سه کارگر خارجی در فینال کشتی جوانان قهرمانی جهانساعت: 01:06
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۵/۲۹
کد خبر: 1891074

3 کشتی گیر ایرانی به فینال رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که در بلغارستان برگزار شد، راه یافتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، اولین مرحله نیمه نهایی پنج وزن رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان عصر جمعه در صوفیه بلغارستان با حضور ایمان محمدی در وزن 63 کیلوگرم، ابوالفضل چوبانی در وزن 87 کیلوگرم و فردین هدایتی برگزار شد. در وزن 130 کیلوگرم به فینال رسید.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم سید آرش موهای پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل دنیس میهای از رومانی با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد و با توجه به حضور حریف خود در آخرین دیدار راهی میدان شد. برای گروه بازنده وی در ادامه این گروه به مصاف تامازی گلونتی از گرجستان خواهد رفت و در صورت عبور از این حریف برای کسب مدال برنز مقابل نورستان سوورکولوف از قرقیزستان راهی دیدار رده بندی خواهد شد.

در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل آزات ساریار از ترکیه با نتیجه 9 بر صفر به برتری رسید. وی در دور بعد و مرحله یک چهارم نهایی رومئو بریج گرجستان را با نتیجه 6 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمدی در این مرحله با نتیجه 4 بر صفر چیزو وایاما از ژاپن را شکست داد و راهی فینال شد. وی در این دیدار با بایمون کریم اف از قرقیزستان کشتی می گیرد.

در وزن 77 کیلوگرم، مسعود کاووسی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم تورنیکه میکلادز از گرجستان را با نتیجه 4 بر یک شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل الکساندرین گوتو از مولداوی با نتیجه 5 بر صفر و با ناک اوت فنی شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، کاووسی حذف شد. .

ابوالفضل چوبانی در دور نخست وزن 87 کیلوگرم مقابل ماریو ووکویچ از صربستان با نتیجه 7 بر 3 به پیروزی رسید. وی در دور بعد اوندرج توجهکا از جمهوری چک را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر مقابل دونگ هیون یون از کره جنوبی به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. چوبانی در این مرحله با شکست 8 بر یک لاچین والیف آذربایجانی راهی فینال شد. وی در دیدار پایانی با ویگن نظریان از ارمنستان کشتی می گیرد.

در وزن 130 کیلوگرم فردین هدایتی در دور نخست مقابل جوهر اوزاروف از قزاقستان با نتیجه 4 بر صفر به برتری رسید و در دور بعد با نتیجه 7 بر 2 آلبرت واردانیان از ارمنستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. فینال. وی در این دیدار تیموربک نسیم اف از ازبکستان را با نتیجه 5 بر یک شکست داد و راهی دیدار فینال شد. هدایتی برای کسب مدال طلا به مصاف میخایلو ویشینوتسکی از اوکراین می رود.

فردا (شنبه) از ساعت 19:30 مسابقات دسته 5 و فینال اوزان فوق برگزار می شود.