رژه نیروهای مسلح در بوشهر/آدیکا برگزار شد و صلح زمینه ساز ایجاد و پیشرفت تمدن شد.ساعت: 14:13
تاریخ انتشار: 1301/06/31
کد خبر: 1899019

مراسم رژه نیروهای مسلح استان بوشهر همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس با حضور نیروهای نظامی، انتظامی و بسیج مردمی در بوشهر برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ صبح امروز رژه رسمی نیروهای مسلح استان بوشهر با حضور یگان های نظامی، انتظامی و بسیج مردمی استان برگزار شد.

آیت الله صفایی بوشهری در مراسم رژه نیروهای مسلح در اولین روز از هفته دفاع مقدس گفت: دشمنان اسلام برای براندازی نظام جمهوری اسلامی برنامه ریزی و تلاش کردند اما به خواست خدا سقوط کردند.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: در حال حاضر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در عرصه ستادی، درجه‌بندی، تجهیزات و عملیات میدانی از قدرت نهایی برخوردار هستند و این قدرت باعث می‌شود رئیس جمهور دارای اقتدار در آرمان‌ها و ارزش‌های سازمان ملل باشد. انقلاب و حقوق ملت مسلمان ایران از چهره زشت دنیای استکبار دفاع و افشاگری می کند.

سخنگوی ولی فقیه در استان بوشهر گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران منبع اقتدار و زیربنای پیشرفت و تمدن هستند.

قدرت و صلح اساس ایجاد و پیشرفت تمدن است

وی تصریح می کند: نیروهای مسلح از جایگاه بسیار منحصر به فرد و اساسی در نظام حکومتی برخوردارند، به گونه ای که اگر نیروهای مسلح کشوری از شاخص های بالایی از قدرت نظامی برخوردار باشند، آن کشور دارای قدرت و آرامش بوده و مبنایی برای آن خواهد داشت. ایجاد تمدن و پیشرفت آن کشور.

آیت الله صفایی بوشهری تصریح کرد: اگر نیروهای مسلح کشوری دچار ضعف دفاعی و نظامی شود، قطعا آن کشور با چالش و بحران مرزی و امنیتی مواجه خواهد شد.

وی تاکید کرد: امروز نیروهای مسلح با مهارت در همه سطوح دارای شاخص های بسیار قوی و منتهی به اقتدار جمهوری اسلامی هستند.

صفایی بوشهری افزود: نیروهای مسلح در دوران جنگ با درایت و فداکاری دشمن را به عقب نشینی رساندند و سپس با آمادگی و اقتدار کامل، مایه آرامش ملت شدند.

برای اولین بار اتحاد دو ابرقدرت جعلی علیه ایران

احمد محمدی زاده استاندار بوشهر گفت: صدام و ارتش بعثی اش با استکبار جهانی در سال 59 با هدف نابودی انقلاب اسلامی و تجزیه ایران جنگی را علیه جمهوری اسلامی آغاز کردند و پس از جنگ جهانی دوم این اولین و احتمالاً جنگ بود. آخرین بار که دو ابرقدرت جعلی آمریکا و سوریه بودند حامیان کامل عراق هستند.

محمدی زاده افزود: رهبری حکیمانه امام خمینی (ره)، هوشیاری مردم ایران در کنار نیروهای مسلح، بیش از صدها هزار شهید، جانباز، آزاده و ایثارگر را در راه دفاع از انقلاب، ایران و ناموس آن، از خاک ایران تقدیم کردند. در تاریخ کشور ما به اوج قدرت رسیده است.

استاندار بوشهر تصریح کرد: در دفاع مقدس برای اولین بار پس از 2 قرن جنگ بدون از دست رفتن بخشی از خاک این سرزمین به پایان رسید و صدام و لشکر بعثی اش به یاری خداوند از بین رفتند. زمان برای همیشه .

وی گفت: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با فرماندهی فرزانه و فهیم انقلاب اسلامی به فصل جدیدی از مقاومت در برابر شیطان بزرگ و مقاومت در برابر آمریکا و کشورهای اشغالگر رسیده است. حکومت قدس برقرار شد.

یکی از فرماندهان ارشد نظامی آجا در استان بوشهر، دوران هشت ساله دفاع مقدس، درس همیشگی نه تنها برای ما، بلکه برای جوانان پرشور جهان است.

سردار سرتیپ دوم نعمت الله صدکی افزود: ارتش، سپاه، بسیج، فرجه و سایر نیروهای رزمنده توانستند در مقابل نیروهای بعثی مجهز و تقویت شده توسط بسیاری از کشورهای جهان بایستند و در این هشت سال آنها را شکست دهند.

وی گفت: حراست مقدس بر جذابیت انقلاب اسلامی برای سایر کشورها افزود، ثمربخشی مقاومت و بردباری انقلابی را به اثبات رساند، ایران را ملتی مقتدر و شکست ناپذیر جلوه داد، مفهوم استقلال و هویت اسلامی را احیا و پذیرفت. آرمان های انقلاب اسلامی

انتهای پیام/