راهنمای تغذیه تمرینی

امیدوارم همه بدانند که بخش رژیم غذایی از پازل تا به حال چقدر در کاهش وزن و حفظ تناسب اندام مهم است – تغذیه حدود 70 تا 80 درصد طول می کشد. بنابراین، شما می خواهید مطمئن شوید که تمرینات خود را به بهترین شکل ممکن تقویت می کنید. به هر حال، چیزی که در حین تمرین مصرف می‌کنید احتمالاً یک وعده غذایی 4 وعده‌ای آرام با دوست پسرتان نیست، بنابراین بیایید سعی کنیم آن را از نظر تغذیه‌ای بهینه کنیم. اما نیازی نیست خودتان برنامه ریزی کنید! خوشبختانه من این راهنمای تغذیه تمرینی را برای شما ایجاد کردم.

یکی از مواردی که معمولا در رژیم کاهش چربی نادیده گرفته می شود، نیاز به مصرف میوه و سبزیجات کافی است. شما اغلب مدل های تناسب اندام را با سفیده تخم مرغ و کاسه های بلغور جو دوسر بدون میوه یا سبزیجات در چشم می بینید! حتی ممکن است برخی استدلال کنند که میوه شما را چاق می کند! معامله اینجاست – خوردن زیاد هر چیزی شما را چاق می کند. میوه به دلیل قند موجود در آن نام بدی به خود اختصاص داده است. با این حال، خوشحال خواهید شد که یاد بگیرید شکر همیشه بد نیست.

میوه ها و سبزیجات خام به دلیل تمام ویتامین ها، مواد معدنی، فیتوکمیکال ها و فیبر موجود در آنها برای رژیم کاهش چربی کاملاً حیاتی هستند. آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند در طول روز سیر بمانید و در عین حال سطح قند خون و انسولین خود را کنترل کنید.

صحبت از انسولین شد… اگر از اکثر مدل های تناسب اندام حرفه ای بپرسید که مهمترین هورمون بدن شما برای عضله سازی* چیست، ممکن است تستوسترون را بیان کنند.

*: به یاد داشته باشید، در دنیای ما (منظور جوجه هایی است که می خواهند شگفت انگیز به نظر برسند) عضله سازی در واقع به معنای قوی تر شدن، مشخص شدن و سوزاندن چربی بیشتر است. این به معنای حجیم شدن نیست، پس لطفاً از عضله سازی نترسید. ماهیچه به طور قابل توجهی به تلاش های شما برای کاهش چربی کمک می کند.

در حقیقت، مهم‌ترین هورمون در عضله‌سازی انسولین است. نکته خوب این است که برخلاف تستوسترون، مصرف انسولین باعث رشد مجموعه ای از توپ ها یا مو در صورت شما نمی شود. کنترل کامل دریافت انسولین با رژیم غذایی بدون استفاده از هیچ قرص عجیبی آسان است.

انسولین هورمونی است که در پاسخ به افزایش قند در خون شما ترشح می شود. بر اساس زمانی که آن را مصرف می کنید، عملکرد آن می تواند خوب یا بد باشد.

بیایید با خبر بد شروع کنیم – نقطه ضعف انسولین این است که چربی سوزی را متوقف می کند.

خبر خوب اینجاست: تحقیقات نشان می دهد که افزایش قند خون در حین و بلافاصله بعد از ورزش باعث توقف چربی سوزی نمی شود. در واقع، انسولین قند و اسیدهای آمینه را به عضلات شما می فرستد و به رشد و ریکاوری کمک می کند. و رشد و ریکاوری بهتر به معنای افزایش عضله سازی است.

بنابراین، بیایید همه چیز را با هم بچینیم –

* به میوه و سبزیجات بیشتری نیاز دارید.

* شما باید در حین و بعد از تمرین چیزی شیرین بخورید تا انسولین ترشح شود.

* شما نمی توانید در طول تمرین یا بعد از آن غذا بخورید زیرا خون در حین تمرین به سمت عضلات می رود و هضم چیزی دشوار است.

* یک چیز دیگر… مطالعه جدید تغذیه ورزشی به طور مداوم نشان می دهد که افزودن کمی پروتئین به نوشیدنی تمرینی شما تفاوت فوق العاده ای در پیشرفت شما ایجاد می کند.

بنابراین پاسخ این است – شما باید یک شیک از تمام میوه ها (که از قند مراقبت می کند) و مقداری پودر پروتئین میل کنید. شما چندین انتخاب برای این دارید:

1. از آبمیوه جامبا یا آبمیوه مورد علاقه خود دیدن کنید و یک اسموتی تمام میوه با یک پیمانه پروتئین سفارش دهید.

2. میوه و یخ را در یک مخلوط کن خانگی بریزید و یک پیمانه پروتئین اضافه کنید. خوب مخلوط کنید.

3. اگر واقعاً به موقع تحت فشار قرار گرفته اید و به چیزی از قبل ساخته شده نیاز دارید، باید مقداری ارزش غذایی را قربانی کنید. یک آبمیوه برهنه “پروتئین” یا Odwalla بگیرید. قطعا بهترین گزینه شما نیست، اما بهتر از هیچ است.

این را به تدریج در طول تمرین و بعد از آن بنوشید. من معمولاً حدود 20 تا 30 دقیقه پس از تمرین شروع به نوشیدن آن می کنم.

وقتی شروع به دیدن نتایج سریعتر کردید، تعجب نکنید.