رهگیری کاروان نظامی آمریکا توسط ارتش سوریه


بر اساس این گزارش، ایست بازرسی ارتش سوریه کاروانی متشکل از 6 خودروی نیروهای اشغالگر آمریکایی را که آماده ورود به روستاهای الدمخیه و تل ذهاب در حومه قامشلی بودند، به عقب برگشت و آنها را بدرقه کرد. حوزه.

منابع محلی در روستای الدماخیه اعلام کردند که این ایست و ایست بازرسی ارتش سوریه مانع از عبور کاروان نظامی آمریکایی از نزدیک این روستا شد.

این منابع افزودند: این کاروان به همراه 6 خودروی نظامی متعلق به اشغالگران آمریکایی و یک خودروی شبه نظامیان KSD پس از راندن در اطراف روستای دماخیه به سمت روستای تل جهاب حرکت کردند که با ممانعت از عبور از پاسگاه ارتش مواجه شدند. ..

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که ارتش آمریکا در شرق و شمال شرق این کشور هدف دیگری جز غارت نفت ندارند و حضور غیرقانونی آنها باید پایان یابد.

«بسام صباغ» نماینده دائم دمشق در سازمان ملل با اشاره به غارت ثروت نفتی سوریه توسط آمریکا تاکید کرد: باید به حضور غیرقانونی این کشور در سوریه پایان داده شود.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در سخنانی در نشست شورای امنیت تاکید کرد: هرگونه حضور غیرقانونی نظامی در سوریه نقض منشور سازمان ملل متحد و قوانین بین المللی است و باید فورا به پایان برسد.

بسام صباغ با اشاره به اقدامات یکجانبه و غیرقانونی آمریکا و ترکیه در سوریه گفت: مبارزه با تروریسم در اشکال مختلف و ریشه کن کردن دائمی آن تنها با همکاری و هماهنگی کامل با دولت سوریه امکان پذیر است.