سیاست دولت عمومی در مورد حل مشکل است نه هدف قرار دادن مشکلساعت: 23:15
تاریخ انتشار: 1401/04/02
کد خبر: 1878115

آیت الله رئیسی با بیان اینکه نگرش دولت مردمی راه حل مشکل است و نه محو آن، خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات باید روحیه تغییر و کار متفاوتی ایجاد کرد که برای این امر نیازمند شرکای تحول آفرین هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از عصرترک از بجنورد، آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور عصر امروز در جلسه شورای اداری خراسان شمالی گفت: در دولت جدید نظام مبتنی بر انحصار و ارتباط با مردم را راه اندازی کرده ایم و عدالت است. مستقر.”

در شورای اداری استان پس از بررسی موضوعات، اولویت ها و نحوه برخورد با آنها مشخص می شود، آیت الله رضی گفت: همه مدیران باید بدانند مصوبات مصوب در استان را چگونه اجرا کنند.

در مرحله دوم انقلاب با روی کار آمدن دولت مردمی و مجلس انقلابی، مردم انتظار نداشتند پروژه ها هنوز نیمه تمام بماند».

نخبگان کشور از مدیران انتظار دارند که حس تغییر داشته باشند نه اینکه مطالب را در نامه و تلفن خلاصه کنند و افزودند: برای اجرای مصوبات اعتبار، بودجه و نیروی انسانی لازم است اما شرط موفقیت همه برنامه ها مدیر است. تبدیل می شود.

آیت الله رضی یادآور شد: در استان خراسان شمالی بعد از استقلال به عنوان یک استان مستقل اتفاقاتی افتاد و کارهایی انجام شد اما باز هم عقب ماندگی هایی وجود داشت که باید با کار جهادی برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه دولت مردمی، دولت مشکل گشا است و مشکل گشا نیست، گفت: برای حل مشکلات باید روحیه تغییر و کار متفاوتی ایجاد کرد که برای این امر نیازمند شرکای تحول آفرین هستیم. “

در صورت وجود نیروهای تغییرناپذیر در ادارات از اداره خارج نشوید بلکه کنار بگذارید تا راه پیشرفت باز شود و کار کشور پیش برود.

آیت الله ریس با بیان اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری برای رفع آسیب های اجتماعی در حاشیه شهرها باید کار جهادی انجام شود گفت: همیشه سلسله مراتب اداری وجود داشته است اما در استان اختیارات زیادی به مراجع داده شده است و استان نباید تعلیق شود. ” قرار دادن.

وی به معضل استفاده پتروشیمی از آب شرب استان اشاره کرد و گفت: پتروشیمی از آب و کشاورزی استفاده می کند که باید بلافاصله به جای آب شرب جایگزین پساب مصرفی پتروشیمی ها شود.

وی تاکید کرد: این آب سهم مردم و بخش کشاورزی است که بیشتر آن تبخیر می شود و مربوط به مدیریت نادرست آب است.

آیت الله راسی با اشاره به اینکه صنایع مبادله ای مهم و ضروری است، افزود: جایی که مرکز دامداری وجود دارد باید بورس و صنایع لبنی نیز وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: در استان نیاز به کشتارگاه های لبنی و صنعتی است و باید زنجیره در کانون دام تکمیل شود که خراسان شمالی این ظرفیت را دارد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: بیشترین صادرات به ترکمنستان از خراسان بزرگ است که اکنون در حال کاهش است.

آیت الله ریس یادآور شد: ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در خراسان شمالی می تواند به صورت مستمر برای ایجاد این بازار سریعا به سود تولیدکنندگان تلاش کند.

وی گفت: بحث راه آهن بزنورد – مشهد – گرگون سال هاست که یک ضرورت مطلق است و باید انجام شود.

وی خاطرنشان می کند: کارخانه سیمان سمنگان که 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد باید این کار را از طریق آستان قدس دنبال کند و به یک درجه برسد.

وی با اشاره به اینکه بوروکراسی از تولیدکنندگان و کارآفرینان خسته شده است، گفت: برنامه امسال متکی بر کاهش بوروکراسی و افزایش بهره وری با هشت درصد رشد اقتصادی و سرمایه گذاری است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر بانک های استان نقدینگی را به سمت تولید منتقل کنند، تورم ایجاد نمی شود.

پایان پیام / مهربان