رهبر معظم انقلاب حامی بزرگ قرآن در جهان اسلام بودند/ دستاوردهای فرهنگ و ایران در عرصه قرآن در دنیا کم نظیر است.ساعت: 16:27
تاریخ انتشار: 1401/03/24
کد خبر: 1856024

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه:

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه موفقیت های ایران در عرصه فعالیت های فرهنگی و قرآنی در دنیا کم نظیر است، گفت: رهبر معظم انقلاب حامی بزرگ قرآن هستند. در جهان اسلام».

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از فردا بیا، حمید مجیدی مهر جور در نشست خبری امروز در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کوم که در بخش علمی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم جمهوری اسلامی برگزار شد، گفت: در دو سال اخیر ما تنها کشوری در جهان هستیم که سطح رقابت حاکمیتی را حفظ کرده ایم.
وی ادامه داد: مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران چطور؟


رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد: با 2 سال اخیر تاج گذاری، 26 کشور جهان مسابقات خود را به تعویق انداخته اند، اما ایران مسابقات خود را در سطح بین المللی به صورت مجازی برگزار کرده است. و برخی کشورها مانند مالزی ایران را مثال زده اند.


رهبر معظم انقلاب از حامیان بزرگ قرآن در جهان اسلام بودند
وی گفت: به برکت ارتش انسان‌دوست قرآنی، تمرکز بر این کتاب آسمانی در رأس امور ملت است و رهبر معظم انقلاب اسلامی حامی بزرگ ایران و مشتاقان قرآنی هستند. ایران، جهان اسلام».
مجیدی مهر گفت: حتی کشوری مانند مالزی که سابقه میزبانی 62 دوره مسابقات قرآنی را دارد، مفتخر است که با مشورت ستاد برگزاری، سبک برگزاری مسابقات سازمان اوقاف را به جهانیان معرفی کند. بخش مصاحبه و مجازی
وی تاکید کرد: در مسابقات قرآنی کشورهای دیگر، فعالیت اصلی صرفاً مسابقه است، اما برای ما مسابقه، رویداد فرعی این رویداد است، اصلی ترین آن بستری برای مردم با کلام خداوند متعال است و بعد از آن. ما به فکر و عمل قلبی می رویم.»
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: بیش از چهار دهه است که برگزارکنندگان این مسابقات تصمیم گرفته اند که در مسیر درست گام بردارند، ما به مسابقات اضافه کردیم.


بهترین داوران ایران قضاوت مسابقات هستند


وی ادامه داد: موضوع داوری مسابقات بین‌المللی قرآنی جمهوری اسلامی از این جهت تشدید می‌شود که «مسابقه معیارهای خاص خود را دارد، رقابتی است و در عین حال بهترین داوران جمهوری اسلامی هستند. مسئول تصمیم گیری در مورد مسابقات است.”


مجیدی مهر با اشاره به اینکه 5000 داور قرآنی با مدرک داوری درجه یک تا چهارم در ایران فعال هستند، افزود: داوران خارجی که به ایران می آیند قوانین مسابقات را به یادگار می گیرند و قبول دارند که قوانین کلی کمتری وجود دارد. شرایط مسابقه ایران.


وی یادآور شد: امسال اداره آموزش و پرورش به کام. مراسم اختتامیه بخش معارفه آذرماه سال جاری در کوم و اختتامیه مسابقات بین المللی همزمان با مبعث پیامبر اسلام در بهمن ماه در تهران برگزار می شود.


پایان پیام/