روابط خود را با کشورهای دوست ارتقا می‌دهیمساعت: 09:05
منتشر شده در مورخ: 1401/02/15
شناسه خبر: 1836488

رئیس‌جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال آن است که روابط خود را با اولویت کشورهای دوست، در عرصه‌های منطقه‌ای و بین المللی ارتقا دهد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در ادامه گفتگوهای عیدانه خود با روسای کشورهای اسلامی به مناسبت پایان ماه ضیافت الله، فرارسیدن عید سعید فطر را به «جوکو ویدودو» رئیس جمهور اندونزی و مردم کشورش تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد: به برکت این عید بزرگ ملت و دولت اندونزی و همه ملت‌های جهان از صلح و امنیت بهره‌مند باشند.


وی با اشاره به ظرفیت‌های متنوع موجود در دو کشور، افزود: با تلاش مشترک برای فعال شدن این ظرفیت‌ها، روابط دو کشور می‌تواند در تمامی زمینه‌ها توسعه یابد. جمهوری اسلامی ایران به دنبال آن است که روابط خود را با اولویت کشورهای دوست، در عرصه‌های منطقه‌ای و بین المللی ارتقا دهد.


رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت مساله فلسطین در جهان اسلام، گفت: کشورهای اسلامی باید در دفاع از مبارزات ملت فلسطین انسجام و یکپارچگی داشته باشند.


«جوکو ویدودو» رئیس جمهور اندونزی نیز در این گفتگوی تلفنی با تبریک متقابل عید سعید فطر به رئیس جمهور و مردم کشورمان، بر علاقمندی کشورش برای توسعه همکاری‌های دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی با جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه انرژی و بهداشت تاکید کرد.


رئیس جمهور اندونزی تصریح کرد: ایران و اندونزی علاوه بر اشتراکات فرهنگی، در زمینه مسائل منطقه‌ای و بین المللی نیز دیدگاه‌های نزدیکی دارند و هر دو از آرمان‌های مردم فلسطین حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/