سخنرانی نماز جمعه در شهرهای آذربایجان غربیساعت: 16:00
تاریخ انتشار: 1301/06/18
کد خبر: 1896154

در خطبه های نماز جمعه شهرستان های آذربایجان غربی آمده است;

آئین مذهبی نماز جمعه در شهرهای آذربایجان غربی برگزار و مسائل روز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از آرام نیوزاقامه نماز جمعه در سطح شهرها و نواحی آذربایجان غربی و ائمه جمعه به بیان موضوعات این روز پرداختند:


پیاده روی شهری نماد شکوه اسلام وجود دارد

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در نماز جمعه امروز ارومیه اظهار داشت: برای مسلمانان از هیچ دینی نباید اختلاف باشد و تنها مرز آنها مرز اسلام و کفر است.

نماینده ولی فقیه آذربایجان غربی پیاده روی اربعین را نماد عظمت اسلام دانست و گفت: حماسه این روزهای مسلمانان هجمه بزرگی به همه عرصه های کفر و نفاق است.

وی افزود: پیاده روی شهری امری بسیار مهم است. این پیاده روی نشان دهنده برتری اسلام در سراسر جهان بود و باعث ذلت جبهه کفر شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: اهل بیت(ع) به عنوان پایه گذار اصلی راهپیمایی اربعین و تداوم واقعه عاشورا و آنچه امروز می بینیم برای این حماسه زحمات زیادی کشیدند. حاصل این تلاش هاست.

وی ادامه داد: همانطور که رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجمع جهانی اهل بیت(ع) تاکید کردند، تنها مرز دنیا کفر و مرز بین همه مسلمانان اعم از اسلام و شیعه است. یا سنی بر محور خود حرکت کند.

قریشی با اشاره به تاریخ بازگشایی مدارس گفت: کمک به آموزش و پرورش و تقویت این موضوع یکی از رسالت های اصلی همگان به ویژه مدیران اجرایی و فرهنگی است.

وی بیان کرد: برای ساختن آینده جامعه، آموزش و پرورش نیازمند تقویت است و چاره ای جز حمایت قاطع از این قشر نداریم.


اربعین حماسه ای بزرگ به جهان ساخت حماسه حسینی آتنظیم

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به پیاده روی اربعین حسینی گفت: اربعین حسینی رمز ماندگاری و بقای حماسه حسینی است.

امام جمعه میاندوبه افزود: در روزگار امروز عظمت قدرت خداوند را شاهد بوده و جهان به سوی جهانی شدن بقیه دوران سلطنت خداوند متعال پیش می رود.

وی گفت: حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با قیام خود در کربلا در سال 61 هجری قمری اسلام را حفظ کرد و سرمایه ایثار و ایثار و ایثار را در کربلا سرمایه گذاری کرد و نتیجه آن امروز 25 میلیون است. اربعین که حاصل حکومت جهانی است. بقیه الله اکبر.

وی تصریح کرد: کسانی که در جامعه یأس ایجاد می کنند و می گویند جامعه به سمت ظلم می رود، در ماجرای انصارالمهدی (عج) حسینی ببینید که موکب هایی برای خدمت به مردم راه انداختند. توسط زائران ترتیب داده شده است.

وی با بیان اینکه کشتی امام حسین (علیه السلام) به قدری عریض و عریض بود که همه افراد با منش و ظواهر مختلف را در خود جای می داد، گفت: امام حسین (ع) همه را به سوی خود می کشاند و دیگران را به خدا می سپارد. الاعظم وصل می کند.

حسن زاده افزود: نهضت اربعین نماد حجت الهی، اسلام ناب محمدی(ص)، اسلام حماسی، اسلام مقاومتی، اخلاق و عرفان و… است که همه اینها از آموزه های سیدالشهدا(ع) است.

امام جمعه میاندوب با بیان اینکه اربعین یک رسانه بین المللی منحصر به فرد است، تصریح می کند: همه دنیا می خواهند این نهضت را با امپراطوری رسانه ای خود ببندند، اما این نهضت که جهانی شدن حماسه حسینی است، بسته شدنی نیست.

وی دشمن شناسی را از دیگر مقوله های اربعین حسینی برشمرد و می گوید: در این نهضت دوست و دشمن شناسایی می شود و غرور و حقیقت، نور و ظلمت و… با یکدیگر شناسایی می شوند.


اربعین حسینی، اسم رمز حماسه ماندگاری و بقای حسینی

حجت الاسلام والمسلمین اصغر جلالی در سخنرانی نماز جمعه این هفته چهاربرج با بیان اینکه یکی از بهترین تجلیات تقوای الهی تعظیم شعائر خداست و بهترین شعائر الهی شعائر حسینی (علیه السلام) است. وی تصریح کرد: در ماه محرم تعظیم شعائر در قله تاسوعا و آن عاشورا است و اکنون در ماه صفر دومین فصل از این رسالت الهی به رؤیت اربعین حسینی (ع) است. .

امام جمعه چهاربرز با بیان اینکه اربعین حسینی رمز بقای حماسه حسینی بود افزود: پیاده روی اربعین یکی از برکات نهضت بزرگ اسلامی عصر ما و انقلاب اسلامی ایران ما به شمار می رود. نهضت عراق که به اربعین در عراق معروف است، به یک جنبش جهانی تبدیل شد و یک رویداد بزرگ بود و حدود 25 میلیون نفر در این اجتماع عظیم شرکت کردند.

وی گفت: با حضور سیدالشهداء علیه السلام در عاشورا، به راستی خطر بزرگی که اسلام عزیز را تهدید می کرد و فاتحه اسلام را به تعبیر امام حسین علیه السلام خوانده بود برطرف شد و این قیام الهی مانع شد. افول بزرگ ارتداد.و به اسلام بازگشت. برای زدودن جهل و از آن روز این سرمایه عظیم در دست اولیای خدا قرار گرفت تا به امر حاکمیت الهی دست یابند. با نام امیرالمومنین (ع) و کلمه کلیدی غدیر باید دست در دست هم برای آن تلاش کرد.

جلالی با بیان اینکه امروز شاهد یک اجتماع جهانی شیعیان به نام اربعین هستیم و بزرگترین اجتماع مذهبی جهان است و بشریت تا به حال چیزی شبیه به آن را با این ویژگی ها و این کیفیت ندیده است، گفت:

امام جمعه چهاربرج تصریح کرد: این هیئت جهانی بزرگترین راهپیمایی جهان علیه حسینی (ع) و استکبار و کفر و شرک و حرکت قدس الهی و اربعین برای منجی بشریت است اگر درست ترجمه شود دعوتی جهانی برای ظهور منجی و دعوت منجی عالم بشریت حضرت بقیة الله الاعظم برای ارواح درگذشتگان.

وی با اشاره به اینکه اربعین حرکتی جمعی به سوی امام و حجت الهی است، گفت: اربعین ارتباط تنگاتنگی با مهدویت و نهضت جهانی اسلامی و داستان برپایی تمدن اسلامی، توحیدی و الهی دارد.

جلالی افزود: اسلام ناب، اسلام اتحاد، اسلام مقاومت، اسلام عقلانیت، اسلام ولایتمداری، اسلام اخلاق و معنویت، اسلام عدالت و معنویت، اسلام آزادگی و عزت، اسلام صلح و امنیت، همه از آموزه های سید و سالار شهیدان (ع) است.

امام جمعه چهاربرج با بیان اینکه نهضت عظیم اربعین حسینی یک رسانه بین المللی بی نظیر برای جهانی سازی ماجرای اعجاز حسینی و معرفی امام حسین (ع) است، گفت: در این مکتب و افرادی که برای مرور این متون عظیم حرکت می کنند، علم به دست می آید. شعارشان لابی یا حسین است که در واقع لبیک یا مهدی است.

وی تصریح کرد: اربعین حسینی به عنوان یک رسانه جهانی برای معرفی حضرت اباعبدالله و قیام حسینی(ع) عمل می کند، اگرچه از سوی امپراتوری استکبار رسانه ای جهانی تحریم شد، اما به فضل خداوند متعال این حرکت به طور طبیعی در سراسر جهان گسترش یافت. معرفی امام حسین (ع).

جلالی با بیان اینکه علیرغم تلاش امپراتوری رسانه ای دشمن برای محو این حرکت عظیم، منحصر به شیعیان بود، اما میلیون ها نفر در سراسر جهان اربعین حسینی را از طریق تریبون های دیجیتال دنبال می کردند، گفت: دشمن تلاش می کند آثار را در آنجا سانسور کند. اربعین انواع مختلفی دارند و بالعکس، از واژه اربعین استفاده می کنند، در حالی که دیگر واژه های هدف مانند خونریزی و خشونت می خواهند در ذهن مخاطب جا بیفتند، عشق به امام حسین (علیه السلام) در دل ها جای دارد. در میان همه آزادگان جهان احاطه شده به قدرت الهی.

امام جمعه چهاربرز شهید سلیمانی مجهز به اولین سامانه پرتاب ترکیبی با موشک‌های کوتاه و میان برد در خصوص رونمایی از این ناو گفت: رهبری ایران در دریا و دریا در سال‌های گذشته باعث شگفتی دوستان و دشمنان شده است. اقداماتی که نه تنها ایران را در حوزه های آبی تقویت کرده است، بلکه نشان داده است که تهران با وجود تحریم های شدید و معقول، با تحریم های خشکی و دریایی بازدارنده نخواهد شد.

وی تصریح کرد: امروز نیروی دریایی سپاه با دستیابی به تولید انواع موشک های بومی، شناور، توان رزمی دریایی کشور را گسترش داده و برد دفاعی امنیت پایدار جمهوری اسلامی ایران را کیلومترها دورتر از مرزهای کشور افزایش داده است. “

امام جمعه چهاربرج همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: تنها عظمت و محبوبیت اهل بیت در جهان اسلام، قوی ترین است. بهره گیری از عظمت و محبوبیت اهل بیت در جهان اسلام است.یکی از عرض های مهم در بیانات توصیه ای ایشان رهبر معظم انقلاب بودند.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در این دیدار رمز پایداری جمهوری اسلامی را الهام گرفته از اهل بیت عنوان کردند و افزودند: رهبر معظم انقلاب در این دیدار سیره اهل بیت(ع) را بیان کردند. BATE مجموعه ای کامل از تمام نیازهای متنوع انسان ها و جوامع بشری است.

جلالی با اشاره به تسلیم شدن رهبر معظم انقلاب آمریکا به عنوان پیشاهنگ جبهه استکبار گفت: برافراشتن پرچم نظام جمهوری اسلامی در برابر نظام استکباری و تشویق سایر کشورها به ایستادگی در برابر تهدیدها، خشم و دشمنی. از دیگر محورهای بیانات مقام معظم رهبری است که ایشان اهل بیت در دیدار با اعضای مجمع جهانی بیت (ع) هستند.

انتهای پیام/