روند افزایشی دما در اکثر نقاط کشور / وزش باد شدید و رعد و برقساعت: 11:48
تاریخ انتشار: 1401/04/03
کد خبر: 1878170

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت مخاطرات جوی از افزایش دما تا اواسط هفته آینده در اکثر نقاط کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ صادق ضیائیان گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه ها و تصاویر دریافتی از ماهواره هواشناسی، البرز مرکزی در روز جمعه (3 خرداد) غلظت گرد و غبار را در نیمه غربی، مناطق مرکزی و شرقی و استان های دامنه جنوبی را کاهش می دهد.

وی گفت: روزهای جمعه و شنبه (3 و 4 خرداد) در برخی مناطق استان های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان، شمال البرز مرکزی و شمال اردبیل، بعد از ظهر و اوایل شب. در آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی». مناطق مستعد طوفان گرد و غبار مستعد رعد و برق و بادهای شدید موقتی هستند. وضعیت روز یکشنبه در آذربایجان شرقی و استان های شمالی آذربایجان غربی نیز مشابه بود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران، هوا در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (15 و 18 خرداد) در اکثر مناطق کشور پایدار و آسمان صاف خواهد بود. بعدازظهر سه شنبه در ارتفاعات شرقی هرمزگان رگبار و رعد و برق شدید پیش بینی می شود.

صهیون ادامه داد: از بعدازظهر شنبه و بعدازظهر یکشنبه شرایط دوباره برای خیزش گرد و غبار در عراق و انتقال به استان های نوار غربی کشور مهیا می شود که این امر موجب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید در جنوب غرب – شمال غرب و غرب می شود. کشور انجام می دهد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی هوا و مدیریت بحران کشور گفت: همچنین تا آخر هفته بعدازظهرهای یکشنبه در شرق و مرکز کشور وزش باد شدید و تا ساعاتی دیگر غبارآلود و هوا خواهد بود. کیفیت کاهش خواهد یافت.”

به گفته وی همچنین تا اواسط هفته آینده در اکثر نقاط کشور افزایش دما و در روز جمعه دریای خزر، دریای عمان و تنگه هرمز مواج است.

رئیس مرکز ملی ارزیابی سوانح اقلیمی و مدیریت بحران گفت: هوای تهران فردا (۱۳ تیرماه) صاف و وزش باد با کمینه دمای ۲۶ و حداکثر ۳۸ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود. یکشنبه (5 تیرماه) نیمه ابری و وزش باد با حداقل دمای 27 درجه سانتیگراد و حداکثر 39 درجه سانتیگراد.

صهیون در خاتمه تاکید کرد: امروز و فردا (3 و 4 تیرماه) اهواز با دمای 44 و 47 درجه سانتیگراد و شهرکرد سردترین مراکز کشور با دمای 9 و 10 درجه سانتیگراد هستند.

پایان پیام/