سم زدایی، از بین بردن مواد زائد و کاهش وزن – آیا آنها با هم مرتبط هستند؟

حذف صحیح سموم از بدن یکی از عناصر کلیدی کاهش وزن موفق و پایدار است. با این حال، بسیاری از مردم با نادیده گرفتن این یکی از جنبه های بسیار مهم کاهش وزن و مدیریت وزن، شروع به رژیم غذایی یا برنامه کاهش وزن می کنند.

سم زدایی و حذف مواد زائد از بدن خوشایندترین موضوعاتی نیستند که باید با آن ها سر و کار داشته باشید، اما برای کاهش وزن و حفظ سلامت کلی بسیار مهم هستند. اگر در حال شروع یک برنامه کاهش وزن هستید و می خواهید سم زدایی را بخشی از آن برنامه کنید، باید به خاطر داشته باشید که تجمع مواد زائد سمی در بدن شما ممکن است 10، 20، 30 یا حتی 50 سال طول بکشد تا ایجاد شود. بنابراین انتظار نتایج یک شبه از برنامه سم زدایی را نداشته باشید.

از بین بردن مواد زائد سمی از بدن می تواند ناراحت کننده باشد، اما بهتر است در حال حاضر کمی ناراحتی خفیف داشته باشید تا اینکه بعداً به یک بیماری جدی مبتلا شوید. حذف کامل تمام سموم از بدن هفته ها تا ماه ها و در برخی موارد حتی سال ها طول می کشد. اما در عرض چند روز وزن کم خواهید کرد و احساس انرژی و سرزندگی فوق العاده ای خواهید داشت.

اکثر افرادی که برنامه سم زدایی را شروع می کنند، هرگز آن را به پایان نمی رسانند. ممکن است احساس ناراحتی و ناراحتی کنید و قبل از اینکه برنامه فرصتی برای کار پیدا کند آن را ترک کنید.

یک برنامه سم زدایی ساده، طبیعی و بدون دردسر که امروز می توانید با آن شروع کنید به شرح زیر است. می توانید برنامه را با افزایش میزان آبی که روزانه می نوشید شروع کنید، حداقل 12 تا 14 لیوان آب در روز.

هر ماده غذایی با محتوای آب بالا باید در حالت طبیعی خود تا حد امکان به طبیعت نزدیک باشد، یعنی مقدار زیادی میوه و سبزیجات. میوه های فراوان و البته آب میوه های تازه هر روز صبح بین ساعت 7 صبح تا 12 بعد از ظهر، به استثنای سایر مواد غذایی. این به بدن زمان می‌دهد تا ضمن جذب مواد مغذی حیاتی، خود را پاکسازی کند و انرژی را برای انجام فرآیند سم‌زدایی آزاد کند.

در طول فرآیند سم زدایی، تمام غذاهای گوشتی را به همراه تمام لبنیات و محصولات جانبی حیوانی از رژیم غذایی خود حذف کنید. گوشت و لبنیات بیشترین سموم را در بدن تولید می کنند و بنابراین باید از رژیم غذایی حذف شوند.

غذاهای تصفیه شده مانند شکر تصفیه شده، آرد تصفیه شده و سایر غذاهای فرآوری شده در این زمان نباید مصرف شوند. در طول سم زدایی از مصرف کافئین یا نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید.

سعی کنید 85 درصد غذای خود را به طور غیر طبیعی خام مصرف کنید، از غذاهای فرآوری شده که غذاهای داخل قوطی، جعبه یا کیسه هستند، دوری کنید. برای کمک به دستگاه گوارش خود از دفع مواد زائد، از ترکیب غذاهای پر پروتئین با غذاهای پر کربوهیدرات یا قند خودداری کنید.

اگر توپ یا حرکات شما به حداقل سه افزایش نیافته است، ممکن است لازم باشد که کولون را پاکسازی کنید.

پاک کننده های کالین زیادی در بازار وجود دارد، اما باید مراقب باشید که هر پاک کننده روده بزرگی که استفاده می کنید، 100% طبیعی و بدون افزودنی، مواد نگهدارنده یا رنگ است.

اکثر افرادی که گوشت زیاد می خورند از میزان کاهش وزن خود در طول فرآیند سم زدایی و پاکسازی مناسب روده شگفت زده خواهند شد. این به این دلیل است که روده بزرگ می تواند تا 150 پوند ماده مدفوع جاسازی شده را که برای چندین سال در حال ایجاد است، در خود نگه دارد.

بنابراین هدف در اینجا این است که به سیستم گوارش خود یک سیستم گوارشی تمیز برای پردازش، هضم، جذب و حذف غذا از سیستم گوارشی بدهید. این به شما یک شروع عالی در برنامه کاهش وزن می دهد.

رژیم لاغری سریع