رفع مشکل پوشش اینترنتی استان قزوین تا سال ۱۴۰۲/ ۴۹ درصد راه‌های روستایی استان خاکی استوی افزود: در زمان سفر آقای جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وقت به استان قزوین، ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه برای این امر اختصاص یافت و ۱۰۵ ایستگاه تقویتی در نظر گرفته شد که بیش از ۶۵ درصد آن در استان تحقق یافته است.

نماینده مردم قزوین در مجلس تصریح کرد: خوشبختانه نهضتی در ارتقاء پوشش اینترنتی روستاهای استان ایجاد شده که در حال پیگیری از مدیران مربوطه جهت رفع آن هستیم و طبق اعلام مسئولان این حوزه با ایجاد زیرساخت‌ها و حمایت‌های اعتباری تا نیمه سال ۱۴۰۲ کل مشکلات پوشش اینترنتی استان حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه نهضت ما خدمت‌رسانی به مردم است، عنوان کرد: بیش از ۱۰۵ ایستگاه برای تقویت شبکه‌های مخابراتی اینترنتی استان نیاز داشتیم که تاکنون ۶۵ درصد آن انجام شده و با توجه به جمعیت ساکن در بشاریات از متولیان امر درخواست کردیم تا این اتفاق برای این منطقه زودتر بیفتد.

محمدبیگی با اشاره به اجرای نهضت آسفالت ‌رسانی تصریح کرد: از ابتدای مجلس سیزدهم یکی از کارهای شروع شده که مورد توجه مقام معظم رهبری هم قرار گرفت بحث ارائه خدمات به مناطق روستایی و محروم است.

بیش از ۷۰۰ کیلومتر راه در استان آسفالت نشده است

وی خاطرنشان کرد: بودجه‌های خوبی در قرارگاه محرومیت زدایی برای اشتغال روستایی، آبرسانی روستایی، آب کشاورزی و نهضت آسفالت رسانی در نظر گرفته شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در مجلس در راستای رفع محرومیت رفت‌وآمد و مشکلات جاده‌های کشور سالانه دو میلیون تن قیر رایگان مصوب کردیم تا برای پروژه‌های راه روستایی استفاده شود.

وی عنوان کرد: متاسفانه ۴۹ درصد راه‌های روستایی استان قزوین خاکی است و بیش از ۷۰۰ کیلومتر راه در استان آسفالت نشده است.

محمدبیگی گفت: حداقل هزینه آسفالت ۵ کیلومتر راه ۱.۵ میلیارد تومان است و با بودجه‌های دولتی حداقل بیش از ۳۰ تا ۳۵ سال لازم است تا همه این راه‌ها آسفالت شود.

وی عنوان کرد: نیازمند همراهی و همکاری مردم منطقه و مسئولین و مشارکت‌های مدنی هستیم و تلاش کردیم تا با نهضت آسفالت و اجرای قانون قیر رایگان این زمان را کوتاه کنیم و ظرف چند سال این موضوع را به انجام برسانیم.

انتهای پیام/