سجادی: زمینه همکاری ایران و روسیه آماده استساعت: 22:50
تاریخ انتشار: 1301/06/02
کد خبر: 1892452

در سفر به وزارت ورزش و جوانان با حمید سجادی دستیار رئیس جمهور روسیه دیدار کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، ایگور لویتین دستیار رئیس جمهور روسیه امروز با حضور در وزارت ورزش و جوانان با حمید سجادی دیدار کرد.

وزیر ورزش و جوانان در این نشست گفت: جنبه مهم حاکمیت ورزش این است که کشورهای دوستی مانند ایران و روسیه که با وحدت یکدیگر را می پذیرند، در تریبون های بین المللی و همچنین برای توسعه ورزش از یکدیگر حمایت کنند.

وی با اشاره به اقدامات ضد دوپینگی در ایران گفت: در ایران نادو داریم که وظیفه آن مبارزه با دوپینگ است که ریاست آن برعهده وزیر ورزش که به معاونت قهرمانی سپرده شده است و دبیر آن نیز رئیس فدراسیون پزشکی و ورزشی یکی از اقدامات اصلی ما در ورزش مبارزه با دوپینگ است، مبارزه با آن و آمار قابل قبولی در این زمینه داریم.

سجادی با اشاره به پیشنهاد یکی از مسئولان استان آستاراخان برای برگزاری تور ورزشی دریای خزر، گفت: پیشنهاد ایران برای شرکت در تور موتوری دریای خزر بسیار جذاب است و ما از آن استقبال می کنیم. حتما در سایر مسائل نیز همکاری خواهیم کرد.ورزش های هوایی نیز امکان پذیر است.

وی گفت: از این تور حمایت مادی و معنوی خواهیم داشت و همکاران ما در فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی همکاری لازم را با شما خواهند داشت.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص پیشنهاد دستیار رئیس جمهور روسیه برای برگزاری دیدار دوستانه بین تیم های ملی فوتبال ایران و روسیه گفت: پیشنهاد ارزشمندی است و قطعا این موضوع را به فدراسیون فوتبال ایران خواهیم رساند. FIFA Day حدود 25 روز دیگر آغاز می شود و در این تاریخ، ایران دو بازی دوستانه مقابل یک کشور آفریقایی و یک کشور آمریکایی برگزار می کند، اما پیشنهاد شما را امشب به فدراسیون فوتبال ارسال می کنم.

دکتر سجادی در پاسخ به پیشنهاد دستیار رئیس جمهور روسیه مبنی بر برگزاری بازی در روسیه یا قطر گفت: به نظر من فدراسیون های فوتبال دو کشور می توانند تصمیم بگیرند که بازی دوستانه در کدام زمین برگزار شود. سازماندهی شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای تماشاگران حاضر در جام جهانی گفت: در نظر داریم تماشاگران ایرانی با دسترسی آسان به قطر سفر کنند که در این صورت تماشاگران باید از راه هوایی و دریایی به قطر سفر کنند. در صورت تمایل آمادگی داریم برای مخاطبان روسی که چند روزی در ایران می مانند و از امکانات گردشگری ما استفاده می کنند یک سری خدمات ایجاد کنیم.

سجادی با اشاره به توانمندی های موجود در ایران برای همکاری ایران و روسیه در عرصه ورزش خاطرنشان کرد: در بسیاری از ورزش های رزمی این آمادگی وجود دارد که اردوهای مختلفی با حضور ورزشکاران روسی برگزار شود. ما سبک های زیادی در کاراته داریم و دو فدراسیون ورزش های رزمی و رزمی ما بسیار پویا و فعال هستند.

وی ادامه داد: ظرفیت کشتیرانی ایران بسیار بالاست و کمپ کشتیرانی مجهزی داریم که می توان از آن برای حفظ کمپ مشترک استفاده کرد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: در رشته های دیگر مانند تیراندازی، تیراندازی با کمان، دو و میدانی و تنیس روی میز نیز ورزشکاران خوبی داریم و در سطح بین المللی عناوینی داریم که می توانیم از تجربیات دو کشور بهره ببریم. زمینه های همکاری مشخص شده قابل تعریف است و از طریق نامه ای به وزارت ورزش و کمیته المپیک روسیه امیدواریم در تفاهم نامه های دوجانبه به پایان برسد.