رونمایی تاریخی از جام جهانی 2022 در برج میلاد تهران با اشتباه عجیبی که تاج گذاری تیم ملی را رقم زد!ساعت: 15:30
تاریخ انتشار: 1301/06/10
کد خبر: 1894312

جام جهانی 2022 قطر در برج میلاد تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا؛ مراسم رونمایی از کاپ اصلی جام جهانی 2022 قطر با یک ساعت تاخیر ساعت 15 روز پنجشنبه 19 شهریور در برج میلاد تهران برگزار شد.

پیش از این جام جهانی در کشورهایی مانند کره جنوبی و استرالیا توسط ریوالدو فریرا اسطوره فوتبال جهان و برزیل برگزار شد و برای اولین بار در تاریخ مستقیماً از سیدنی به تهران منتقل شد.


در این مراسم، مسئولان و شهروندان سالخورده از جمله علیرضا زاکانی شهردار تهران، آندری واشکوویچ نمایندگان فیفا، سارا گندوی و کریس اکتلی، سید محمد پولادگر معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و توسعه ورزش حرفه ای، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، فوتبال ملی حمید استیلی مدیر تیم، خداداد عزیزی، علیرضا فغانی و احمدرضا عابدزاده شرکت کردند.


جاکانی: تیم ملی در جام جهانی خوش درخشید

علیرضا زاکانی شهردار تهران نیز در این مراسم گفت: امیدوارم این آغاز فوق العاده با پایانی زیباتر به پایان برسد. در میان ما ستارگان فوتبال ایران و آنهایی هستند که در این سال ها با افتخار مرور کرده ایم. تیم ملی فوتبال ایران به عنوان نماینده کشور ایران در جام جهانی خواهد درخشید و تیم داوری ایران نیز انشاالله درخشش خاصی خواهد داشت. قدردانی می کنم و امیدوارم بتوانیم به افتخار دیگری دست پیدا کنیم.

وی در ادامه گفت: دستگاه مدیریت شهری که در امر ورزش مسئول است رسالت بزرگی برای خود دارد. تمرکز بر ورزش به عنوان یک مزیت سلامتی برای جامعه یک فرصت طلایی است. سرمایه گذاری در ورزش فرصت هایی را برای سلامت و نشاط جامعه ایجاد می کند. ورزش یکی از بهترین فرصت ها برای مشارکت در فعالیت های شهری است تا زمینه ساز وحدت ملی شود.

جاکانی در خصوص تاثیرات ورزش گفت: ملتی که با ورزشکاران بزرگ آماده شده باشد به خود می بالد که این امر به منزله و برکت خاصی می انجامد. فوتبال زمینه تلاش و فعالیت فردی را فراهم کرد، ورزش جمعی و تیمی بود و باعث دلبستگی جوانان و ملت به تیم ملی شد.

شهردار تهران در پایان گفت: امیدواریم ورزشکاران به خدماتی که به کشور ارائه می کنند احترام بگذارند. با شروع جام جهانی 2022، آرامش خوبی در غرب آسیا داریم، این به خاطر قهرمانان ماست.


پولادگر: حضور در جام جهانی هم افتخار بزرگی است

سید محمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در این مراسم گفت: این اتفاق برای اولین بار در کشور ما و همه ما به ویژه غول های فوتبال ایران می افتد. تیم های ملی آن کشورها می دانند که حضور در جام جهانی بدون توجه به نتیجه، افتخاری است. در تاریخ جام جهانی و بازی های جهانی، حضور یک کشور در این رویداد بزرگ به دلیل محدودیت ها و روند دشوار آن، نشان از عظمت و قدرت یک کشور دارد.

وی گفت: در خدمت همه بزرگانی هستم که جان خود را فدای اقتدار ایران در جهان کرده اند که گرانبهاترین گوهر وجودشان است. برای جام جهانی انشاالله با هم جلو برویم و در جام جهانی پیش رو حضوری آبرومندانه داشته باشیم.

در این مراسم کلیپی از برندگان پرافتخار تاریخ فوتبال ایران روی دیوار پخش شد و بلافاصله پس از انتشار فیلم حضور علی دی در مراسم قرعه کشی جام جهانی 2022، جمعیت برای افتخار فوتبال ایران تشویق کردند.


تاج: ما 5 بار به جام جهانی رفتیم!

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در این مراسم گفت: به همه حاضران و مهمانان عزیز خوش آمد می گویم. می دانید، ما فوتبالیست ها دنیا را به دو نیمه تقسیم می کنیم. آنهایی که در جام جهانی هستند و آنهایی که در جام جهانی نیستند. خوشبختانه ما جزو کشورهای حاضر در این مسابقات هستیم. ما برای پنجمین بار می رویم. یک بار قبل از انقلاب رفتیم و چهار بار بعد از انقلاب.

وی در ادامه بیان کرد: در دوره قبل شگفت انگیزترین نتیجه تاریخ را داشتیم که توسط مقام معظم رهبری مشاهده شد. امیدوارم دفعه بعد که کنار هم می نشینیم بتوانیم بگوییم که در قطر نتایج بزرگی کسب کرده ایم.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: انشاالله از گروه خود صعود می کنیم. کار سختی است اما برای بازیکنان کشورمان کاربردی است. اتفاق خوبی است که ما هم باعث افتخار آسیا شده ایم چرا که در گذشته بهترین نتیجه را برای آسیا کسب کرده ایم و امیدواریم این بار هم همین کار را انجام دهیم زیرا فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی ما جزو برترین های آسیا هستند. .


ادامه مطلب؛