سرمایه گذاران باید هر چه سریعتر امارات و عربستان سعودی را ترک کنندساعت: 23:10
تاریخ انتشار: 1301/07/12
کد خبر: 1901309

نماینده نیروهای مسلح یمن شامگاه سه شنبه بار دیگر به شرکت های سرمایه گذاری در امارات و عربستان سعودی هشدار داد و از آنها خواست هر چه سریعتر این کشورها را ترک کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه سه شنبه در پیامی توئیتری به شرکت های سرمایه گذاری در امارات و عربستان سعودی هشدار داد و از آنها خواست هر چه سریعتر این کشورها را ترک کنند.

او در این پیام توئیتری نوشت: برادر سرمایه‌گذار، برای اینکه چیز زیادی از دست ندهی، باید سرمایه‌گذاری خود را از یک کشور متجاوز به کشور دیگر منتقل کنی. سرمایه گذاری در کشورهایی مانند امارات و عربستان سعودی خطرناک است. (هنوز فرصتی وجود دارد.”

آتش بس دو ماهه در یمن با میانجیگری نماینده ویژه سازمان ملل در این کشور پس از دو بار تمدید تا دوم اکتبر (10 مهر) پایان یافت و سخنگوی نیروهای مسلح یمن به همه شرکت های نفتی در امارات و عربستان هشدار داد. عصر یکشنبه در پیامی در توییتر. سریع این کشورها را ترک کنید.

وی تصریح کرد: این هشدار تا زمانی ادامه خواهد داشت که کشورهای متجاوز آمریکایی-سعودی به آتش بسی پایبند نباشند که به یمن حق غارت ثروت نفتی خود برای پرداخت حقوق کارکنان دولت یمن را نمی دهد.

در این مدت دولت صنعا برای کاهش آلام مردم یمن با آتش بس موافقت کرد و ائتلاف سعودی با حملات خود به محاصره یمن و نقض هر روز آتش بس ادامه داد.

هشام شرف، وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن روز دوشنبه تاکید کرد که ائتلاف متجاوز سعودی در مورد آتش بس جدی نیست.

این وزیر یمنی خاطرنشان کرد: این اتفاقات صحت هشدارهای صنعا را ثابت می کند و طرف مقابل با تمدید آتش بس تلاش می کند یمن را به وضعیت مرگ بالینی برساند.