ران های خود را سم زدایی کنید

در تعطیلات کریسمس در کلرادو، من و خانواده ام تصمیم گرفتیم به چشمه های آب گرم محلی برویم. این همان چیزی بود که برای گرم کردن استخوان هایمان از سرمای بیرون از خانه بودن در تمام طول روز برای اسکی کراس کانتری به آن نیاز داشتیم. آدم هایی با هر شکل و اندازه ای بودند. چیزی که تقریباً در هر زن و دختر نوجوانی متوجه شدم، ظاهر شدن سلولیت روی ران‌های او بود. شروع کردم به توجه به این که چه کسانی سلولیت بیشتری دارند و چه کسانی کمتر. هیچ زنی از تأثیر آن مصون نبود. حتی ورزشکاران زن با شکم تخته‌شویی بودند که روی ران‌هایشان سلولیت داشت. به نظر من این بسیار ناراحت کننده بود که تعداد کمی از زنان سلولیت نداشتند. چه چیزی در فرهنگ ما وجود دارد که این برآمدگی ناخوشایند را ترویج می کند و برای جلوگیری از آن چه کار می کنیم؟ آیا ورزش کلید است یا چیزی فراتر از این است؟

سلولیت واقعا چیست و چگونه از شر آن خلاص شویم؟ پس از انجام برخی تحقیقات در مورد چگونگی خلاص شدن از شر این رسوبات به طور طبیعی، متوجه شدم که زنان در اروپا حداقل بیست سال است که به اسپاهای بهداشتی می‌روند و از کرم‌هایی برای خلاص شدن از شر سلولیت یا “رسوبات چربی نامطلوب” استفاده می‌کنند. پزشکان آمریکایی این نوع چربی را یک مشکل می‌دانند، اما آن‌طور که جامعه پزشکی در اروپا با آن به عنوان «بیماری بافت همبند» رفتار می‌کند، رفتار نمی‌کنند.

سلولیت یک ماده ژل مانند است که از چربی، مواد زائد سمی و آب تشکیل شده است که بین بافت فیبری درست در زیر سطح پوست به دام افتاده است. سلولیت در درجه اول یک مشکل زنانه به دلیل درصد بیشتر بافت چربی در زنان و به دلیل خاصیت ارتجاعی بیشتر پوست است. لایه چربی زیر پوست بین این بافت فیبری ظاهر می شود و باعث ایجاد “برآمدگی چربی” در لایه زیرین پوست می شود. در یک زن سالم بدون سلولیت، چربی در لایه پوست باقی می ماند. این مشکل زمانی اتفاق می افتد که رگ های خونی تحلیل رفته و پوست را از مواد مغذی مهم محروم می کند. ثانیاً، چربی ها به هم چسبیده و به پروتئین ها متصل می شوند. آب به دلیل سمیت موجود در بافت چربی، سلول ها را جذب می کند. آب مواد زائد سمی را رقیق می کند و ماده ای ژل مانند ایجاد می کند که ظاهر پوست پرتقال پوست را ایجاد می کند. می توان گفت که سلولیت یک فرآیند التهابی است به دلیل:

1. کاهش گردش خون در منطقه

2. از بین رفتن شبکه های مویرگی

3. مایع اضافی حفظ شده است

4. رسوب چربی معمولا با واسطه هورمونی

5. تغییرات عروقی در درم.

6. مواد زائد سمی که در مناطق کمتر عروقی بدن در بافت چربی ذخیره می شوند.

7 مرحله برای سم زدایی ران

برخی از پزشکان می گویند که سلولیت ناشی از پوست آسیب دیده و کم آب است. من معتقدم این یکی از دلایل سلولیت است، اما تمام حقیقت نیست. اولین قدم برای کاهش سلولیت، ترمیم سلول های آسیب دیده پوست و بافت همبند است. ما می توانیم این کار را با دنبال کردن این هفت مرحله ضروری انجام دهیم.

1. اولین قدم برای تغییر استفاده از آنتی اکسیدان ها برای از بین بردن آسیب رادیکال های آزاد و ترویج میکروسیرکولاسیون است. ویتامین C و ویتامین A مهمترین آنتی اکسیدان ها برای پوست هستند. شما نمی توانید کلاژن را بدون ویتامین C رشد دهید. ویتامین A یکی از مهم ترین مواد مغذی برای حفظ سلامت و استحکام پوست است.

2. کلید دوم افزایش گردش خون در سراسر بدن است. جینکو بیلوبا میکروسیرکولاسیون را افزایش می دهد و در نتیجه بدن را از شر سموم ذخیره شده خلاص می کند. مسواک زدن خشک یک مکمل مهم به رژیم سم زدایی ما است. مسواک زدن خشک به مدت پنج دقیقه در روز معادل نیم ساعت ورزش است. با حرکت دایره‌ای از انگشتان پا تا قلب از یک برس سبزیجات خشک استفاده کنید. این به عنوان یک پمپ لنفاوی دستی برای شستشوی سموم و حفظ گردش خون سالم عمل می کند. از روغن‌های ضروری مولد گردش خون مانند رزماری و توس برای شروع شکستن رسوبات چربی استفاده کنید. هر کدام 20 قطره را در 4 اونس بریزید. از یک روغن حامل مانند روغن کنجد یا بادام استفاده کنید و روزانه روی باسن، ران ها و باسن بمالید.

3. غذاهای حاوی مخاط بالا و بیشتر محصولات لبنی را حذف کنید، به خصوص اگر ارگانیک نباشند. سیستم لنفاوی تاثیر مستقیمی بر ظاهر و وضعیت پوست شما دارد. هنگامی که لنف با غذاهای مخاطی مسدود می شود، سموم را نمی توان از بین برد و بسیاری از این مواد زائد در نهایت در پوست گذاشته و به دام می افتند. سلولیت زمانی شکل می گیرد که لنف راکد پر از سموم در تجمعات چربی درست زیر پوست گیر کند. محصولات لبنی غیر ارگانیک حاوی مقادیر بالایی از هورمون های مصنوعی هستند که سیستم هورمونی حساس ما را مختل می کنند.

4. هورمون های خود را با روغن های غنی از مواد مغذی خاص تنظیم کنید. مقادیر بالای استروژن در بدن تعیین می کند که چربی در کجا ریخته شود، به خصوص در باسن، باسن و ران. به یاد داشته باشید، استروژن بدن را می سازد، مانند دوران بارداری. همچنین باعث احتباس آب اضافی در بافت ها می شود. اگر سیستم لنفاوی تنبل باشد، سموم در سطل های ذخیره ران گیر می کنند. اسیدهای چرب ضروری نیز با تقویت دیواره سلول ها پوست را آبرسانی می کنند. روغن ها پوست را به خوبی هیدراته نگه می دارند. این امر به دلیل این واقعیت مهم است که اسیدهای چرب ضروری هورمون های بدن را تنظیم می کنند. وقتی هورمون ها متعادل می شوند، سلول ها به درستی هیدراته می شوند. همچنین حفظ وزن مناسب آسان تر است. یک راه ساده برای انجام این کار، چرخاندن روغن کتان ارگانیک و روغن گل مغربی با افزایش و کاهش ماه است. این امر استروژن و پروژسترون را در بدن به طور طبیعی تنظیم می کند. بعد از یائسگی باید از روغن های دیگری استفاده کرد. اگر هورمون‌های شما واقعاً از تعادل خارج شده‌اند، درمان‌های هفتگی طب سوزنی و فرمول‌های خاص را برای کمک به این امر توصیه می‌کنم. یک زن متعادل از نظر هورمونی معمولاً یک زن سالم است.

5. راه های دفع را با تحریک سم زدایی کبد، کلیه و روده بزرگ باز کنید. وقتی جاروبرقی با زباله های سمی پر شود، کار نمی کند. ما باید سیستم خود را تمیز کنیم تا کارآمدتر عمل کند. هنگامی که ما یبوست داریم، سیستم حذف ما “پشتیبانی می شود”. سپس سایر ارگان ها باید “وظیفه مضاعف” را انجام دهند. گاهی اوقات وقتی این اتفاق می‌افتد، سموم زیادی به یکباره سیستم را غرق می‌کنند و کبد مجبور است این مواد زائد را برای روز بعد ذخیره کند. این کار را با ذخیره مواد زائد در یک لوبول چربی انجام می دهد. سپس کبد آن را از اندام‌های اصلی دور می‌کند و به قسمت‌هایی از بدن می‌فرستد که در آن گردش خون کمی وجود دارد. این سموم در این مکان باقی می مانند و از عملکردهای مهم بدن در امان هستند. یک گیاه‌پزشک فرانسوی به نام موریس مسیگ تحقیقات جامعی در مورد کنترل سلولیت با زنان از سراسر اروپا انجام داد. تنها زمانی که این زنان غذاهای حاوی آفت کش ها و مواد شیمیایی (بیشترین مواد غذایی فرآوری شده) را کنار گذاشتند، توانستند میزان سلولیت را در بدن خود کاهش دهند. با تحریک عملکرد کبد با خار مریم، قاصدک یا فرمول‌های خاص سم‌زدایی فردی که کبد، کلیه‌ها و سیستم لنفاوی را هدف قرار می‌دهند، می‌توانیم به عملکرد موثرتر آن‌ها کمک کنیم. در کلینیک خود در آستین، تگزاس، من از فرمول ها و مواد مغذی خاص برای هر بیمار برای تجزیه مواد زائد گیر کرده در سلول ها استفاده می کنم. روش های کلی برای انجام این کار این است که یک نصف لیمو را در آب سه بار در روز فشار دهید تا مخاط تجزیه شود و کبد تحریک شود. در مرحله بعد، من مصرف سرکه سیب ارگانیک و خام (1 قاشق غذاخوری در 8 اونس آب) را قبل از غذا برای تحریک فرآیندهای گوارشی و قلیایی کردن بدن پیشنهاد می‌کنم.

6. متابولیسم خود را تحریک کنید. نوشیدن روزانه سه فنجان چای سبز یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار است. نه تنها متابولیسم شما را تحریک می کند، حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است، بلکه توانایی امولسیون کردن چربی را نیز دارد! دومین عنصر برای بهبود متابولیسم، استفاده روزانه از کاین در آب لیمو است. کاین هضم ما را تحریک می کند و گردش خون ما را بهبود می بخشد. اگر علائم گرما مانند گرگرفتگی یا تشنگی مداوم دارید، از کاین استفاده نکنید.

7. به طور مرتب از سونا و حمام آب گرم استفاده کنید. مهم ترین راز سم زدایی سلولیت، گرم کردن و شکستن رسوبات چربی است. گرم کردن بدن باعث از بین رفتن سموم و افزایش متابولیسم و ​​گردش خون می شود. پس از حمام آب گرم، باید ران ها و باسن را با انگشت شست و دو انگشت اول فشار دهید و بچرخانید. این کار را به آرامی، اما محکم انجام دهید. با این کار، چربی را می شکنید و در جریان خون پراکنده می کنید. سپس از ضربات محکم به سمت قلب برای حرکت خون و لنف استفاده کنید. برای این قسمت می توانید از برس خشک و گیاهی استفاده کنید. اگر به سونا دسترسی ندارید، حمام آب گرم فوق العاده است. برای تحریک کبد و از بین بردن سموم، روغن‌های ضروری مانند ارس، گریپ فروت و رزماری را اضافه کنید. سایر مواد افزودنی می تواند شامل نمک اپسوم و جوش شیرین باشد. از دو فنجان نمک اپسوم و یک فنجان جوش شیرین در حمام استفاده کنید. نمک اپسوم سموم را از بدن خارج می کند در حالی که جوش شیرین سیستم را قلیایی می کند. بیست دقیقه خیس کنید تا عرق کنید. هنگامی که از حمام خارج شدید، شکم، باسن و ران خود را ماساژ دهید، سپس استراحت کنید. این کار را حداقل سه بار در هفته انجام دهید.

برای نتیجه گیری، سم زدایی از ران یک قرص ساده ساده نیست. اکثر زنان موافق هستند که حفظ سلامت باید بخشی از تغییر سبک زندگی باشد. رژیم غذایی پر از غلات، سبزیجات و میوه با مقادیر کمی گوشت، ماهی و حبوبات، ما را سرشار از انرژی، قوی و لاغر نگه می دارد. پیاده روی روزانه و یوگا علاوه بر مراحل فوق، بدن ما را انعطاف پذیر و قوی نگه می دارد. با گنجاندن همه این عوامل در زندگی روزمره خود، موفقیت شگفت انگیزی در کاهش آن برآمدگی های ناخواسته خواهید داشت. بدن ما فقط به مواد مغذی مناسب، رژیم غذایی مناسب و سم زدایی مناسب نیاز دارد.