سم زدایی و کاهش وزن – برد-برد!

با افزایش سموم در محیط و غذاهایی که ما می خوریم، جای تعجب نیست که اکثر مردم در سطحی از سمیت هستند که از نقطه ای گذشته است که سیستم سم زدایی طبیعی بدن می تواند با آن مقابله کند.

مواد شیمیایی و سموم می توانند در سیستم شما جمع شوند و بدون توجه به وزن بدن شما مشکلاتی را ایجاد کنند. اما وقتی چربی بدن شروع به انباشته شدن می کند، معمولاً به این معنی است که سموم وجود دارند

انباشته شدن هم

بدن چربی ها را به عنوان راهی برای محافظت از اندام های حیاتی بدن در برابر سمومی که مصرف می کنیم (و از طریق استرس ایجاد می کنیم) حفظ می کند. انباشته شدن چربی بدن، به خصوص در قسمت میانی، نشانه قابل مشاهده ای از تجمع سمی است و نشانه خوبی است که کبد آنطور که باید کارآمد نیست.

اگر سموم سریعتر از آن چیزی که بتوان آنها را از بین برد انباشته شود، در تلاش برای محافظت از اندام های شما، بدن شما در واقع چربی بدن را برای هدف خاصی از ذخیره سموم می سازد.

تا حد امکان دور از اندام های حیاتی این چربی مخصوصاً چربی سرسختی است که از دست دادن آن بسیار دشوار است مگر اینکه بار سمی را کاهش دهید و کاری برای کمک به سم زدایی بدن خود انجام دهید.

بنابراین وقتی سم زدایی می کنیم و بدن را از سموم پاک می کنیم، به بدن این فرصت را می دهیم که خود را ترمیم و تقویت کند – و وقتی سموم ناپدید شدند، حدس بزنید چه اتفاقی برای بدن می افتد.

لایه محافظ چربی…بله، این هم ناپدید می شود!

هر چیزی که از لب های شما عبور می کند باید توسط بدن شما استفاده شود یا باید به عنوان یک ماده زائد خنثی و از بین برود. در غیر این صورت در بدن شما ذخیره می شود و مانند انباشته می شود

زباله

قرار گرفتن در معرض محیطی که شما به طور روزانه با آنها در تماس هستید و همچنین سموم در بدن شما ایجاد می شود عبارتند از:

· قرار گرفتن در معرض مواد شوینده، حلال ها، مایعات پاک کننده، چسب ها و دودهای ناشی از رنگ، بنزین یا خودرو عملا اجتناب ناپذیر است

· حشره کش ها از جمله آنهایی که در خواربارفروشی شما هستند که میوه ها و سبزیجات شما را برای دور نگه داشتن حشرات اسپری می کنند

· هورمون ها، استروئیدها و آنتی بیوتیک ها شما با خوردن تمام گوشت غیر ارگانیک، مرغ، لبو و حتی ماهی این کار را انجام می دهید

· آلاینده های شیمیایی کشاورزی مانند آفت کش ها، علف کش ها، قارچ کش ها و هورمون های رشد که در هنگام تولید محصول سمپاشی می شوند

· افزودنی های مواد غذاییاز جمله نیترات ها، رنگ های غذایی و نگهدارنده ها. بیش از 7800 ماده شیمیایی ساخت بشر برای استفاده در فرآوری مواد غذایی تایید شده است

اگر این مواد حذف نشوند، تجمع می‌کنند، شما را مسدود می‌کنند، شما را پایین می‌کشند و می‌توانند به سلامت شما آسیب جدی وارد کنند. کبد شما نقش ارزشمندی در از بین بردن سموم و پردازش هر چیزی که در بدن شما می رود ایفا می کند.

اگر کبد شما بیش از حد بارگیری کند، سموم در خون شما شروع به گردش می کنند و علاوه بر احساس خستگی و تنبلی، این سموم می توانند به اندام ها و غدد شما آسیب برسانند، باعث افزایش التهاب در بدن شما، سردرد، افزایش وزن و به طور کلی احساس کنید. بد

آکنه، سردردهای مزمن، خستگی مزمن، چهره ضعیف، موهای کم براق و تجمع چربی در ناحیه میانی تنها تعدادی از علائم رایج کبد کار بیش از حد هستند.

جلوگیری از تجمع سموم به حفظ عملکرد کبد در اوج کارایی کمک می کند. و عملکرد خوب کبد به شما فواید زیادی برای چربی سوزی، ایجاد انرژی و افزایش سلامتی می دهد.

مواردی که استرس مضاعفی بر کبد شما وارد می کند و می تواند به طور جدی با توانایی کبد در تولید صفرا و سم زدایی تداخل کند عبارتند از:

  • شکر و شیرین کننده های مصنوعی زیرا آنها هیچ ارزش غذایی ندارند و پردازش آنها باعث سوختن مواد مغذی حیاتی کبد شما برای عملکرد صحیح می شود (نوشابه یک مقصر بزرگ در رژیم غذایی آمریکایی است).
  • اسیدهای چرب ترانس زیرا ماهیت سمی اضافی آنها مانند یک مشعل دمنده مواد مغذی ضروری را می سوزاند و مستقیماً در تولید صفرا و سم زدایی اختلال ایجاد می کند.
  • اکثر مسکن‌های بدون نسخه و تقریباً تمام داروهای تجویزی،
    از جمله داروهای فشار خون و کلسترول که اکنون مانند آب نبات تجویز می شوند. این مواد بار سمی سنگینی بر کبد وارد می کنند.
  • مصرف منظم الکل، زیرا در نهایت الکل جگر شما را ترشی می کند و جگر ترشی جگر مرده است.
  • یبوستزیرا کبد سموم را به روده بزرگ تخلیه می کند و در صورت پشتیبان گیری از روده بزرگ، کبد سموم را به سلول های چربی می ریزد و سموم در بدن باقی می مانند.

برای شروع فرآیند سم زدایی بدن خود، از آن استفاده کنید فرمول های پاک کننده (مانند فرمول پاک کننده زاندز) برای سم زدایی روده، کبد، کلیه ها و خون.

همیشه سم زدایی را با پاکسازی روده شروع کنید. هدف بهبود کارایی آن است

مدفوع منظمی دارید (به طور ایده آل هر روز صبح و بعد از هر وعده غذایی (به طور ایده آل گفتم!) و روده عاری از رشد بیش از حد مخمر (کاندیدا) است اما باکتری های “خوب” فراوانی دارد.

یک را بگیرید مکمل فیبر کامل مانند کپسول های فیبر/هضم/تنظیمی TwinLab که شامل پوسته های پسیلیوم است. همچنین حاوی بتائین هیدروکلراید است که به هضم غذا کمک می کند و باکتری های بد را از بین می برد. در حین مصرف مکمل ها آب فراوان بنوشید و دمنوش های گیاهی (چای گیاهی سرد بسیار عالی است – البته بدون شکر یا شیرین کننده های مصنوعی). همچنین مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی خود بگنجانید و از گوشت قرمز، الکل، کافئین، گندم و محصولات لبنی خودداری کنید. حدود 10 روز یا تا زمانی که حرکات منظم روده را بهبود ببخشید ادامه دهید. هنگامی که روده ها “خوشحال” شدند، می توانید به بقیه بدن حرکت کنید. یک مکمل گیاهی حاوی گیاهان پاک کننده مانند خار مریم. به نوشیدن مایعات زیاد، خوردن میوه و سبزیجات تازه و اجتناب از محرک های ذکر شده در بالا ادامه دهید.

غذاهای زیر نیز برای گنجاندن در رژیم غذایی خود در این دوران عالی هستند (تا حد امکان ارگانیک بخورید ~ و از آنجایی که منابع ارگانیک زیادی وجود دارد، نباید بهانه ای وجود داشته باشد). آب هویج، چغندر، شاهی، غذاهای فوق العاده مانند علف گندم و علف جو، سیر، آب لیمو و آجیل و دانه ها. دمنوش های سم زدایی همچنین می تواند در هنگام سم زدایی بدن شما بسیار مفید باشد. چای یوگی چای سلامتی سم زدایی را امتحان کنید.

یکی دیگر از کمک های عالی سم زدایی، داشتن هفتگی است حمام نمک دریا. سم زدایی سلولی حمام های هیدروتراپی گیاهی ابرا به خصوص دارای روغن های ضروری و آنتی اکسیدان های ویتامینی است. منابع بسیار خوبی در اینترنت در مورد چگونگی انجام یک سم زدایی مناسب وجود دارد و می توانید پول زیادی را برای برنامه های پیچیده ای که به دنیا نوید می دهد خرج کنید. حقیقت این است که شما باید کاری را انجام دهید که برای بدن شما مناسب است. و اغلب، این شامل مراحل ساده مانند نوشیدن مقدار زیادی آب و خوردن مقدار زیادی غذای کامل تازه، اجتناب از غذاهای فرآوری شده و شیرین است.

رژیم لاغری سریع