سفر دو‌ روزه وزیر خارجه لهستان به تهرانساعت: 22:30
منتشر شده در مورخ: 1401/02/16
شناسه خبر: 1836785

وزیر خارجه لهستان در سفری دو روزه به تهران ضمن دیدار و گفتگو با امیرعبداللهیان و برخی مقامات ارشد کشورمان در مراسم بزرگداشت هشتادمین سالگرد ورود آوارگان لهستانی به ایران شرکت می کند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «زبیگنیو رائو» وزیر خارجه لهستان فردا (شنبه) ۱۷ اردیبهشت ماه به تهران سفر می کند.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در این زمینه با اعلام سفر دو روزه «زبیگنیو رائو» وزیر امور خارجه لهستان به تهران گفت که این دیپلمات عالیرتبه لهستان در مدت اقامت خود در ایران علاوه بر دیدار با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه‌ با برخی از مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران دیدار خواهد کرد و در دیدار وزرای امور خارجه، مسائل دو‌جانبه، منطقه ای و بین المللی مورد بحث‌ و‌ تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

شرکت در مراسم بزرگداشت هشتادمین سالگرد ورود آوارگان لهستانی به ایران از دیگر برنامه های وزیر امور خارجه لهستان در سفرش به  ایران خواهد بود.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «زبیگنیو رائو» وزیر امور خارجه لهستان ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ در گفت‌وگویی تلفنی درباره وضعیت روابط دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و بین المللی از جمله بحران اوکراین و مذاکرات وین بحث و تبادل نظر کرده بودند. وزیر خارجه لهستان در آن گفت‌وگو با اشاره به سابقه تاریخی روابط دو کشور به ویژه میزبانی انساندوستانه مردم ایران از مهاجران لهستانی طی جنگ جهانی دوم، این روابط را برای هر دو طرف افتخار آمیز خواند

گفتنی است وزرای خارجه ایران و لهستان ۲۸ آبان ماه نیز تلفنی گفت‌وگو کرده بودند. وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی همتای لهستانی هدف مشارکت فعال ایران در مذاکرات وین را لغو تحریم‌های غیرقانونی خواند و گفت: تمامی طرف‌ها به این درک مشترک رسیده‌اند که آمریکا مقصر اصلی و مسئول وضعیت فعلی است. امیرعبداللهیان در آن گفت‌وگو از وزیر امور خارجه لهستان برای سفر به تهران دعوت به عمل آورد.

انتهای پیام/

رژیم لاغری سریع