها در ایران، غرب و ایالات متحده با تحمیل تحریم ها علیه مقامات قانونی و بالفعل ایران، ناآرامی ها را تحریک و تشویق کرده اند.

در آخرین اظهارات مداخله جویانه و تنش آفرین مقامات و افراد غربی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در تجمعی در ایالت نوادا از ناآرامی در ایران حمایت کرد. در همین حال، ترامپ به دلیل تحریک حامیانش به شورش و حمله به کنگره در ژانویه 2021 و پیروزی جو بایدن در انتخابات 2020 آمریکا توسط مقامات قانونی کشور تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.