رابطه بین ریزش مو و خودارضایی مردان

ریزش مو در مردان با افزایش سن بسیار شایع است. خودارضایی در مردان نیز بسیار رایج است، بنابراین به طور طبیعی افرادی بوده اند که سعی کرده اند از ریزش مو و طاسی به عنوان دلیلی برای اجتناب از آنچه که برخی احساس می کنند یک عمل گناه یا غیرطبیعی است استفاده کنند. با این حال، اگر منطق در مورد این موضوع اعمال شود، بسیار سخت است که تفاوتی بین خودارضایی و عمل جنسی طبیعی با شریک زندگی که منجر به انزال می شود، مشاهده کرد. هر دو یک نقطه اوج ایجاد می کنند و هر دو منجر به آزاد شدن مایع منی می شوند. بنابراین بر این اساس می توان نتیجه گرفت که اصلاً ارتباطی بین ایجاد طاسی با الگوی مردانه و خودارضایی مکرر وجود ندارد. بنابراین اکنون در زمان های آزادتر، که افسانه های همسران و سایر هشدارهای اخلاقی از بین رفته است، این ارتباط فرضی عموماً نادرست و بدون هیچ مبنای واقعی تلقی می شود.

با این حال، در طول مطالعات جدیدتر و پیشرفته تر در مورد علل ریزش مو، مشخص شد که یک محصول جانبی ساخته شده توسط بدن از هورمون جنسی مردانه تستوسترون، به نام DHT، تمایل به افزایش سرعت ریزش مو دارد. DHT مخفف دی هیدروتستوسترون است و از آنجایی که تستوسترون با عملکردهای جنسی مرتبط است، احتمال ارتباط بین هیجانات جنسی مکرر، آمیزش جنسی منجر به انزال و همچنین خودارضایی مشکوک شده است و مطالعات بیشتری برای بررسی اینکه آیا ممکن است حقیقتی در این رابطه وجود داشته باشد انجام شده است. اعتقاد قدیمی که خودارضایی مکرر مردان می تواند منجر به طاسی زودرس شود.

DHT معمولاً به مقدار قابل توجهی در بدن وجود ندارد، اما وقتی انزال مکرر اتفاق می افتد، معلوم می شود که مقداری تستوسترون به DHT تبدیل می شود. سطوح بالای غیر معمول DHT می تواند منجر به چندین بیماری شود که یکی از آنها افزایش اندازه غده پروستات است. اما یک اثر دیگر این است که DHT بیشتری در نزدیکی ریشه موها یافت می شود که می تواند بر چرخه رشد مو تأثیر بگذارد و منجر به ریزش زودتر مو از فولیکول شود.

اگر این تحقیق درست باشد، جالب است بدانیم چگونه تولید و تجمع DHT را کاهش دهیم. یکی از راه ها کاهش دفعات انزال است، چه از طریق رابطه طبیعی و چه از طریق خودارضایی. این ممکن است از مردانی که میل زیادی برای رسیدن به ارگاسم دارند، درخواست زیادی داشته باشد. در واقع پرهیز از انزال اغلب باعث ایجاد شرایط دردناک دیگری می شود، به اصطلاح “توپ های آبی” احساس درد و سفتی.

سایر “عادات” ممکن است راحت تر کنترل شوند. یکی پرهیز از خوردن گوشت های قرمز مانند گوشت خوک و گاو است. مرغ، بوقلمون و ماهی هیچ تاثیری بر تولید DHT ندارند. رژیم غذایی فرد باید بیشتر شامل سبزیجات، میوه ها، دانه ها و آجیل باشد.

در نهایت، DHT را می توان با استفاده از درمان های خاص مو و شامپوهایی که حاوی مواد افزودنی هستند که DHT را از بین می برد، از پوست سر و فولیکول ها حذف کرد. رژیم غذایی و درمان های مو را می توان ترکیب کرد، شاید با کاهش خودارضایی نیز، کاهش موفقیت آمیزی در ریزش مو ایجاد کرد.

رژیم لاغری سریع