رفع موانع تولید با راه اندازی سامانه «هماهنگ» سازمان صمت / تعقیب تجهیزات متروکهساعت: 13:48
تاریخ انتشار: 1401/03/18
کد خبر: 1844495

معاون امور صنعتی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان:

علیرضا رحمان‌نزاد گفت: سامانه هماهنگی برای عموم تولیدکنندگان و سامانه با آدرس www.hstsm.ir قابل دسترسی است تا بتوانند به راحتی و به سرعت با تجهیزات مربوط به واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی خود ارتباط برقرار کنند. ایجاد موانع تولید». ژست بگیرید و خودتان را اصلاح کنید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش راه آرمان، هشتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان کرمان با حضور معاون قضایی و اقتصادی استانداری کرمان در سازمان صنعت و معدن منطقه ای و سایر دستگاه ها برگزار شد. . مدیران منطقه ای

علیرضا رحمان نژاد، معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از راه اندازی سامانه هماهنگی در همایش رفع موانع تولید در استان خبر داد و گفت: در این همایش، سامانه هماهنگی رفع موانع تولید در استان آغاز شد.

وی ادامه داد: این سامانه به آدرس www.hstsm.ir در دسترس کسانی است که به راحتی می توانند با تجهیزات در خصوص مشکلات واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی خود ارتباط برقرار کنند و به سرعت موانع تولید خود را مطرح و برطرف کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت استان کرمان تاکید کرد: 1603 پرونده تشکیل شد که از این تعداد 776 پرونده به دستگاه های ذیربط ارجاع و حدود 716 پرونده مختومه شد و 54 پرونده همچنان در جریان است. در سبد تجهیزات از این مبالغ بیشتر موارد متعلق به سازمان راه و شهرسازی و شرکت گاز است.

وی ادامه داد: 237 پرونده در دستگاه های اجرایی بررسی شد که از این تعداد 144 پرونده تصویب و 15 مورد به نتیجه نهایی رسید.

رحمان نژاد تاکید کرد: 542 پرونده به کمیته کاری منطقه ارجاع شد که از این تعداد 436 پرونده بررسی شد که از این تعداد 392 پرونده تایید و 156 پرونده به نتیجه نهایی رسید.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان ادامه داد: 29 درخواست به کمیته ویژه شهرستان ارسال شد که 20 مورد مربوط به بخش ویژه شهرستان بود و تقریبا هیچ خروجی در این بخش وجود نداشت.

برای سهولت کمیسیون در رفع موانع تولید، سامانه «هماهنگی» راه اندازی شده است و همه کسانی که مشکل دارند فایل های خود را در این سامانه بارگذاری کنند تا مشکل به سرعت برطرف شود.

معاون دادستان کرمان همچنین با تاکید بر تداوم کارگروه رفع موانع تولید تصریح کرد: برای رفع موانع تولید واحدهای صنعتی و معدنی، ستاد اجرایی اقتصاد و مقاومت در قوه قضائیه تشکیل و جلساتی در دستگاه قضایی برای رفع موانع تشکیل شد. در حال حاضر این فوریت رفع شده و عملاً در قوه قضائیه ثبت نشده و موارد قبلی را به نهاد ناظر در سازمان صمت ارجاع می دهیم.

وی تاکید کرد: در بازرسی از وقفه های تولید، اگر دستگاهی کم باشد، بدون شک تجهیزات و کاری باقی نمی ماند. ابتدا از دستگاه قضایی تذکر می گیرند و در مرحله دوم با پیگیری استاندار کرمان موضوع اعلام مجرمیت در دستور کار قرار می گیرد.

پایان پیام/