رژیم صهیونیستی قانون غیرقانونی و عجیب خود را پس گرفت


وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اخیرا دستورالعمل خود را درباره «رویه ورود گردشگران به کرانه باختری و اقامت آنها در این مناطق» بازنگری کرده است.

در بخشنامه جدید، چند ماده مندرج در پیش نویس اولیه که قرار بود از روز دوشنبه لازم الاجرا شود، حذف شده است.

در میان بخش های حذف شده، شرط ورود گردشگران خارجی به سرزمین های اشغالی و گزارش به مقامات رژیم صهیونیستی ظرف 30 روز پس از برقراری رابطه، نامزدی یا ازدواج با ساکنان کرانه باختری حذف شد.

در قوانین جدید، همسران خارجی فلسطینی ها ملزم به اقامت در خارج از کرانه باختری به مدت یک سال و نیم نیستند و مدت تمدید روادید برای آنها از 90 روز به 180 روز افزایش یافته است.

در این آیین نامه هیچ اشاره ای به سهمیه اساتید و دانشجویان در دانشگاه های فلسطین نشده است. پیش از این این سهمیه 100 استاد و 150 دانشجو تعیین شده بود و اتحادیه اروپا این سهمیه را محکوم کرده بود.

تام نیدز سفیر ایالات متحده در تل آویو با تایید قوانین جدید تاکید کرد که به تعامل با تل آویو در مورد پیش نویس قوانین ادامه خواهد داد.

پس از اعلام اولیه این مقررات، روزنامه تایمز اسرائیل گزارش داد که اتباع خارجی از جمله اتباع فلسطینی تبار که در خارج از کشور زندگی کرده و به طور رسمی با ساکنان کرانه باختری ازدواج کرده اند، نمی توانند ویزا برای ورود به این سرزمین ها دریافت کنند. اشغال نیست و برای دریافت مجوز ورود باید حداقل 45 روز قبل اقدام کنند.

همچنین در بخش دیگری از نسخه اولیه این بخشنامه، زوجین موظف بودند وضعیت روابط خود را با تشکیلات خودگردان فلسطین رسمی کنند و در صورت عدم موفقیت ظرف 90 روز، بلافاصله از کشور اخراج می شوند. علاوه بر این، در صورت رسمی شدن وضعیت تأهل، اجازه اقامت در سرزمین های اشغالی را نمی توان بیش از 27 ماه تمدید کرد و فرد بیگانه باید حداقل به مدت 6 ماه منطقه را ترک کند.

مقامات وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کردند که این طرح به مدت دو سال به صورت آزمایشی اجرا می شود و شامل گردشگرانی که پس از اصلاح مقررات از شهرک های صهیونیستی بازدید می کنند، نخواهد بود.