رژیم لاغری صورت – رژیم لاغری


رژیم لاغری صورت

چهره افراد همیشه بسیار مهم بوده است ، زیرا با نگاه صورت شما ، حتی اگر اندام شما قابل مشاهده نباشد ، همه می توانند تا حدودی وضعیت کلی بدن شما را درک کنند. به عنوان مثال ، اگر صورت ضخیم و گرد دارید ، انتظار می رود که بدن ضخیمی داشته باشید ، یا اگر صورت شما بیش از حد ضخیم است ، بسته به وضعیت بدن آن فرد ، اضافه وزن و چاقی نیز دارید یا اگر مشاهده می کنید. در صورت استخوانی ، ممکن است احساس کنید بدن متناسب یا لاغر است ، بنابراین نمی توانید اهمیت این قسمت از بدن را نادیده بگیرید.

رژیم لاغری صورت

امروزه که معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعریف شده است ، کاهش وزن و چهره استخوانی برای یک فرد زیبایی و جذابیت است. شاید کم و بیش با این موضوع برخورد کرده اید.

در این مقاله ، دلایل چاقی صورت و چگونگی از بین بردن آنها با رژیم های مختلف کاهش وزن را بررسی می کنم تا برخی نگرانی های مربوط به جذابیت و زیبایی عزیزان شما برطرف شود. بنابراین بقیه این مقاله را دنبال کنید.

چاقی یا پف صورت می تواند دلایل زیادی داشته باشد. برای درمان ، باید منبع مشکل را مشخص کنید.

این مشکل می تواند ناشی از عوارض جانبی مصرف برخی داروها باشد ، به عنوان مثال گلوتن یکی از این عوامل حساسیت زا است که باعث چاقی صورت می شود. یا گاهی به دلیل مشکلات ژنتیکی یا ارثی ، صورت شما چاق می شود ، به عنوان مثال ، هورمون پیش از یائسگی که اغلب در زنان مسن یافت می شود ، باعث پر شدن صورت شما می شود.

گاهی اوقات اضافه وزن دارید و صورت شما متناسب با بدن شما ضخیم تر به نظر می رسد ، و گاهی اوقات پیش می آید که پس از کاهش وزن موضعی در اندام ها به دلیل رژیم های غذایی مختلف صورت شما یکسان می ماند یا از بدن نازک تر می شود. البته گاهی اوقات به یک نسبت وزن کم نمی کنند بلکه با چین و چروک و افتادگی پوست و افتادگی گونه ها مواجه می شوند.

در برخی افراد ، به دلیل استخوان بندی صورت ، صورت آنها گرد و ضخیم به نظر می رسد.

اما در نهایت ، برای غلبه بر این مشکل چه باید کرد؟ ابتدا ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، منبع این عارضه را پیدا کنید و اگر نمی توانید خودتان این کار را انجام دهید ، با گفتن سابقه و رژیم غذایی و برنامه درمانی خود و دریافت دستورالعمل های لازم از پزشک ، این منبع را پیدا کنید. در اینجا چند روش موثر برای کاهش وزن آورده شده است.

چندین روش برای کاهش وزن وجود دارد ، به عنوان مثال: تغییر عادات غذایی ، استراحت کافی ، ورزش ، ماساژ صورت ، تمرینات صورت ، جراحی یا استفاده از داروهای خانگی برای استفاده خارجی.

اکنون من استراتژی های تشریح شده را با جزئیات بیشتر بررسی می کنم.

– برنامه غذایی سالم: یکی از دلایل اصلی چاقی صورت ، عادات غذایی غلط است که متأسفانه در خانواده های ایرانی آشکارتر است. این عادات بد آنقدر م effectiveثر است که حتی اگر زیاد ورزش کنید ، باز هم به دلیل رژیم غذایی نامناسب از نفخ به طور کامل در امان نخواهید بود ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. این کار همچنین از شما در برابر جوش ها و آسیب های پوستی محافظت می کند و اثر اولیه را مشاهده خواهید کرد. برای مقایسه تفاوت پوست صورت با رژیم غذایی سالم و ناسالم و درک کامل آن ، پوست مردم کره جنوبی یا چین را با مردم کشورمان یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند از رژیم غذایی خود حداکثر استفاده را ببرید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • استفاده از غذاهای تازه ، میوه ها و سبزیجات را افزایش دهید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و محصولات لبنی خودداری کنید.
  • سعی کنید از غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر استفاده کنید.
  • هرگز پرخوری نکنید و وقتی احساس سیری می کنید ، دست از غذا نکشید.
  • با کاهش میزان چربی سوزی در بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی را به پوست باز می گردانند.

– آب کافی بنوشید: نقص های بینایی روی صورت معمولاً در نتیجه بیماری یا آسیب و سموم در سایر قسمت های بدن ایجاد می شود. به عنوان مثال ، اگر کبد چرب دارید ، صورت شما بیش از حد متورم می شود.

همانطور که می دانید قسمت بزرگی از بدن ما از آب تشکیل شده است و یکی از راههای سم زدایی بدن نوشیدن هرچه بیشتر آب است (البته همیشه سعی کنید آب جوش ولرم بنوشید) ، نوشیدن آب در حین ورزش نیز دارای به عنوان مثال مزایا علاوه بر این ، به هیدراته ماندن کمک می کند ، یعنی بدن آب کافی دریافت می کند ، اشتها را کنترل می کند و نفخ را از بین می برد. در نتیجه ، پوست شما عالی به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. همیشه در حین تمرین یک بطری آب مخلوط با کمی آب لیمو همراه داشته باشید.

– کاهش مصرف شکر و نمک: یکی از شایع ترین علل چاقی صورت و بدن احتباس آب در زیر پوست است که یکی از مهمترین دلایل آن مصرف زیاد قند و نمک است. برای کاهش تورم و مایعات ذخیره شده در بدن ، باید مقدار نمک را افزایش دهید 1500 میلی گرم در روز و قند را به 20 گرم در روز کاهش دهید. – خواب کافی و به موقع: همه ما این تجربه را داشته ایم که صبح ها به دلیل بی خوابی شب ورم می کنیم یا دیر می خوابیم و استراحت کافی نداریم ، بنابراین شما اهمیت این موضوع را درک نمی کنید.

هنگام استراحت ، بدن ما بازسازی می شود و سیستم غدد درون ریز شامل همه سلول ها ، اندام های داخلی و عملکرد بدن است. علاوه بر این ، تعادل بین هورمون ها نیز در این زمان استراحت رخ می دهد. در نتیجه ، اگر شب ها که مهمترین زمان استراحت است به اندازه کافی استراحت نکنید ، اقدامات فوق اتفاق نمی افتد و منجر به مواردی مانند پف صورت می شود. سعی کنید حداقل هفت ساعت در شب بخوابید تا بدن شما بتواند کار خود را انجام دهد و انرژی لازم برای عملکرد صحیح را بدست آورد.

– ورزش: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. در حین ورزش ، مقدار از دست رفته هر فرد با دیگران متفاوت است ، اما کاهش 1 تا 2 کیلوگرم وزن ابتدا بر روی صورت نشان داده می شود. در حین ورزش ، چربی تمام قسمت های بدن را می سوزاند و می سوزاند و چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

– کاهش وزن صورت با تمرینات هوازی: یکی از م effectiveثرترین روش ها برای از بین بردن چربی بدن ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. شما می توانید هفته ای 5 بار به مدت 60 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید و ورزش منظم خود را به تمرین ترکیبی تغییر دهید. با تکمیل تمرین ترکیبی ، بدن به سوزاندن چربی ادامه می دهد و حدود 200 کالری در روز مصرف می کند ، که به کاهش وزن نیز کمک می کند.

ماساژ گونه: تورم صورت در اثر تجمع مایع لنفاوی در زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ صورت با فشردن مایع لنفاوی زیر پوست به طور موقت از پف جلوگیری می کند. علاوه بر این ، ماساژ می تواند شما را لاغرتر از آنچه هستید نشان دهد. با ماساژ منظم صورت ، می توانید مقدار قابل توجهی چربی روی صورت خود را از دست بدهید. یکی دیگر از تاثیرات ماساژ صورت تقویت اکسیژن و گردش خون و سفت شدن تدریجی پوست است. و از افتادن او جلوگیری می کند. می توانید این کار را مطابق شکل زیر انجام دهید.

– ورزش صورت: یکی دیگر از روش های کاهش وزن صورت حرکت ماهیچه ها و به عبارت دیگر ورزش صورت است. همانطور که ورزش می تواند اندام های دیگر را از دست بدهد ، به عبارت دیگر ماهیچه های آنها را سفت می کند ، این عمل می تواند برای صورت نیز اعمال شود.

تمرینات ذکر شده در زیر 40 عضله صورت را تقویت می کند تا ظاهری لاغرتر و لاغرتر به شما بدهد.

  • تقویت عضلات اطراف دهان: برای تقویت این ماهیچه ها ، حروف X و O را یکی پس از دیگری گفته و تکرار کنید. این تمرین باعث انقباض و حرکت ماهیچه های صورت می شود. این تمرین را هر روز و تا جایی که می توانید تکرار کنید.
  • تقویت عضلات صورت: برای خلاص شدن از شر استخوان گونه بزرگ و تقویت عضلات گونه و جلوگیری از افتادن آنها در سنین میانسالی ، باید گونه ها را به صورت (مانند دهان ماهی) بکشید و این کار را 20 بار در روز تکرار کنید. نتایج مثبت داشته باشد
  • تمام ماهیچه های صورت را تقویت کنید: دهان خود را کاملاً باز کرده و گرده ، همه ماهیچه های صورت را در بر بگیرید. این حالت را به مدت 5 ثانیه نگه دارید و این کار را 30 بار در طول روز تکرار کنید.

فعالیت دیگری که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما ضخیم تر و گردتر به نظر برسد ، سپس لب های خود را بسته نگه دارید و اکنون هوا را از یک طرف صورت خود به طرف دیگر منتقل کنید. این کار را 5 دقیقه دیگر انجام دهید. سعی کنید این فعالیت را چندین بار در طول روز انجام دهید.

– استفاده از منابع داخلی: برخی از افرادی که سلامت و زیبایی شخصی و پوست بی عیب و نقص برای آنها بسیار مهم است ، در بیشتر موارد مراقبت از پوست از ماسک های مختلف برای رسیدن به یک وضعیت ایده آل استفاده می کنند. برای این افراد علاوه بر مواردی که تا کنون ذکر شد ، راه دیگر کاهش سایز و لاغری صورت استفاده از ماسک های خانگی و بخور طبیعی است. اینها ممکن است به خوبی قبل عمل نکنند ، اما با گذشت زمان بی تاثیر نخواهند بود. در اینجا برخی از آنها آمده است.

1- مخلوطی از دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو آماده کرده و روزانه آن را روی صورت ، چانه و گردن ماساژ دهید و ماساژ دهید. البته ترکیب دو سفیده تخم مرغ ، کمی نمک دریا و مقداری سرکه سیب نیز برای لاغری صورت مفید است.

2- خربزه میوه ای است که می تواند در کاهش وزن صورت بسیار مثر باشد. ابتدا این میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید ، سپس آب این میوه را با پنبه به مدت 5 دقیقه روی صورت خود بمالید و ماساژ دهید.

این روش علاوه بر از بین بردن چربی اضافی صورت در مدت 7 روز و باعث کاهش وزن می شود ، همچنین از پیری زودرس پوست به دلیل وجود ویتامین C در خربزه جلوگیری می کند.

3- یکی دیگر از ماسک های لاغری صورت استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کنید و صبح و عصر قبل از خواب روی صورت ، چانه و گردن خود بمالید.

4- به جرات می توان گفت ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده برای زیبایی است. استفاده از ویتامین E به صورت خوراکی و خوراکی بسیار مفید و مهم است. اول از همه ، توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین را در رژیم غذایی خود قرار دهید ، مانند سبزیجات ، محصولات لبنی ، حبوبات و بادام زمینی. برای استفاده خارجی ، روغن ویتامین E را می توان روی صورت ، گردن و چانه استفاده کرد. این روغن باعث کاهش چربی روی پوست شده و باعث کاهش وزن صورت می شود.

6- یکی دیگر از درمان های خانگی برای کاهش وزن صورت استفاده از حوله گرم قبل از خواب است. روش این است که یک حوله را در آب گرم خیس کنید و آن را بگیرید و روی صورت خود قرار دهید. این کار با تعریق چربی صورت شما را کاهش می دهد.

7- می توانید خامه شیر را با چند قطره عسل مخلوط کرده و هر روز روی صورت ، گردن و چانه خود بمالید. پوست شما علاوه بر کاهش وزن ، می درخشد و می درخشد.

افرادی که ریش دارند باید شیر خام خالص را در تمام صورت و چانه خود ماساژ دهند تا از شر آن خلاص شوند.

– عمل: با مراجعه به متخصص زیبایی نیز می توانید با کمک جراحی به کاهش وزن صورت خود کمک کنید ، اما لی از این واقعیت آگاه نیست که جراحی زیبایی پوست باعث تخریب ساختار صورت و پیری زودرس آن می شود.

همانطور که می بینید ، روشهای هیجان انگیز زیادی برای کاهش وزن صورت وجود دارد که هر کدام تأثیرات خاص خود را روی صورت دارند. قبل از انتخاب روش کاهش وزن ، باید دلیل اصلی چاقی صورت را مشخص کنید. در صورت لزوم ، می توانید درخواست خود را برای داشتن رژیم غذایی سالم و سفارشی در وب سایت تغذیه ارسال کنید تا در اسرع وقت شما را در این زمینه راهنمایی کنم.

به امید بهترینها برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید