رهبران آلمان، فرانسه و ایتالیا به اوکراین سفر کردندساعت: 07:05
تاریخ انتشار: 1401/03/22
کد خبر: 1855245

رهبران آلمان، فرانسه و ایتالیا در حال برنامه ریزی برای سفر مشترک به اوکراین در آینده نزدیک برای دیدار با رئیس جمهور ولدیمیر ژلسنکی در کیف هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ روزنامه آلمانی Bild am Sonntag روز شنبه گزارش داد، اولاف شولز، صدراعظم آلمان، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه و ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا، در حال برنامه ریزی برای سفر مشترک به کیف، پایتخت اوکراین در ماه ژوئن هستند.

این روزنامه گزارش داد که انتظار می رود این نشست پیش از نشست سران گروه هفت در 26 و 28 ژوئن برگزار شود. این روزنامه گزارش داد که برلین و پاریس از مدت ها قبل در مورد چنین نشست مشترکی صحبت می کردند.

مکرون پیشتر تاکید کرده بود که این دیدار نباید پس از انتخابات پارلمانی 12 و 19 ژوئن در فرانسه برگزار شود. فرانسه قصد دارد دراگی نخست وزیر ایتالیا را در این سفر همراهی کند.

به نظر می رسد شولز، مکرون و دراگی در حال سفر به اوکراین هستند و سعی دارند پیامی ساده از اتحادیه اروپا به رئیس جمهور اوکراین ارسال کنند.

اورسولا ون در لاین، کمیسر اتحادیه اروپا روز گذشته در جریان سفر غیرمنتظره خود به کیف به رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر ژلینسکی، گفت که نظر اجرایی اتحادیه اروپا درباره الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا تا پایان هفته آینده آماده خواهد شد، اما «هنوز کار زیادی وجود دارد که باید انجام شود. برای وادار کردن و مبارزه با فساد انجام شود.»

پایان پیام/