سرطان پروستات – راهنمای پرستار برای گزینه های درمانی معمولی و طبیعی

سرطانی که در غده پروستات رشد می کند سرطان پروستات نامیده می شود. در اکثر مردان، این یک روند کند است. اکثر مردان هرگز نمی دانند که به این عارضه مبتلا هستند. سرطان پروستات که در مراحل اولیه تشخیص داده می شود، می تواند به طور موثری درمان و درمان شود.

بسیاری از مردان، به ویژه آنهایی که در مراحل بعدی زندگی هستند، با پزشکان خود تصمیم گرفته اند که به سادگی تماشا کنند و منتظر بمانند تا ببینند، اگر اتفاقی می افتد، چه اتفاقی می افتد. در سنین بالا، خطرات جراحی سرطان پروستات یا سایر درمان‌های رادیکال‌تر ممکن است بدتر از بیماری باشد. سرطان پروستات کشنده است، اما از آنجایی که رشد آهسته دارد، اگر زود تشخیص داده شود، قابل درمان است.

برخی از مردان علائمی را تجربه می کنند که می تواند نشان دهنده وجود سرطان پروستات باشد. علائم دیگر می تواند شامل کاهش وزن ناخواسته و بی حالی باشد. از آنجایی که علائم سرطان پروستات می تواند بیماری ها یا اختلالات دیگر را تقلید کند، مردانی که هر یک از این علائم را تجربه می کنند باید تحت بررسی کامل قرار گیرند تا علت اصلی علائم آنها مشخص شود.

اگر سرطان در مراحل اولیه خود تشخیص داده شود، اکثر مردان هیچ علامتی را تجربه نخواهند کرد. نیاز به تکرر ادرار به خصوص در شب یکی دیگر از علائم رایج است. وجود خون در ادرار یا مایع منی و درد یا سفتی مکرر در ناحیه کمر، لگن یا قسمت بالای ران نیز می تواند از علائم سرطان باشد.

بیوپسی غده پروستات معمولاً تشخیص را تأیید می کند. تصمیم در مورد انجام آزمایش PSA باید بر اساس بحث بین شما و پزشکتان باشد. قابل اعتماد در نظر گرفته نمی شوند. اسکن استخوان می تواند نشان دهد که آیا سرطان متاستاز داده است یا خیر، اما زمانی که این کار را انجام می دهید در معرض تشعشع قرار می گیرید.

ممکن است یک سری آزمایش برای تایید تشخیص سرطان پروستات انجام شود. هنگامی که یک معاینه دیجیتال رکتوم توسط پزشک انجام می شود، اغلب یک پروستات بزرگ شده با سطح سخت و نامنظم را نشان می دهد. ممکن است برای بررسی اینکه آیا سرطان گسترش یافته است رادیوگرافی قفسه سینه انجام شود.

درمان مرسوم متکی به پرتودرمانی است که عمدتاً برای درمان سرطان های پروستات طبقه بندی شده به عنوان مراحل A، B یا C استفاده می شود. ناتوانی جنسی یکی از عوارض احتمالی پس از پروستاتکتومی یا پس از پرتودرمانی است. برای تنظیم سطح تستوسترون می توان از داروها استفاده کرد که به آن دستکاری هورمونی می گویند.

درمان مرسوم سرطان پروستات اغلب بحث برانگیز است. گزینه های درمانی ممکن است بر اساس مرحله تومور موجود متفاوت باشد. داروها می توانند عوارض جانبی جدی زیادی داشته باشند، از جمله گرگرفتگی و از دست دادن میل جنسی.

عوارض جانبی بسیاری از داروهای شیمی درمانی مختلف به این بستگی دارد که کدام یک از آنها را مصرف می کنید و تعداد دفعات و مدت مصرف آنها چقدر است. توجه داشته باشید که بسیاری از مردان گزینه های درمانی طبیعی را انتخاب می کنند و از جراحی، پرتودرمانی یا شیمی درمانی چشم پوشی می کنند. اینکه آیا پرتودرمانی به اندازه برداشتن غده پروستات خوب است یا خیر، هنوز بحث برانگیز است و تصمیم گیری در مورد انتخاب کدام یک، در صورت وجود، می تواند دشوار باشد.

سرطان پروستات که متاستاز داده است ممکن است به طور معمول با داروهایی برای کاهش سطح تستوسترون، جراحی برای برداشتن بیضه ها، شیمی درمانی یا بدون هیچ چیز درمان شود. جراحی، پرتودرمانی و هورمون درمانی می توانند به طور موقت یا دائمی با میل جنسی تداخل داشته باشند. یک متخصص سرطان، که متخصص سرطان است، معمولا درمان با یک دارو یا ترکیبی از داروها را توصیه می کند.

تمرکز بر روی رژیم غذایی حاوی میوه‌ها و غذاهای زنده، بدون پخته، سبزیجات و بدون مواد غذایی ناسالم، باید در عرض 30 روز بهبود قابل ملاحظه‌ای در سلامتی شما ایجاد کند. هر روز مقدار زیادی میوه و سبزیجات بخورید، نه فقط یک موز یا سیب. یک روش درمانی خوب رژیمی و طبیعی، پرهیز از تمام غذاهای التهابی اسیدی است. اینها غذاهایی هستند که از طریق پردازش، پختن و غیره مرده هستند.

بسیاری از مردان با خوردن غذاهای قلیایی و زنده سطح PSA خود را کاهش داده اند. در صورت امکان، سعی کنید تمام غذاهای حاوی هورمون مانند گوشت و لبنیات را از رژیم غذایی خود حذف کنید. برخی از غذاها و نوشیدنی‌هایی که باید از آنها پرهیز کرد عبارتند از: کافئین، نمک، شکر، گوشت، لبنیات، افزودنی‌ها، نوشابه‌های گازدار، آرد سفید، برنج سفید، نوشیدنی‌های الکلی، فست فود، روغن‌های گیاهی فرآوری‌شده و همه‌ی آنها تصفیه‌شده، بسته‌بندی و فرآوری‌شده غذا.

درست کردن یک چای با زنجبیل، با افزودن یک یا دو برش نازک زنجبیل تازه به آب داغ، برای بسیاری از افرادی که می شناسم مفید است. اسموتی را فقط با میوه درست کنید، با دو عدد موز، یک فنجان زغال اخته منجمد یا تازه و تکه های انبه را اضافه کنید یا هر میوه دیگری را جایگزین کنید و با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل انرژی خود را افزایش دهید. یک یا دو برگ کلم پیچ یا یک مشت یا دو برگ اسفناج را برای تقویت بسیار مغذی دیگر اضافه کنید. سس سیب خام بسیار مغذی را با استفاده از غذاساز درست کنید و 2 تا 3 عدد سیب بدون آفت کش را با پوست بریزید و به مدت یک دقیقه یا بیشتر فرآوری کنید. برای شما بسیار بهتر از سس سیب کنسرو شده بسیار فرآوری شده است و 1/4 قاشق چایخوری اضافه کنید. اگر دوست دارید دارچین یا دو قاشق غذاخوری دانه کتان تازه آسیاب شده را تقویت کنید.

در حالی که تعداد مردانی که مبتلا به سرطان پروستات تشخیص داده شده اند بسیار بالا است، نرخ بقا نیز به شدت در حال بهبود است. شاید به دلیل بهبود رژیم غذایی در نهایت، تنها شما با کمک پزشکان خود، با آگاهی از وضعیت فردی خود، می توانید تعیین کنید که بهترین برنامه درمانی برای شما کدام است. مهم است که تا حد امکان آگاه شوید و همه جدیدترین کتاب‌ها، کتاب‌های الکترونیکی و تحقیقات موجود را برای همه گزینه‌های درمانی بخوانید.