رد شایعه انتشار لیست خانه‌های ناایمن توسط سازمان آتش نشانی تهرانساعت: 22:30
منتشر شده در مورخ: 1401/03/11
شناسه خبر: 1843251

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: لیستی با مضمون اعلام تعداد ساختمان‌های ناایمن و بیان جزئیات آن توسط سازمان آتش نشانی منتشر نشده است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛چند روزی است که لیستی مبنی بر وجود ساختمان‌های ناایمن در فضای مجازی و از جانب سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در حال انتشار است.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ضمن رد انتشار این لیست توسط این سازمان، گفت: در تهران بیش از ۱۲۰ ساختمان ناایمن داریم اما هیچ گونه لیستی از ساختمان‌های ناایمن در پایتخت توسط سازمان آتش نشانی اعلام نشده است.

 علی صالحی دادستان تهران در این خصوص گفته بود که از نظر این دادستانی هیچگونه محدودیتی برای اعلام اسامی و اطلاعات ساختمان ها و اماکن نا ایمن و خطرناک تهران که از آن به ساختمان بحرانی تعبیر شده است؛ وجود ندارد و این دادستانی همواره پیگیر وظایف قانونی دستگاه های مسئول در این رابطه بوده است.

همچنین حسب دستورصادره از سوی معاون دادستان در امور پیشگیری از وقوع جرم و حقوق عامه مبنی بر تشکیل کمیته شناسایی و تعیین تکلیف ساختمان‌های ناایمن در منطقه یک تهران، در تاریخ ۸ خرداد ۱۴۰۱ کمیته‌ای متشکل از ۱۵ عضو در خارج از وقت اداری در شهرداری ناحیه یک تشکیل شد.

انتهای پیام/ز