رژیم اتکینز – چرا این انتخاب شخصی من است

از زمانی که کودک بودم، درست تا دهه 20 زندگی‌ام (خوشبختانه هیچ جناسی در پشت سرم نبود) و تا اوایل دهه 30 (قبل از اینکه پسرم را به دنیا بیاورم)، حفظ وزنم هرگز مشکلی نبود. من همیشه به این واقعیت اعتماد داشتم که با تماشای آنچه می‌خوردم، اگر وزنم به سمت بالا می‌رفت، کمی ورزش بدون استرس تمام چیزی است که برای بازگشت به وزن ایده‌آلم نیاز داشتم.

اما همه چیز تغییر می کند

بعد از تولد پسرم (و اضافه کردن 60 پوند در دوران بارداری)، تیروئید من – که همیشه سنگلاخ بود – تصمیم گرفت کم و بیش از روح تسلیم شود. در واقع زمانی که حدود 21 ساله بودم متوجه شدند که مشکل کم کاری تیروئید دارم (این مشکلی است که در آن شما راحت تر وزن اضافه می کنید و سایر علائم ناخوشایند). من از نظر مذهبی آزمایش خون سالانه را انجام می دادم و هر روز قرص کوچک کوچک را مصرف می کردم. با این حال، حتی پس از زایمان تغییر کرد. تیروئید معمولی در محدوده 0.4 تا 0.6 شناور است، تیروئید من 10.0 بود – نشانه مطمئنی است که شیرجه زده است و دیگر بدن من را به طور موثر تنظیم نمی کند.

بنابراین وارد حلقه رژیم شوید

حتی در سن 16 سالگی، که وسواس زیادی به حفظ اندام آراسته داشتم، رژیم های غذایی خود را “اختراع” می کردم. به یاد دارم که یکی از آنها چیزی نبود جز تخم مرغ آب پز، نان تست و چیزی برای نوشیدن. و با انجام این کار در عرض دو هفته 18 پوند از دست دادم (تخم مرغ راز آن است).

بعداً در زندگی، به رژیم اسکارسدیل رفتم. می توانم به شما بگویم که واقعاً کار می کند، اما با گذشت زمان شما واقعاً از گوجه فرنگی متنفر می شوید. گوشت قطعا در منوی Scarsdale همراه با مقدار زیادی سبزیجات و حتی میوه است. واقعا متعادل است شما فقط از چیزی که بوی “شیرین” می دهد، لیس نمی زنید. اوه، و من نمی توانم قهوه سیاه را تحمل کنم.

سپس به تغییرات “رژیم غذایی در جعبه” رسید. مطمئناً کار می کنند، اما بعد از حدود یک هفته، بوی جعبه مقوایی همراه با غذای شما به هر حال اشتها را کاهش می دهد … شاید اینطور باشد. و بله، ترکیب مقادیر مناسب کربوهیدرات، پروتئین و چربی راز واقعی است.

که من را به رژیم غذایی اتکینز سوق داد.

من فقط به اتکینز نپریدم. جلد کتاب را تا جلد خواندم و به تنهایی روی برخی از آن تحقیق کردم. حقایق علمی خوب و محکم – همراه با نگاهی خیره کننده به لابیست که به ما می گوید چه چیزی برای خوردن خوب است و چه چیزی نه (بخوانید که تولیدکنندگان غلات با قند بالا ما را تهدید می کنند که تخم مرغ برای ما خوب نیست، فقط محصولات آنها بهترین است).

بسیار خوب، پشت سرم تحقیق کنید و رژیم محکم اتکینز را در دست داشته باشم، آشپزخانه ام را از همه چیزهای بد (اما فوق العاده) پاک کردم و بخش 14 روزه رژیم را شروع کردم.

مطمئناً، ترازو حرکت کرد (و هنوز هم حرکت می‌کند)، اما مهم‌تر و تقریباً بلافاصله، لباس‌های من دوباره شروع به «احساس مناسب» می‌کنند.

شما به مدت 14 روز در رژیم القایی 14 روزه می مانید. با این حال، اگر واقعاً اضافه وزن دارید، می توانید کمتر از 20 گرم کربوهیدرات را برای مدت بیشتری ادامه دهید. و بله، اگر به طور جدی اضافه وزن داشته باشید، هنوز سالم است.

من قصد ندارم به جزئیات مراحل مختلف این رژیم غذایی “زمان زندگی، عادات غذایی خود را تغییر دهید” ادامه دهم. همه اینها در کتاب است و پیشنهاد می کنم آن را بخوانید. بسیاری از افرادی که ملاقات می کنم به من می گویند، “اوه، اما این رژیم غذایی خوبی نیست. شما بیش از حد ___ یا ____ می خورید. و این سالم نیست.”

اولین سوال من از افرادی که نظرات منفی خود را می دهند این است که “آیا کتاب را خوانده اید؟”

پاسخ، وقتی چیزی واقعاً مضحک به من پرتاب می شود، یک طنین انداز است… نه. با این حال، آنها با اقتدار غیرقابل اعتماد معتقدند که حق با آنهاست. من فقط لبخند می زنم و به حرکت ادامه می دهم. من لاغر هستم، بیشتر اوقات نه (و منظورم سختگیرانه نیست)، آنها به حفظ وزن جدی نیاز دارند.

برای اینکه سرنخی در مورد اتکینز به شما بدهم، من دوباره شروع کردم (بله، می دانم که فرضاً این یک روش غذا خوردن مادام العمر است، اما چه زمانی ما، جمعیت آمریکا، تا به حال کاری کاملا متعهد انجام داده ایم؟) در اواخر سال گذشته (حدود اوت 2005) یک 30 پوندی تاسف بار که روی باسنم نشسته بود که قبل از اینکه 50 پوند یا بیشتر شود باید برداشته می شد. چوب شور و تنقلات پر کربوهیدرات (جایی که شما فقط یک مشت سریع می خورید) سقوط من هستند.

تا فوریه 2006، من 33 پوند از دست داده بودم (و همچنان آن را حفظ می کنم). این هفت ماه خوردن ترکیبات مناسب از پروتئین، چربی و کربوهیدرات است که در برنامه رژیم غذایی اتکینز مشخص شده است. به طور متوسط ​​فقط کمتر از 5 پوند در ماه یا 1.25 پوند در هفته (دادن یا گرفتن)، این یک روش سالم برای کاهش وزن در حالی است که می توانید واقعاً آن را حفظ کنید.

من حتی میلک شیک خودم را اختراع کردم که مانند یک طلسم عمل می کند. یخ، نوشیدنی شکلاتی کرب هود (البته شکلات)، کمی فندق بدون شکر اسپلندا و/یا تورانی و یک قوطی شکلات رویال اتکین. شما را سیر می کند، مملو از ویتامین ها و مواد معدنی است و از همه بهتر با کاهش وزن مانند جذابیت عمل می کند.

بنابراین اکنون داستان من در مورد کاهش وزن و لاغری را می دانید. اما قبل از رفتن، می‌خواهم ذهن شما را به این واقعیت جذاب سوق دهم.

چرا ناگهان هزاران آگهی تبلیغاتی با این جمله “رژیم غذایی خود را در یک جعبه سفارش دهید” منتشر می شود. اولین چیزی که به شما می گویند چیست؟ همه چیز در مورد نسبت گلیسمی، البته، و، اگر در نسبت های صحیح برای شما انجام شود، “پوندها بلافاصله ذوب می شوند!”

بله درست می گویند. اما همین افراد، همراه با تمام سازندگان قرص‌های شگفت‌انگیز و جامعه «وجدان سلامت»، تا همین اواخر همان‌ها بودند که سر شما فریاد می‌زدند که رژیم اتکینز ناسالم است!

خوب… اتکینز چندین دهه پیش درباره رژیم غذایی ترکیبی کربوهیدرات مناسب نوشت و اجرا کرد. او حداقل دهه‌ها تحقیق و داستان‌های واقعی دارد تا آنچه را که همیشه گفته بود پشتیبان کند.

غذاهای مناسب را برای هر فردی ترکیب کنید و هر کسی می تواند وزن کم کند. کمی پیاده روی کنید تا باسن خود را از روی کاناپه بلند کنید و حرکت کنید، و یک دستورالعمل مطمئن برای کاهش وزن و حفظ آن تا آخر عمر دارید.

بفهمید چه چیزی برای شما کار می کند، آن را انجام دهید، به آن پایبند باشید، و می توانید سالم و به همان اندازه که برای شما طبیعی است، مرتب و خوش اندام باشید.

(ج) ترزا کیهیل 2006 – کلیه حقوق محفوظ است

رژیم لاغری سریع