سازمان ملل خواستار تحقیق درباره قتل داریا دوگین شده است


بر اساس این گزارش، استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در گفتگو با خبرنگاران گفت: ما خواستار تحقیقات برای مشخص شدن محاسن و معایب قتل داریا دوگین هستیم.

لازم به ذکر است که داریا دوگین دختر فیلسوف و متفکر مشهور روسی الکساندر دوگین عصر روز شنبه در حومه مسکو بر اثر انفجار در خودرویی که در حال تردد بود جان باخت.

«واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد روز دوشنبه در یک سخنرانی اعلام کرد: «قتل داریا دوگین ماهیت دولت اوکراین را نشان می دهد. رابطه کیف با خرابکاران آشکار در این موضوع مشخص است.

به گزارش اسپوتنیک، نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل گفت: روسیه فردا در نشست شورای امنیت سازمان ملل موضوع قتل داریا دوگین را مطرح خواهد کرد.

در همین راستا، سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) اعلام کرد که اوکراین به دنبال قتل وحشیانه دختر الکساندر دوگین فیلسوف مشهور روسی است. انفجار خودروی داریا دوگین که منجر به مرگ وی شد، توسط سرویس امنیتی ویژه اوکراین طراحی و اجرا شد.

بر اساس بیانیه منتشر شده، این سازمان روسی در روسیه به این نتیجه رسیده است که سرویس های ویژه اوکراین پشت قتل داریا دوگین بوده و عامل جنایت او یک شهروند اوکراینی است.

در بیانیه این نهاد امنیتی روسیه، عامل این حادثه «ناتالیا پاولونا ولک» شهروند اوکراینی متولد 1979 است که در 23 جولای سال جاری به همراه دخترش وارد روسیه شده است. بر اساس این بیانیه، در روز حادثه همراه با ولک [دختر ۱۲ ساله‌اش] او در یک جشنواره ادبی و موسیقی شرکت کرد که در آن الکساندر دوگین مهمان افتخاری بود.