روز خود را بسازید و از مسیر خود خارج شوید!

گاهی اوقات لازم است از سر راه خود خارج شویم و از فرصت استفاده کنیم. با این حال، ترس از شکست، اینکه مورد خنده قرار نگیریم، مورد پسند قرار نگیریم، بد فکر کنیم، می‌تواند ما را از سوق دادن خود به ناشناخته‌ها باز دارد و ما را از حرکت تدریجی به سمت توسعه مهارت‌ها، توانایی‌ها و تجربیات جدید باز دارد.

این می تواند ما را به مقاومت در برابر پیشنهادات برای امتحان مکان ها و چیزهای جدید، رفتن یا سخنرانی در یک رویداد، به دلیل ترس یا نگرانی از آنچه ممکن است رخ دهد، سوق دهد. ما می‌توانیم خودمان را حدس بزنیم، روایت «چه می‌شد اگر» را اجرا کنیم. شاید ما مطمئن نیستیم که چه بگوییم یا چه کاری انجام دهیم، در خطر به نظر رسیدن مضحک یا دلهره آمیز از خجالت کشیدن مردد هستیم.

اما دیگران نیز در این ترس ها و نگرانی ها سهیم هستند و می تواند آنها را تشویق و ترغیب کند که وقتی می بینند که شخص دیگری در حال استفاده از فرصت است و از قرار گرفتن در مسیر خود امتناع می ورزد و در مورد عواقب بالقوه آن استرس زیادی نمی کند، حرکت کنند.

دیگران اغلب از کسانی که تلاش می کنند قدردان و حمایت می کنند، پس چرا در عوض تصمیم نمی گیریم چند قدم مثبت برداریم، از جک زدن خودمان دست برداریم و از فرصت خارج شدن از منطقه امن خود لذت ببریم!

– از کوچک شروع کنید. با برداشتن یک قدم در یک زمان، به تدریج اعتماد به نفس خود را افزایش می دهید. اگر اضطراب اجتماعی دارید، به جای اینکه بخواهید برای شام در یک رستوران پرهیاهو و فوق هوشمند بروید، چرا ابتدا به بیرون رفتن برای قهوه و ناهار در ساعات شلوغ روز عادت نکنید؟ راه‌های مثبتی را انتخاب کنید تا کارها را با سرعت خودتان پیش ببرید، روزتان را بسازید و از سر راهتان خارج شوید!

به مخلوط کردن عادت کنید با افراد مختلف و بیرون رفتن اگر جلسه، مصاحبه یا ارائه ای دارید، تمرین کنید که چند نقطه را کنار هم بکشید و جلوی آینه یا با یک مخاطب کوچک و حامی تمرین کنید. روی مناطقی تمرکز کنید که در مورد آنها مطمئن نیستید.

– آگاه باش از نحوه صحبت با خود ما اغلب بدترین منتقد خود هستیم و خودمان را به گونه‌ای مورد سرزنش قرار می‌دهیم که هرگز آرزوی صحبت کردن با دیگران را نداشتیم. در عوض، به خود بگویید که می توانید آن را انجام دهید، ارزشش را دارد، که دیگران به اندازه شما در کاری که شما انجام می دهید علاقه یا سرمایه گذاری ندارند. همه راه ها برای کمک به عبور از هر گونه تردید و تردید اولیه.

– مناطق آدرس که احساس می کنند نادیده گرفته شده اند، به کمک کمی نیاز دارند. از این فرصت به عنوان انگیزه ای برای بهبود ظاهر، کمد لباس، به روز رسانی تصویر خود، بهره مندی از مهارت های مکالمه یا تحصیلات خود استفاده کنید. ممکن است نیاز به کمی تلاش داشته باشد، اما این تعهد با بهبود زندگی شما و ایجاد احساس سرمایه گذاری بیشتر در کیفیت فعالیت های روزانه خود جبران می شود.

نگه داشتن به روز با اخبار محلی و برنامه های تلویزیونی محبوب، بنابراین شما را قادر می سازد تا به راحتی به مکالمات بپیوندید و با دیگران ارتباط برقرار کنید. یا از مردم در مورد تعطیلات خود یا نحوه گذراندن وقت خود سؤالاتی بپرسید. رویکردهای نسبتاً ایمن برای شروع مکالمه

– کمک بگیرید از یک دوست حامی، یکی از اعضای خانواده، درمانگر، مربی یا مربی، کسی که در کنار شماست و از شما حمایت می‌کند، گاهی تلاش‌های شما را تحسین می‌کند، گاهی اوقات به شما انگیزه می‌دهد که ادامه دهید. پذیرای آن اتفاق باشید و از بازخوردها و پیشنهادات سازنده قدردانی کنید. کشف اینکه دیگران چقدر ما را متفاوت می بینند، در مقایسه با آنچه که ما خودمان را می بینیم، می تواند شگفت انگیز باشد.

یک ذهنیت کنجکاو و علاقه مند را پرورش دهید با انجام هر روز کاری جدید و چالش برانگیز، بنابراین باعث می شود فکر کنید و از منطقه راحتی خود خارج شوید. ممکن است به سادگی از مسیری متفاوت برای رسیدن به محل کار سفر کنید، یا چیزی بپزید که قبلاً هرگز برای شام امتحان نکرده اید. به راه‌هایی فکر کنید که می‌توانید رویکردی مثبت، جالب و جذاب به زندگی ایجاد کنید و از جایی که شما را می‌برد لذت ببرید.

– ارزش گذاری فرصت ها برای گفتن “بله” به دعوت ها و تجربه تجربیات و روابط جدید. حتی موافقت با انجام کارهایی که ممکن است در ابتدا جذاب نباشند، می تواند به موفقیت ها و ماجراجویی های غیرمنتظره ای منجر شود. و گاهی اوقات استفاده از “نه” نیز می تواند مثبت باشد، اگر شما را از فرسودگی و فرسودگی باز دارد.

وقتی از سر راه خود خارج می شویم، دیگر به این فکر نمی کنیم که دیگران چگونه ما را درک می کنند یا به راه هایی برای خوشحال نگه داشتن آنها فکر نمی کنیم. ما فراتر از جستجوی گزینه های آسان در زندگی یا توجیه راه هایی برای انجام ندادن کارها هستیم. حرکت با جریان به ما این امکان را می دهد که در لحظه زندگی کنیم و مشتاق باشیم. وقتی از مسیر خود خارج شوید، می توانید روز خود را بسازید!