سرطان تخمدان در زنان: از علائم آن آگاه باشید

علائم سرطان تخمدان در زنان به سختی قابل توجه است. بسیاری از افراد ممکن است نشانه ها را به چیز دیگری نسبت دهند. تنها در بریتانیا سالانه 7000 زن به سرطان تخمدان مبتلا می شوند.

اگر سرطان زود تشخیص داده شود، درمان ممکن است مؤثرتر باشد، افرادی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان تخمدان هستند، افراد بالای 30 سال و زنان یائسه هستند.

برای زنان مهم است که بدانند آزمایش اسمیر دهانه رحم سرطان تخمدان را نشان نمی‌دهد، آزمایش‌های اسمیر معمولاً فقط به دنبال سلول‌های غیرطبیعی هستند که ممکن است نشانه سرطان دهانه رحم باشند.

برخی از علائم اولیه مبنی بر ابتلا به سرطان تخمدان عبارتند از:

– دردهای مداوم در شکم، بسیار شبیه دردهای پریود

– نفخ معده (نه فقط بعد از غذا خوردن)

– از دست دادن اشتها

– تکرر ادرار یا مشکل در ادرار کردن

– مشکلات روده مانند اسهال یا یبوست

-خستگی

– درد در پشت یا گردن

– کاهش وزن (فقط در صورتی که غیر قابل توضیح باشد)

همانطور که در بالا ذکر کردم این علائم اغلب می تواند با چیز دیگری اشتباه گرفته شود. برخی از زنان ممکن است قبل از قاعدگی خود دردهای شکمی را همراه با احساس نفخ احساس کنند.

از آنجایی که علائم سرطان تخمدان در زنان می تواند مانند مشکلات عادی روزمره باشد، به دلیل این تاخیر، سرطان اغلب می تواند گسترش یابد. این باعث می شود درمان شدیدتر شود و میزان موفقیت ممکن است کمتر از آن باشد که سرطان زودتر تشخیص داده شود.

این سرطان گاهی اوقات می تواند ارثی باشد، اگر 2 یا چند نفر از اعضای خانواده شما قبلاً به سرطان سینه یا تخمدان مبتلا بوده اند، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

برخی از زنان جوان اغلب علائم ذکر شده در بالا را نادیده می گیرند، این ممکن است به این دلیل باشد که آنها احساس می کنند سرطان مشکلی است که فقط زنان مسن را تحت تاثیر قرار می دهد. ممکن است به این دلیل باشد که آنها نمی دانند علائمی که تجربه می کنند مانند علائم سرطان تخمدان است.

اگر هر یک از علائم بالا را به صورت روزانه مشاهده کردید، از شما می‌خواهم از پزشک خود یا سایر متخصصان بهداشت مشاوره بگیرید. شاید جای نگرانی نباشد، اما بهتر است در امان باشید تا متاسف باشید.

این نوع سرطان چندان شایع نیست، انواع شایع‌تر سرطان سینه، سرطان دهانه رحم در زنان یا سرطان بیضه در مردان است.

اگر فکر می کنید ممکن است از هر یک از این علائم رنج می برید، باید در اسرع وقت با پزشک خود صحبت کنید، من از شما می خواهم که این کار را برای هر علائمی انجام دهید، نه فقط علائمی که در بالا ذکر کردم. اگر قبلاً با پزشک خود صحبت کرده اید و علائم شما در حال بدتر شدن است، برگردید و از پزشک خود بخواهید آزمایش های دقیق تری را انجام دهد.

از آنجایی که علائم سرطان تخمدان در زنان شبیه به علائمی است که با پریود می‌گیرید، ممکن است احساس کنید به اندازه کافی مهم نیست که به پزشک مراجعه کنید، این می‌تواند برای سلامتی شما مضر باشد. تشخیص زودهنگام سرطان ممکن است جان انسان ها را نجات دهد! اگر شما یا کسی که می شناسید هر یک از این مشکلات را دارید، لطفا آن را بررسی کنید.