رشد مو: چگونه به تقویت مو و از بین بردن موهای زائد کمک کنیم

رشد مو از همان مراحل اولیه رشد فرد قابل مشاهده است. بارزترین قسمت موی انسان، رویش موی سر است که نسبت به سایر پستانداران بلندتر می شود. عدم رشد مو در سر به عنوان آلوپسی نامیده می شود که معمولاً به آن طاسی می گویند. سایر قسمت های بدن انسان نیز انواع مختلف مو را مشخص می کند. از همان اوایل کودکی به بعد، رشد مو تمام بدن انسان را بدون توجه به جنسیت می پوشاند به جز در لب ها، نوک سینه ها، کف پاها، کف دست ها و برخی از نواحی خارجی تناسلی مانند بافت اسکار و ناف. استحکام رشد مو از فردی به فرد دیگر متفاوت است. افزایش هورمون های مردانه در اثر بلوغ باعث تبدیل رشد مو در قسمت های مختلف بدن می شود. سرعت رشد مو و وزن آن نیز افزایش می یابد. با این وجود، نواحی مختلف با سطوح مختلف رشد مو پاسخ می دهند. ناحیه شرمگاهی در واقع پاسخگوترین ناحیه است که رشد مو را در مراحل اولیه منعکس می کند.

افزایش رشد مو در زنان از الگوی مردانه خاصی پیروی می کند که از آن به عنوان هیرسوتیسم یاد می شود. رشد شدید و نامنظم مو در بدن هر دو جنس را هیپرتریکوزیس می نامند. رشد موهای زیبا و سریعتر مستلزم تحویل بهینه اکسیژن و مواد مغذی از سیستم گردش خون به فولیکول مو است. اما بدون ویتامین های مورد نیاز، اسیدهای آمینه، پروتئین و مواد مغذی مو ممکن است حداکثر پری، استحکام و شادابی مورد نیاز را نداشته باشد. رشد موهای جذاب تر و سریعتر نیاز به آزادسازی بهینه اکسیژن و مواد مغذی به فولیکول مو از سیستم گردش خون دارد. مصرف ویتامین های مو بهترین راه برای رشد سریع مو است. ویتامین های مو به رشد مو و همچنین تقویت مو کمک می کنند. خواب مناسب همچنین باعث رشد سریع مو می شود. برنامه های مو که به طور ویژه توسعه یافته اند، رشد سریع مو را تقویت می کنند، موهای فرد را سالم می کنند و تمام عناصر ضروری برای رشد سریع، قوی تر و موهای زرق و برق دار را ارائه می دهند. فرمول‌های مو برای افرادی طراحی شده‌اند که می‌خواهند موهای عالی و رشد سریع‌تری داشته باشند.

موهای عالی، سالم و سریع از درون می آید.

اما رشد موهای ناخواسته در قسمت های مختلف بدن را می توان با استفاده از بازدارنده های مو جدا کرد. مهارکننده های رشد مو هم به صورت اسپری و هم به صورت لوسیون در بازار موجود است. بسیاری از بازدارنده های رشد مو به طور کلی رشد موهای ناخواسته را کند می کنند و بنابراین به عنوان یک جایگزین ایده آل برای اصلاح در نظر گرفته می شود. بازدارنده های رشد مو معمولاً روی منافذ باز شده استفاده می شوند. بنابراین بازدارنده های رشد مو باید روی منافذ باز ماساژ داده شوند تا زمانی که از جایی که مو رشد می کند به ریشه برسد.

بنابراین، مهارکننده رشد مو از رشد موهای ناخواسته جلوگیری می کند، از بین می برد و کند می کند. مهارکننده های رشد مو نیز باعث می شوند رشد بیشتر موها ظریف و کمتر دیده شوند. استفاده منظم از مهارکننده های رشد مو برای انواع مختلف پوست کاربرد دارد زیرا برای انواع پوست فرموله شده است. توصیه می شود از مهارکننده های رشد مو در جایی که رشد موهای ناخواسته وجود دارد به طور آزاد استفاده شود. نتایج مناسب را می توان با تکرار استفاده برای کاربردهای بیشتر مهارکننده های رشد مو حفظ کرد.