زلنسکی از ورود به مذاکرات می ترسد


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهور پیشین روسیه و معاون شورای امنیت این کشور گفت که از ترس کشته شدن ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، با روسیه مذاکره نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، مدودف در پستی که در پیام رسان های تلگرام منتشر شد، نوشت که بی میلی غرب از متهم کردن روسیه به دخالت در حادثه فرود موشک اخیر در لهستان، “نشانه” خستگی این کشور از دولت اوکراین است. ، به خصوص زلنسکی و “ناله”. او خواهان پول و سلاح و تشدید مداوم تنش از طریق او است.

به گزارش آناتولی، موشکی که چند روز پیش در لهستان در نزدیکی مرز اوکراین فرود آمد و دو نفر را کشت، احتمالاً در تلاش برای دفع حمله روسیه از سوی اوکراین شلیک شده است، اما رهبران غربی می گویند که حملات روسیه عامل اصلی آن بوده است. از این حادثه

مدودف اصرار داشت که ایالات متحده، اتحادیه اروپا و اتحاد ناتو نباید “آخرین پیوند” را با روسیه قطع کنند، زیرا این امر به احتمال وقوع جنگ جهانی سوم منجر می شود و به همین دلیل آنها شروع به سوال از زلنسکی کردند. برای مذاکره صلح با روسیه.

به گفته معاون شورای امنیت روسیه، زلنسکی نمی‌خواهد مذاکره کند، زیرا برای او خطرناک است و اگر زمین‌های تحت کنترل روسیه به‌عنوان اراضی مسکو شناخته شود، ارتش اوکراین و «ناسیونالیست‌ها» او را خواهند کشت.

مدودف پیشتر در پیامی توئیتری نوشت: حادثه ادعایی “حمله موشکی” اوکراین در لهستان تنها یک چیز را ثابت می کند: جنگ مشترک علیه روسیه، غرب به جنگ جهانی نزدیک می شود.

پیش از این نماینده دائم روسیه در سازمان ملل دست داشتن مسکو در حمله موشکی به خاک لهستان را رد کرده بود.

رسانه های لهستانی اعلام کردند شامگاه چهارشنبه یک موشک روسی به روستایی در جنوب این کشور اصابت کرد و دو نفر کشته شدند.