رایزنی هیئت پارلمانی ایران در جمهوری آذربایجانساعت: 00:34
تاریخ انتشار: 1401/04/09
کد خبر: 1879713

اعضای هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در جریان کنفرانس «شبکه پارلمانی جنبش غیرمتعهدها» در باکو با سران کشورها و معاونان پارلمانی چندین کشور دیدار کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در چارچوب کنفرانس «شبکه پارلمانی جنبش غیرمتعهدها» در باکو با سران کشورها و معاونان پارلمانی چندین کشور دیدار کرد.

هیئت پارلمانی کشورمان به ریاست عبدالرضا مصری نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی امروز با «رئیس مجلس الجزایر» و «معاونان مجالس قطر و عراق» با کشورهای غیرمتعهد دیدار و گفت وگو کرد. جنبش باکولو یک شبکه پارلمانی است.

وی با تاکید بر همگرایی و تصمیم گیری منسجم گفت: خوشبختانه جلسات موفقی با دوستانمان در کشورهای مختلف برگزار شده و نظرات نمایندگان مجلس این کشورها همسو با دیدگاه ایران و این دیدگاه مشترک بوده است. در تصمیمات مورد تایید قرار گرفته است.”

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان افزود: در این گفتگوها مقرر شد جلسات مستمر دوجانبه و چندجانبه در مورد سایر موضوعات برگزار شود و امیدواریم این گفتگوها منجر به توسعه اهداف غیر متعهد آنها شود. جنبش همسویی.”

«عبدالرضا مصری» نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه به همراه تنی چند از نمایندگان مجلس برای شرکت در نشست «شبکه غیرمتعهدها» پارلمانی به جمهوری آذربایجان سفر کرد. جنبش “کشورها.

کنفرانس سه روزه ای با عنوان «تقویت نقش پارلمان های ملی در پیشبرد صلح جهانی و توسعه پایدار» برگزار می شود.

در این اجلاس نمایندگان پارلمانی بیش از 40 کشور و نمایندگانی از 9 نهاد بین المللی پارلمانی حضور دارند.

پایان پیام/