سالم ترین چای سبز جهان

چای برای سلامتی

با افزایش آگاهی مردم نسبت به سلامتی، مصرف چای افزایش یافته است. این قابل درک است زیرا چای با پیری، بیماری های قلبی و حتی برخی سرطان ها مبارزه می کند. اما با تمام چای موجود در بازار، یکی به دلیل فواید سلامت شناخته شده آن متمایز است. چای سبز به عنوان اکسیر سلامتی همه چای ها دیده می شود، اما بهترین شکل آن کدام است؟ یا می دانستید همه انواع مختلفی با هم دارند؟

انواع مختلف چای سبز

بسیاری از مردم نمی دانند که بیش از 10 نوع چای سبز وجود دارد. با این همه نوع، چگونه ممکن است کسی تفاوت را بداند. چه رسد به اینکه کدام نوع چای سبز برای مزایای سلامتی مانند کاهش وزن، انرژی و آنتی اکسیدان ها بهترین است. خوب در اینجا چند مورد است، فقط برای اینکه شما را به طور مختصر معرفی کنم.

1) سنچا- این پرمصرف ترین و پرمصرف ترین است. برای کاهش وزن عالی است.

2) Fukamushi Sencha- در روش فرآوری دو برابر sencha معمولی بخارپز می شود. فرآیند بخار دادن، برگ ها را کمی پودری می کند و طعم قوی تری به چای می دهد و باعث می شود چای سریعتر جذب بدن شود. این به شما انرژی سریع‌تری می‌دهد و به شما امکان می‌دهد بیشتر از مواد غذایی چای را هضم کنید.

3) Kabusecha- یک هفته قبل از چیدن برگ های سبز چای با پارچه یا پرده نی پوشانده می شود. این اجازه می دهد تا برگ ها سایه تیره تری پیدا کنند و طعم آن را افزایش می دهد.

4) ماچا- شبیه هیچکدام از دیگران نیست. این فقط به صورت پودر است و فقط در ژاپن ساخته می شود. آن را مانند چای سبز معمولی پرورش می دهند و سپس برای هفته ها با پارچه ای می پوشانند تا محتوای کلروفیل آن افزایش یابد. هنگامی که برگ ها چیده می شوند، آنها را آسیاب می کنند و به صورت پودر در می آیند. سپس پودر ماچا با مخلوط کردن با آب و نوشیدن آماده می شود. با ماچا کل برگ چای مصرف می شود و به همین دلیل یکی از سالم ترین چای های روی زمین است. فقط یک فنجان معادل 10 فنجان سنچا است.

سالم ترین چای سبز

پس از صحبت با چندین تاجر چای و مربیان بهداشت، بسیاری موافقند که چای ماچا سالم‌ترین شکل چای سبز است. ماچا 10 برابر بیشتر از سایر چای های طبیعی آنتی اکسیدان دارد و به بدن کمک می کند تا جذب سلول های چربی را مسدود کند. این به ویژه برای آن قطعنامه های سال جدید عالی است. ناگفته نماند که کافئین موجود در ماچا بر پایه قلیایی است، بنابراین احساس ناراحتی ایجاد نمی کند و اثرات آن می تواند 4 تا 6 ساعت بدون خرابی باقی بماند.

5 فواید چای ماچا

1) 10 برابر بیشتر از هر چای دیگری آنتی اکسیدان دارد

2) افزایش سطح انرژی – بر پایه قلیایی (1/3 کافئین قهوه)

3) جذب سلول های چربی را مسدود می کند

4) پر از کاتچین های ضد سرطان

5) به کاهش کلسترول و قند خون کمک می کند

با مزایای سلامتی مانند موارد بالا، باید چای ماچا را امتحان کنید. اگر برای سلامتی چای سبز می نوشید، می توانید بهترین نوع آن را نیز بنوشید، درست است؟